Paroží

• USA Antlers (více)

V izolovaném městě v Oregonu se učitelka střední školy a její bratr, místní šerif, zaplete s jedním ze studentů, jehož temná tajemství vedou až k děsivému setkání s legendární bytostí, která zde byla dávno před nimi. (Falcon)

Pavelkedar

Příjmně plynoucí a skvěle setříhaný snímek s velmi! příjemnou atmosferou. Mě  spíše než to hororové gro zaujalo vystavění příběhu podtržené projevy jednotlivých představitelů. Malej Jeremy Thomas je doslova zrozený pro podobná témata. Jeho   přirozené a uvěřitelné herectví nemělo chybu. V Americe  ale obecně nic vyjímečného, jejich haranti vždycky excelují. Těžko si tam představit nějakého a uvěřitelného českého školáka, třeba z Ulice, že ?  Solidní DD 5.1+2 hned v úvodní scéně z dolu. Potěšilo mě to. 3*+ . ()

Accuphose

Tak jo, začne to jako debilita. Hlavním krédem je, neukážeme vám nic, čeho byste se mohli bát, prostě si to představte. Scénáristicky je to na úrovni průměru české kinematografie posledních let. Před spaním by mi to docela bodlo, jen bych to nedokoukal a usnul u toho, takhle jsem šel raději umejt nádobí. V půlce se to začne lehce zvedat, ale erekce moc dlouho nevydrží. Popravdě mě víc při filmu děsilo, když majitel táhl popelnici v baráku po schodech. Je pravda, že film má pár silnějších momentů, ale nedokáže je následně využít. Je to spíš na odpad, ale za odvahu při určitých situacích, dávám nakonec jednu hvězdičku. ()

Egito

Pode procent co tento film má jsem čekala více... Hodinu se vůbec nic nedělo, ale po celý film to mělo DOBROU atmosféru což oceňuji protože horory co se teď natáčí tak ani toto nemají. Také velice oceňuji že tam jako teď nebyl žádný gay či podobnosti které se dnes vnucuji vsude... Hlavní postava byla úžasné ztvárněna, měl velice dobře výrazy při určitých situacích. ()

Machaut

Já od tohoto filmu nic nečekal, pustil jsem si ho na dobrou noc s tím, že to bude nějaká blbost a dostal jsem solidní horor s výbornou atmosférou. Velmi kladně hodnotím, že jsem se asi 3x lekl. To už se mi u hororů nestává a tak musím dát 4 hvězdičky. ()

brkerez

Když kvůli ničemu jinýmum, tak kvůli brilantní kameře a krásně tíživý atmosféře americkýho horskýho zapadákova, kde možná kdysi bylo chvíli i dobře, stojí za to Antlers vidět. Jako by nestačilo, že těžkotonážní pošmourno kromě předpovědi počasí vládne i v obličejích a myslích místních obyvatel, smažky, který kopali moc hluboko, probudily dávný indiánský zlo. Antlers vládne fakt skvělý řemeslo, genius loci a atmosféra, pomalejší tempo a uplně parádní casting. Bohužel jakmile dojde na konfrontaci se zplozencem, scénář je v troskách a z postav jsou rázem jen schránky dobrovolných dárců orgánů na heroinu.  Na druhou stranu dojde i na rozsračkování jednoho šikanátora a to srdíčko vždycky zaplesá. ()

vinducha

Legenda původních obyvatel Oregonu o Wendigo zpracována obstojně , atmosféra filmu parádně temná. No proti lidožravému jelínkovi nemá ani dospělý člověk velkou šanci , tedy až na ultrastatečnou a megauvědomělou paní učitelku. ()

johankazarku

Zaujímavý príbeh zobrazujúci legendu o mýtickej bytosti, ktorú tvorcovia veľmi dobre divákovi naservírovali so všetkým čo k tomu patrí. Pochmúrna atmosféra s dobrými hereckými výkonmi ( hlavná hrdinka a chlapec) tomu dodali šmrnc. ()

Tranda

Příběh: 5/10; Akce: 5/10; Napětí: 8/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 8/10; Atmosféra: 7/10; Zábavnost: 7/10; Herci: 8/10; Index strachu: 5/10. 6/10 ()

fikee

Téměř všechny postavy si zaslouží zemřít pro vrozenou imbecilitu. Paroží je plné blbých klišé a velmi, velmi předvídatelné. Jediným plusem jsou lokace. ()

Milo384

Tento horor patří pro mě k lepším. Ze začátku dobré budování atmosféry, zjišťování co se děje a jak se vše bude posouvat, Přeměna v monstrum povedená. Jedna super lekačka. No a konec? Nějak to ukončit museli. Takže opravdu povedené. ()

Little_Sawy

Já jsem v tomhle jakože hororu, nic špeciálnýho neviděla, jen to že kluk značně podviživenej, scháni jídlo pro svého otce a brašku, který jsou oba zavřetí v pokroví a klučina jim sháni potravu, dokud jí dřív nesežerou červy. Jeho úča si všimně že je kluk jaksi pošuk a pořád sám, tak se jako správna chůva rozhodne navštíviť chlapcův dům a zjistí, že je tak podělaná strachy že ani nevkročí do domu když se jí dvěřě celkom dobrovolně otěvřou..jeho taťka se změní v jelena co má tři metri a namísto toho aby žral trávu,brokolici,avokádo, žere mäso. Co ja vím, námet fáájn, jen to chtělo větší akci .. ()

flyer.nick

Kultovní snímek z toho asi nebude, ale myslím že to ani nebylo cílem. Docela fajn příjemná atmosférická jednohubka o místní legendě. Škoda jen toho bratrsko-sesterského rodinného dramatu, které bylo úplně zbytečné a pro film nijak podstatné, to to docela sráželo. ()

Polux

6/10 | Po skvělém Hostiles a slibném traileru docela zklamání. Nějakou atmosféru to místy má, Russell i Plemons se snaží, gore scény se zde také najdou a kanadská příroda je tradičně pěkná, ale ten zbytek. | Film absolutně rezignuje na nějaké tajemno nebo pátrání diváka "o co tady sakra jde". Pointa je jasná v podstatě okamžitě po prologu s feťáky a pak se jen celý film čeká na to, až to dojde i hlavním postavám, následuje jejich reakce a pak je konec. Vinou toho téměř absentuje prvek nějakého napětí nebo dokonce strachu a vlastně bych se zdráhal film jako takový označit za horor. | Přitom by stačilo, kdyby film začal až s nástupem Russell a divák by zápletku postupně odhaloval spolu s ní a Plemonsem. V podstatě jako u libovolné průměrné "monster of the week" epizody X Files, ke které Antlers nemá daleko (a mimochodem stejné téma bylo v X Files ztvárněno imho lépe). A kapitola sama pro sebe je pak samotné finále, které stran věrohodnosti (mano a mano souboj Russell s dvaapůlkrát větším Wendigo poté, jaký kill skill v řádu sekund předvedl u svých předchozích obětí) vyznívá téměř jako vtip. | PeZet ()

Carlito1

Mýtus o Wendigovi mě vždycky fascinoval. Film je dobrý i pro ty, co neznají podstatu Wendiga, protože v průběhu filmu poznáte a ke konci je celý jeho koncept dokonce vysvětlen. Film podle traileru vypadal fakt dobře, sice nedopadl tak dobře jako má očekávání, ale mega jsem si ho užil. Chtělo to lepší scénář a možná i kdyby to bylo delší a propracovanější. Avšak Wendigo byl zpracovanej perfektně! Toho jsem si fakt užil. Celý vývoj od vyhublého tatíka, co chce napapat, až po jelení monstrum, co požírá všechny kolem sebe. Jen tam mohl být častěji. ()

Chicharron

Víc než slušný horor z amerického zapadákova, kde chcípnul pes a lišky dávají dobrou noc a v okolí řádí monstrum z indiánských legend. No a legenda o Wendigo má s filmem  The Ritual (2017)  a skandinávskými skazkami společného velmi málo až vůbec nic, ale komu není shůry dáno... ()

Yamatosan

Asi nejlepší je úžasně hrající Jeremy T. Thomas, ten jeho kluk mě bral za srdce. Russell je dobrá, Plemonsovi role spíše nesedla. Industriálně-lesní prostředí je působivé, atmosféra krásně temná a nepříjemná, Wendigo je ztvárněný decentně, a i když je závěrečný souboj až moc tradiční, je tam pak ještě to, co se ani v hororech jen tak nevidí... Cooper je zajímavý režisér, u kterého vnímám kvalitativní posun, tohle sice není taková pecka, jako Hostiles, ale je to z jeho lepších filmů. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)

Christian Bale v historické detektivce

Christian Bale v historické detektivce

28.02.2021

Režisér Scott Cooper (Nepřátelé, Pryč od pece) a Christian Bale (Temný rytíř) se dohodli na své již třetí spolupráci. Jejich nový snímek bude tentokrát adaptací historické detektivky The Pale Blue… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

18.02.2020

Herečka Margaret Qualley (Pozůstalí, Tenkrát v Hollywoodu) se upsala novému projektu od režiséra Scotta Coopera A Head Full of Ghosts. Film bude adaptací stejnojmenné knížky od Paula Tremblaye,… (více)