Utajený šéf (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2018, 60 min

Vzhledem k tomu, jaký jsou reality show trash i ve světě a ne tak ještě u nás. Nova důstojným zpracováním tohoto pořadu ale docela příjemně překvapila. Myslím, že je to docela dobrý způsob, jak ukázat, že i obyčejnou práci lze vykonávat s nasazením, odhodláním a nemusíme být v tomhle našem mindrákově jen všichni na sebe nasmolení. Ony ty obyčejné životy a práce stejně nabízejí lepší příběhy než ty z filmů a knih, pokud vyberete správné lidi a to se zatím producentům docela dařilo. Snaží se vybírat zajímavé osobnosti s životním příběhem a ne asociální psychopaty, idioty a exhibicionisty jako v Prostřenu a podobných reality show pro lobotomické případy.(17.5.2018)

• castor

Češi tyhle formáty milují. Snad víc než u jiných národů k nám patří škodolibost a nepřejícnost, navrch když se to týká kravaťáka, který bere pětkrát vyšší plat a jezdí v luxusním bouráku. Takový boss se umně „předělaný“ vmísí mezi obyčejné zaměstnance, něco si odmaká, leccos zjistí a pak to celé vybalí. A s vlídnou tváří těm pracovitým a zodpovědným rozdá hodnotné odměny v podobě dovolené nebo přispění na svatbu. A slzičky tečou. Je to další exhibice, u které mi navrch chybí důvěryhodnost (á la nějaké povídačky o tematickém dokumentu, kdy se dotyčný stejně tak nějak hlídá a stylizuje, mě moc nepřesvědčily).(24.5.2018)

K podobným pořadům přistupuji s nedůvěrou a despektem. Nevěřím v jejich autenticitu a nenahranost, ale za pilotní díl dám tři hvězdy, protože Liberec je moje město a protože jsem potkal hlavního hrdinu, když začínal z nula nula nic a taky musím přiznat, že na první dobrou ten pořad je o chlup lepší a smysluplnější než jsem čekal.(26.4.2018)

• ac3r

Celý mi to přijde jako taková nahraná komedie. Štáb tam běhá s kamerou za nějakým nýmandem celou dobu a vůbec to nikomu nepřijde divný a i kdyby jim každej sežral tu výmluvu o dokumentu, tak to chování před kamerou bude stejně úplně jiný než ve skutečnosti. O trošku míň přeslazený jak Mise nový domov, ale pořád taková směšná slátanina pro nenáročný, kterou bych nikomu jistě nedoporučil. Pro Michal118: Pytloun hotely mají do luxusních hotelů hodně daleko.(25.4.2018)

• kingik

Jsem tvůj Táta v sukni. Tvůj ukrutný šéf se v rámci úžasné rea(b)lity show změní na člověka s vlídnou tváří, s nímž je jeho zaměstnancům teple a mile. Škrábe brambory, smejčí a koná dobro. Vyžaduje jen loajalitu. Pak zvedne gáži a nepožaduje složité úkony, jako je třeba felace. Opravdu už s ním středy trávit nemíním. Velký šéf má nakročeno velmi rychle opustit svůj privilegovaný vysílací čas. Něco tak nudného se jen tak nevidí. Nova nabízí smrtící duchaplné večery, přičemž tenhle může na leckoho působit zábavně, protkaný inteligentním humorem. Snad jsem jen nedokázal ten "horníčkovský" humor svými závity zpracovat, tudíž šéf pro mě zůstává zbytečnou břečkou. 1/10(26.4.2018)