Vyborne vystavena a opravdu jizliva (toto slovo by me nenapadlo, ale videl jsem ho v okolnich komentarich a je presne..) romanticka komedie. Nejvetsi strelci jsou Charles Coburn a Eugene Pallette, a samozrejme jako vzdy prekrasna Gene, nebo mene vidana Helene Reynolds. Pokud jste tady sebrali odvahu na dvouhodinovou konverzacni zalezitost odehravajici se kolem roku 1900, smele do toho... :-) P.S: jediny co bych "jako vytknul" je to, ze Gene proste nemuze hrat sedesatiletou, protoze i kdyz ji namaskujou, je porad prilis krasna...taky ji tu bylo dvacettri let...a druha vec, ze hlavni hrdina-milovnik a zaletnik vypada jako Ladislav Pesek. :-)(7.4.2012)

Laskavá a celkem usměvavá ale trochu jízlivá společenská komedie o muži(Don Ameche) který se po své smrti dobrovolně vydává na cestu do pekla.Nejlepší byl stejně ten ďábel v podání Charlese Coburna.Jediný a krásně citlivě barevný film E.Lubitsche no když uvážím že u nás byl první barevný film až roku 1947 a to sice Jan Roháč z Dubé tak to měli americké filmové společnosti v tomto měřítku neméně velký náskok.Po právu byl také kameraman Edward Cronjager téhož roku nominován na oskara kdy mu jí ale vyfoukli Hal Mohr a W.Howard Greene a to ze snímkem Fantóm opery.No hodnotím lehce za 3* ale ve srovnání s lehce nadprůměrnou Ninočkou tady přeci jenom něco málo chybí.(13.8.2006)

Veselohra oplývající blyskotavým hovorem uprostřed technicolorových studiových barviček postupně zvolňuje tempo a přibývá v ní rysů žalozpěvu : od narození stárneme vstříc smrti a ke konci si to čím dál víc uvědomujeme ; nadto svedeme málo s tím, jak nás příroda namíchala a rodina dohnětla. Závěr je hollywoodštější, než by mohl být, kníže pekel mě v něm rozhodně zklamal.(2.5.2016)

Je to film o bloudění? Roland Barthes definuje bloudění (errance) takto: "Ačkoli je každá láska prožívána jako jedinečná a milující subjekt zavrhuje představu, že by se mohla opakovat později jinde, někdy se sám přistihne, že pociťuje jisté rozptýlení milostné touhy; tehdy pochopí, že je až do své smrti odsouzen bloudit od lásky k lásce." Ano, je to film o bloudění. A film je to skvělý.(11.3.2008)

Čtvrtá komedie Lubitsche, kterou vidím a opět super. Tentokrát se po komunistech a nacistech setkáváme se samotným vládcem pekel, kterému hlavní hrdina po smrti vypráví svůj životní příběh. Je to vlastně trošku melancholická konverzačka, ale ty dialogy a scény jsou napsány s takovou lehkostí a hlavně moderností, že film profrčí do konce, ani si nevšimnete jak. A některý hlody jsou báječné - například když patnáctiletému hrdinovi vysvětluje francouzská vychovatelka, že v roce 1887 je už moderní svět a pusa neznamená, že si ji musí vzít. Nebo jak ho jako stárnoucího seladona odpálkuje zkušená tanečnice-zlatokopka. Nejvíce mě ovšem dostala rodinka podnikatele s hovězím, která si posílá vzkazy přes sluhu a kde u vstupu stojí obrovská socha krávy :) Zkrátka pohoda a navíc s mladým Donem Amechem (různí dědkové v Záměně, Zámotku ad.).(3.1.2017)