Reklama

Reklama

Paroží

  • USA Antlers (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

V izolovaném městě v Oregonu se učitelka střední školy a její bratr, místní šerif, zaplete s jedním ze studentů, jehož temná tajemství vedou až k děsivému setkání s legendární bytostí, která zde byla dávno před nimi. (Falcon)

Videa (11)

Trailer 3

Recenze (206)

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Jelene, jelene, oči máš zelené. Parohy trkavé, masíčko křupavé z lidí ohryzáváš. I když tě uloví, přežiješ, ne že ne, ocasem zamáváš." Milé děti, dnes si probereme jelena oregonského. Říše: živočichové. Kmen: humanoidní, krvelační. Podkmen: obratlovci, proměnliví. Třída: savci a hryzavci. Řád: pořádný neřád. Čeleď: zmutovaní. Takže, děti, kdo nám ho namaluje na tabuli? Samozřejmě, Lucas Weaver, ostatně dva takové exempláře prý chová doma. Pěkně, Lucasi, krásný obrázek, oregonský jako živý. A co to žere? :-) Btw, tento horor jsem ocenil spíš coby ponurou baladu o ztraceném dětství chudáka Lucase, který se tak obětavě staral o "nemocného" tatínka a malého brášku. Místo Malého Bobše či Verneovek začal ve škole pod lavicí louskat "Jak klást pasti", denně si brousil kudlu na krájení syrového masa a v přírodě sledoval havrany a supy, aby ho dovedli k mršinám. Smutný a dojemný příběh. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

3 M bolo splnené. Mystiku, mysterióznosť aj monstera sme tu mali. Ale gradácia filmu bola akoby prevrátená naruby. Prvá hodina dobrá atmosféra, ku koncu stále slabšie a vyvrcholenie úplne že nič. Ľakačky tu u mňa nezafungovali, podľa mňa film nie je ani trocha strašidelný, akurát škaredý chlapec sa vydaril. ()

Reklama

Makky 

všechny recenze uživatele

Film o traumách, trápení a týraní. O zle v každom z nás, ktoré ak človeka prerastie, stane sa z neho monštrum. Parožie ponúka ohromné množstvo alegorických obrazcov a metafor. Je to veľmi smutný príbeh chlapca, ktorý žije sám, ale nie je sám. Parožie stavia na skvelej atmosfére a malom šikulovi (chlapec je ohromný), ktorý spolu s Keri Russell film skvele potiahli. Strašidlo v zmysle "menej je viac" na jednotku, jeho look rovnako. Nebyť sprzneného záveru, som ešte spokojnejší. Celkovo pozitívne dojmy prevažujú a na takto neambiciózny snímok dostane divák dostatočnú dávku emócií a napätia. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Cooper by si po vzoru Amadea Mozarta mohl říct „Mí jablonečáci mi rozumějí.“. Ještě nikdy jsem ho, kluka šikovnýho, nepotopil. Perfektní řemeslo, jak má ostatně Scott Cooper ve zvyku, tak co bych měl chtít víc? Snad jen vystřihnout závěrečný duel typu ´Ripleyová vs. boss´, nebo to pojmout jinak, chytrostí, pastí, nebo tak něco. Jinak ta pochmurná atmosféra mě dostala, kamera zabírající podzimní počasí západních hranic Spojených států tomu pomohla hodně, v hlubokých lesích se zlo ztratí.  Keri Russell mám hodně rád (doporučuji vynikající seriál ´The Americans´), tady opět skvělá a chtěl bych jí vidět ve více hlavních rolích. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Pray it desires not you.. Cooper tam umí dostat tu ponurou krásu a nelítostnou krutost amerického venkova, co si budeme povídat. Škoda jen, že ta sympatická subtilnost utrpěla klišovitou implementací klasických traumat a finálním duelem Žvahlava a paní učitelky.. Zajímavý policejní tým ve složení „Už jsem zase šerif“ Plemons, starý totem Graham Greene a Horatiem do Oregonu převelený Rory Cochrane. Dalo se čekat, že tihle lovci jelenů nebudou mít s Wendigem dobré skóre.. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (8)

  • Vyprávění příběhu o prastaré bytosti Wendigo je v jazyce Ojibwe. Jedná se o jazyk indiánského kmene, který žije v Severní Americe dodnes. (UhLee)
  • Natáčení probíhalo v kanadské provincii Britská Kolumbie, konkrétně v Hope, Port Moody, Squamish, Langley, Maple Ridge, Coquitlam a v Mammoth Studios. Natáčelo se od 1. října do 30. listopadu 2018. (noelcoward73)

Související novinky

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)

Christian Bale v historické detektivce

Christian Bale v historické detektivce

28.02.2021

Režisér Scott Cooper (Nepřátelé, Pryč od pece) a Christian Bale (Temný rytíř) se dohodli na své již třetí spolupráci. Jejich nový snímek bude tentokrát adaptací historické detektivky The Pale Blue… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

18.02.2020

Herečka Margaret Qualley (Pozůstalí, Tenkrát v Hollywoodu) se upsala novému projektu od režiséra Scotta Coopera A Head Full of Ghosts. Film bude adaptací stejnojmenné knížky od Paula Tremblaye,… (více)

Reklama

Reklama