Utajený šéf (TV pořad)

(festivalový název)

Reality-TV

Česko, 2018, 60 min

• FOCKE_WULF

Proletáři všech zemí, spojte se! Zhoďte své okovy! Když k vám přijde pracovat někdo, kdo se nápadně podobá někomu z vašich nejvyšších šéfů, jenom má třeba kníra navíc, tak ho společnými silami odlovte a zatáhněte do skladu nebo do přípravny a tam mu dejte sadu, dokud nepustí, kdo je a co tou maškarádou vlastně sleduje. Určitou nápovědou by vám mohlo být, že je dotyčný obklopený televizním štábem a chatrnou krycí historkou. Ale chuděrky lopaty mají jen omezený lopatský intelekt, buržousta nerozpoznají a u finálního odhalení pak mají dětinskou radost z imbecilních dárků.(10.7.2020)

Příjemnej pořad, zdařilej formát. Sice nevím, jak moc je co nahrané nebo ne, ale člověka to docela baví na to koukat, a že to já moc na TV pořady nekoukám. Samozřejmě ten emoční konec je pěkný, ale trochu jsem po všech těch snahách TV Nova člověka dohnat k slzám poněkud emočně otupělý. Ale jak říkám, příjemné překvapení! Jen mi přijde dost směšné, že tu někdo vytýká, že americká verze je lepší v tom, že se tam rozdávají domy a kdo ví co ještě...vážně? "Jak si dovoluje nás někdo urážet nějakými dary, když nemají alespoň milionovou hodnotu?"... To bohužel vypovídá o smutné a nevděčné povaze dotyčného. Trocha rozumu a sebereflexe by neuškodila!(3.5.2018)

K podobným pořadům přistupuji s nedůvěrou a despektem. Nevěřím v jejich autenticitu a nenahranost, ale za pilotní díl dám tři hvězdy, protože Liberec je moje město a protože jsem potkal hlavního hrdinu, když začínal z nula nula nic a taky musím přiznat, že na první dobrou ten pořad je o chlup lepší a smysluplnější než jsem čekal.(26.4.2018)

• SOLOM.

No nevím, zas taková katastrofa a sračka jak tu někteří popisují, to není. Viděl jsem pár dílů a musím říct, že už jsem viděl mnohem horší televizní pořady (sračky, na které se nedalo dívat) – tady to byla alespoň občas i trochu prdel. Jasně, že si dělají prdel hlavně ze samotného diváka, nicméně jsem se na ty cca 3-4 díly co jsem viděl, dokázal dodívat až do konce a nejotravnější na tom všem byly jen ty pojebané reklamy…Nicméně svého šéfa bych poznal i kdyby si nechal přišít kozy a udělal plastiku, protože většího kokota jsem ještě nepotkal a nepoznal…(28.7.2020)

viděl jsem 1 díl (s1e06) s ředitelem petcentra, dokument se za každou cenu snaží nás přesvědčit, že jsou tam 100% reálné situace, že to není fingované, přesto zákaznice která přišla do jedné pobočky a ptala se po zboží uvedené na létaku (ptala se v klidu) a bylo jí vysvětleno že zboží už je vyprodáno, se v dalším záběru o pár minut později ptala na to samé, tentokrát vytočená a teatrálně požadalovala vysvětlení (jen aby se v TV něco dělo) "JAKTOŽE TO NEMAJÍ, KDYŽ JE TO V LÉTAKU!!" v dalším skeči pak ředitel jede busem, poté co vystoupí osloví náhodného člověka, jestli neví kde je tady někde poblíž petcenter, a ten mu nabídne, že ho tam vezme, protože (jaká náhoda) on tam jede taky, jelikož tam pracuje, a ještě špatně zahraně dodá: "jé a nejste vy ten novej? to já vás budu nejspíš zaučovat.." a taky že jo, je to obří hala kde dělá stovky zaměstnanců, a on zrovna narazí v praze na někoho kdo tam dělá, kdo je zrovna tím koho bude zaučovat, a kterej už ví předem že zrovna on tam má dnes přijít...jaká náhoda..a tento zaučovatel pak neznámému člověku (řediteli inkognito) kterého zná sotva deset minut začne vyprávět o tom, jak bral drogy, jak byl závislý na automatech, jak nadělal obrovské dluhy... ředitel se v každé prodejně znovu a znovu autisticky diví, jaktože každému zákazníkovi co přijde nedávají pochovat morčátko, zhoupnout sklípkana nebo pohladit rybičku..samozřejmě že všichni z vedoucích všech 5ti poboček petcentru hned uvěřili "Honzově" příběhu o smyšleném dokumentu o týpkovi s náušničkou, co se rozhodne změnit kariéru a to tím způsobem, že dá výpověď ve firmě kde pracuje jako IT specialista a vezme brigádu ve zverimexu, a nikomu z nich také v žádným případě nevadilo že se v jejich obchodě bude celý den natáčet kamerou...nakonec nás pak čeká definitivní bilancování face to face řediteli, už bez číra a brýlí v jeho kanclu, kde jim říká jak si jich váží a že se postará aby měli to co potřebují, že je s nima spokojenej, a že tohle a tamto, a nakonec se dozvídáme že po měsíci 3 ze 4 posuzovaných zaměstnanců už zaměstnanci nejsou... cituji ze závěrečných titulků: "IVO: ....Nyní je na úřadě práce a konečně má dost času, aby se mohl věnovat 300 zvířatům které má doma." :-D :-D sranda..(9.6.2018)

• - Přítomnost kamer a štábu byla zaměstnancům od začátku vysvětlena tak, že jde o natáčení dokumentu o dlouhodobě nezaměstnaných. [Zdroj: blesk.cz] (SONY_)

• - Aby nikdo ze zaměstnanců nepoznal během natáčení svého šéfa, který v rámci pořadu zjišťoval v přestrojení nedostatky ve firmě, eliminoval se počet zasvěcených lidí. „V rámci reality show Utajený šéf se nejedná o žádné hrané scény. Nikdo, kromě šéfa a jeho rodiny, nevěděl o tom, co se ve skutečnosti natáčí,“ říká Bohumila Skalická. [Zdroj: blesk.cz] (SONY_)