Ti, kdo přežili, se snaží dostat do bezpečí; Chluponozi bojují se zlem; Durin se rozhoduje mezi přátelstvím a povinností; Adar zvažuje nové jméno. (Prime Video)

Hatred

Running meme, u každého dílu se pobavím třikrát - poprvé u sledování té nablýskané bídy, podruhé u zaslepených oslavných komentářů a potřetí u pořadu Gandalf roasts Rings of Power. ()

kubas369

7.5/10. Říkejte si co chcete ale Galadriel má dobře napsaný vývoj postavy asi nejlepší v seriálu. Doslova jí musela bouchnout sopka do ksichtu aby si uvědomila jak zaslepená byla. Potěší i zmínka, že ne vždy tomu tak bylo a uvědomění si že ji válka a touha po pomstě změnila. Chluponohá linka je tak správně fantasy přirozená a příjemná. Mithril linka je prostě nejlepší z celého seriálu. Proč nechali jako zemřít Isildura? Když všichni víme, že nemůže být mrtví. Stačilo by aby si to myslel jeho táta, nám mohli ukázat, že se s toho dostal, tohle je hrozně laciný. ()

mata77

Sledovať, ako cynizmus mladej Galadriel dostal úder do hlavy a ako sa to na nej prejavilo, bolo zaujímavé, ale nevyvolalo to vo mne silnejšie emócie. Bolo mi jej síce trochu ľúto, veď nikto nechce zistiť, ako veľmi sa mýlil. Herecky sa mi ale táto pasáž zdala nevýrazná. Južanskú dejovú linku sa snaží zachrániť nádherná lokácia, na ktorej sa natáčalo. To miesto vypadá naozaj magicky a kontrastne. Ďalšou silnou témou boli trpaslíci a ich mocenské boje, respektíve vzťah k elfom. Priateľstvo medzi Elrondom a Durinom dostalo jasné pomenovanie a bolo naozaj emotívne, zahrané precízne a natočené v pekných detailoch. Dosť šokujúco pôsobilo vyjadrenie Durinovej ženy v závere a nahlodalo obraz jej charakteru. Prinieslo mi množstvo otázok, ktoré sú skôr hypotetické a zrejme viac morálne. Niekde na stráni si aj Chlponohí začínajú písať svoje nové dejiny a podľa očakávaní došlo  k vymedzeniu hlavných postáv ich rasy. No a na pozadí celého dielu Hora Osudu chrlí svoje útroby, otrávený vzduch sa šíri a popol dusí všetko živé na zemi. Meno novej provincie už poznáme, pre menej chápavých divákov ho oheň vypálil čierne na čiernom. Mordor. Epizóda sa javí ako slabšia oproti akčnejšej predchádzajúcej, preto sa môže stať, že ak sa divák nechá odradiť tempom, uniknú mu zaujímavé alebo dôležité detaily. ()

Fanda.Boukal odpad!

Tak logika letí oknem v prních minutách a nahrazují ji nesmysly a nesrovnalosti. Přežít pompeje? Není problém. Trpaslíci kopali hluboko a chamtivě? No ve skutečnosti je k tomu donutili elfové. Hobiti dží spolu a jsou si věrni? No jasně ale jen dokud někdo trochu nekulhá pak ho nechají umřít bez výčitek na konci karavany. A Hobiti se pečlivě zamaskují aby je velký lid nemohl vidět? No jo jenže hned vedle sebe nechají doslova celou vesnici vozíků, stolků s nářadím a jiných důkazů jejich přítomnosti, aby to mohl podivný Kukluks klan albínů celé zapálit. A takových nesmyslů a scénáristických bot tam je neskutečné množství. Vypadá to poměrtně často sice draze a velkolepě ale to nemůže zachránit scénář který je děravý jak cedník co prošel palbou kulometem. ()

Veskoslav

Logika to vzala hopem. Ze srázu. To už fakt nemají někoho, kdo nepsal scénáře pro reklamy? A taky mě baví ty některé hodnocení o skvělém díle atd. Přijde mi, že to lidé dají tři hvězdy automaticky a tu čtvrtou aby se neřeklo. Přitom je to naprosto tupě napsané s logikou mašinky Tomáše.... ()

swenyx

Jsem rád, že už chybí jen jeden díl a utrpení skončí. Divím se popravdě, že jsem měl tu trpělivost sledovat 7 dílů ničeho a ten fakt, že už teď točí 2 sérii je teda něco, no jo no stačí mít v názvu pán prstenů a je vlastně najednou jedno jestli to je sračka nebo ne, ono to ty peníze prostě vydělá, bohužel. ()

jjjerry

Jen další ukázka, že poučování a rasová a genderová vyváženost prostě nestačí. Je to dětinský nelogický scénáře. Vyhozený prachy. Jediný trpaslík mě trochu baví a umí hrát. Jinak je to hrozný.  Ty tlustý otravný hobitky tam jsou jako proč? aby byla nějaká feministka spokojená. Naprosto hrozná a zbytečná dějová linka. ()

Ghoroth

Ok, dlouho jsem chtěl ignorovat všechny tyhle zbytečně negativní, rádoby odborný komentáře, ale už mě začíná srát, jak jsou tady najednou všichni odborníci na fyzikální zákony, vedení armády, tolkienovy myšlenky a dalších asi 20 oborů, jako kdyby se hrálo mistrovství v hokeji.  V týhle recenzi použiju recenzi Anet21, ve který jsem našel asi nejvíc píčovin, a která snad obsahuje všechny populární problémy s tímhle decentním seriálem. <><> Prvně bych moc rád začel tím, že Amazon se nikterak netají, že je to seriál "Inspirovaný Tolkienovým dílem". To by mělo pokrejt tak 90% problémů, který všichni mají s Prsteny moci. Prostě se smiřte s tím, že to prostě nikdy nebude natočenej Silimarillion, protože to nikdy ani nebylo v plánu.  Teď můžeme začít rozborem <3 <><> "Prvý gól - tlaková vlna zo sopky, obsahujúca lávu a popol, dosahujúca okolo 1000 stupňov celzia nezabila skoro nikoho"  Jsem rád, že všichni mají problém, se sopkou co bouchne na obzoru v Prstenech moci a jen to pár lidí upálí, zatímco nikoho nezajímá, že Frodo se Samem vyběhli po svejch na okraj sopky, při erupci Hory Osudu, která hořícíma šutrama postřílela nazgůly v okolí a doslova přetekla lávou, a odnesli si je pár puchejřů.   <><> "Rovnako kvitujem, že AsiGandalf sa za 7 dielov naučil anglicky a hobiti na neho rozprávajú anglicky, pričom on plne rozumie. Rodený polyglot" Ono těch 7 dílů pravděpodobně nebylo 7 dní, když stihli pěšky projít půlku středozemě. A co se týče učení jazyka, doporučuju si v životě zkusit vyjet třeba na měsíc dva někam do zahraničí a reálně chodit mezi lidi, místo sezení u počítače, nebo třeba kouknout na Posledního samuraje. Ono když ten člověk nemá na výběr, naučí se jazyk vcelku rychle.  <><>  Konštantnú kvalitu dialógov sám za seba zodpovie tento prepis: „Prečo by sme mali veriť elfom?" ,,Nemali. Ale ja nie som obyčajný elf, som Elrond Poloelf. A v elfoch vidím, čo oni sami nevidia." Nutno dodať, že to nielenže nebola odpoveď na otázku, ale v kontexte situácie nemala žiadny vyznam predtým ani potom.  Skutečný přepis zmíněného dialogu: „Prečo by sme mali veriť elfom?" ,,Nemali. Ale můžete věřit mně. Ja nie som obyčajný elf, som Elrond Poloelf. A v elfoch vidím, čo oni sami nevidia. Ono ty dialogy bejvají mnohdy mnohem lepší, když je člověk doopravdy poslouchá. Chápu, že někomu to pak nemusí dávat smysl.  <><>  "Keby ešte niekto vedel, o čom vlastne doteraz celý seriál bol, bola by som mu vďačná, keby mi to vysvetlil - Numenorská armáda sa tri diely niekam chystala, prežila jednu bitku a okamžite, aj keď nepriateľ nebol porazený a zhromaždil sa niekde za kopcom sa vrátila späť domov" S chutí. Ono jak je vidět při odjezdu Numenorský armády, ze tří lodí je najednou jedna. To mi přijde jako vcelku velkej důvod pro to, aby se odjeli přeskupit a vrátit s opravdovou armádou a ne jen s "výpravou 500 mužů" jak to bylo řečeno v seriálu. Nehledě na to, že tady je další odpověď na problém se sopkou, která "nezabila skoro nikoho".   <><>  Na ostatní poznámky ohledně používání flashbacků místo vzpomínkovejch monologů nebudu reagovat, protože je to otázka vkusu. Za mě třeba takový Samovo vyprávění o kraji, když šli s Frodem do Mordoru, by určitě skvěle osolilo pár flashbacků, jako králíka s bramborama co si vařili po cestě ;)).  <><>  Rád bych tedy závěrem řekl, že ano, není to žádný převratný veledílo. Za mě ale vizuály naprosto perfektní, hudba ucházející a vrátit se do světa Středozemě, ačkoli to není kánon (znovu "inspirováno Tolkienem") je za mě parádní způsob jak strávit páteční večery.  <><>  Díky za pozornost a zkuste se příště předtím, než napíšete nějaký hovna nejdřív 2x zamyslet a hlavně se doopravdy podívat na ten seriál. Třeba pak přestanete brečet, že to nechápete a budete si moct užít trochu zábavy. () (méně) (více)

Pan.Antonin

„Jakákoliv situace, ať je sebehorší, má schopnost se zhoršit.“ (Murphyho zákon) Sedmý díl prstenů moci mne moc nechutnal. Nemůžu si tentokrát stěžovat, že se nic neděje. To totiž není pravda. Elfům dochází baterka, u trpaslíků se intrikuje, Elrond dostal padáka, pod horou se probral balrog, k chluponohým hobitům se dostal kouzelný Eminem marně pátrající po dědulovi-vrkobijci, který spadl z nebe, ale působí jakoby spadl z višně, Adar pojmenoval Mordor, Númenorci si poradili s výbuchem sopky, Galadriel asi dostala pecku do hlavy nějakým sopečným kamenem, protože se nejenže chová jinak než v předchozích dílech, ale dokonce si i vzpomněla, že má muže, Isildur se ztratil, a regentka Númenoru se už na to nemohla dívat. Ingrediencí je dost, ale prostě mi chutově nesedí. Buď to nedává smysl, nebo to jde dost proti předloze, prostě to nestojí za nic. Nejvíc mne ale rozesmál ten projev toho Chluponohého, jak jsou silní v tom, že drží při sobě, přitom pár dílů zpět zapisovali do knihy jména těch, kterým při výpravě utekli a konkrétně tohohle týpka nechali se zraněnou nohou na konci kolony a musel ho zachránit Cizinec. Příště jdeme do finále, tak snad uvidíme povedený díl a pořádné vyvrcholení první série. ()

SuperSheep odpad!

Zatím nejretardovanější díl a to je u RoP co říct. Hořící domy, hořící koně, hořící lidi, Galadriel neshořel ani vlásek. Hobiti se zase staví do cesty komeťákovy magie. Až bude střílet skřety kulometem, budou mu skákat do rány a pak ho soudit za vraždu. Elfíky a jejich lesíky postihla rakovina. Instantně ji léčí radioaktivní Mithril. Celé scény a dialogy naprosto směšné. Galadriel minulou epizodu vyhrožovala Adarovi genocidou a mučením. Ale najednou je příliš temnoty v zabíjení skřetů. Vyloženě se snaží si tematicky a charakterizačně odporovat. Slepá královna je tak žalostně směšná. Natahované scény a dialogy, aby opravdu vynikla jejich nesmyslnost, nudnost a směšnost. Snaží se nás napínat osudem Isildura, o kterém jako jednom z mála VÍME, že je naživu. Dočasně zabili Celeborna a navíc si Galadriel přisvojila scénu z Berena a Lúthien, aby Tolkiena osobně nasrala.  Karma konečně dohnala hobitky a Feminem jim zapálila kolečka. Elendil minulou epizodu poučoval Isildura o spojení koně s jezdcem, ale teď nechápe význam Berekova útěku. Elendil dostal tak hrozný scénář, že nejlepší herectví v sérii přechází od něj na Bereka. Trpaslíci mají opět nejlepší scény. Ale vynahradí si to dementním probuzením Balroga jedním lístkem.   Halbrand vstane ze smrtelné postele, nasedne na koně a odcválá. Kdyby simuloval líp, třeba by ho svezli lodí. A ten Mordor reveal je to nejsměšnější z toho všeho. ()

Tai_K_B

Hudba je stále skvělá, řekla bych stále lepší. S největším počtem hvězdiček z této epizody vyšel Durin (tedy Durin ml.), který je hraný opravdu bezvadně a jeho žena taky. A Isildurův koník je ňuňů! :-) Pokrytečtí chluponozi se nad sebou konečně zamysleli, tak jsem zvědavá, jak dlouho jim to vydrží. Pořád přemýšlím, o co jde té albíní dámské trojce, ale nebýt jí a jejích pyromanských čar, asi bychom se s tou bandou mrňavých náladových kočovníků plahočili od extrému k extrému až do soudného dne. Takhle nám hobití družina alespoň trochu zeštíhlela. Obecně se mi epizoda líbila, už má tu správnou mordorskou atmosféru zmaru. ()

MegaBite

Opět skvělá epizoda. Místní trumberové opět odpadují aniž by epizodu viděli, takže podle hodnocení se může zdát, že je to zklamání. Opak je ale pravdou, skvělý příběh, nové poznatky, vývoj postav, aj. 8/10. ()

Avanie

Já nechápu, jak někdo může dát "odpad" a jednu hvězdu. Už jen vizuální zpracování si minimálně tu jednu zaslouží. Dost dobře nerozumím ani tomu, proč má někdo potřebu neustále srovnávat seriál s filmy. Osobně jsem od toho doposud dostala všechno, co jsem očekávala. Tolkiena mám ráda, přečteno mám několikrát. U prvního dílu "prstenů" jsem se sice párkrát zarazila nad určitými...řekněme rozporuplnými skutečnostmi...Ale velice brzo mě to pustilo. Člověk by měl pochopit, že seriál vzniká v dnešní době (cílí nejen na fanoušky knih, ale taky na lidi, kteří to nečetli a číst nikdy nebudou) a s něčím je zkrátka nutno se smířit, přestože se to nedrží předlohy 100%. A stále je to zpracování autorů, kteří na to pohlíží svým způsobem. Za mě velice líbivým. Ve světle toho, co v dnešní době plevelí televizi, je tohle jeden z mých tří nejoblíbenějších fantasy seriálů. A linka Elrond - Durin je naprosto skvělá. Co se týká vleklostí - za mě naprosto v pořádku. Copak jsme v knížkách měli na každé straně zatajený dech a plno akce a napětí? Já tedy ne. A jsem za to ráda, mám ráda výpravný děj...a tady je toho všeho na mě tak akorát. Jsem ráda, že se seriál liší a není stejný, jako všechny ostatní krváky, ve kterých, když se v díle někdo nezabije, pořádně nezasouloží a podobně, je to ztráta času. (tím neříkám, že takové nesleduji - jen že už je jich dost a tohle je příjemná změna). Hvězdu dolů dávám za "báječný" nápis Mordor. Těším se na další díly. ()

Mejkby odpad!

Čím dál tím horší. škoda že se nedá hodnotit do mínusu. Vytáhnu z tý žumpy jeden malilinkej příklad. Isildur... vážně máme jako "věřit", a má nás uchovat v "napětí" jeho smrt? Všichni víme (pokud se nerozhodnou totálně změnit celej Lore) že z něj bude jeden z největších králů a hrdinů ve válce se Sauronem. Na druhou stranu z něj dělaj od začátku idiota non plus ultra, takže mi na něm vůbec nezáleží. Prostě bullshit, mohli na tuhle "jakoby" smrt vybrat kohokoli jinýho (Bronwyn, Discount Legolas, Theo, Saurbrand) a možná by nějaký napětí vzniklo... Ok tak ještě jednu lahůdku... Saurbrand leží na lůžku, krve jak z vola, bílej jak stěna... střih vychází ze stanu sedá na koně a vyráží s GayladRRRiel na cca 1000km cestu do Lindonu aby ho mohla vyléčit? blah ()