Aterrados

• angličtina Terrified

Lidé, kteří zmizí bez zanechání stop, brutální nevysvětlitelné vraždy, mrtví, kteří se vracejí z hrobů, hlasy, které vychází z vodovodu, předměty, které se pohybují a nemají žádné vysvětlení, tak tyhle nevysvětlitelné události se odehrávají v Gran Buenos Aires, kde tři sousední domy jsou spojené se samotným peklem. Tři paranormální specialisté Allbreck, Jano a Rosentocka, spolu s detektivem Maza, se pokusí společně odhalit tajemství těchto domů. (ARI50)

movemat

Kombinácia hutných hororových scén s viacerými nekonvenčnými nápadmi, no bohužiaľ aj s totálnou dejovou plochosťou a mimoriadne zvláštne hrajúcimi hercami, pri ktorých som celý čas nechápal, či fakt hrajú tak príšerne alebo je to len tým, že je to argentínsky film a v týchto končinách sú takéto správanie a reakcie proste normálne. Každopádne divné. Mierny nadpriemer a tých súčasných 64% je presne akurát. ()

Solverino

Tak to se mi kuwa líbilo! Po dlouhý době docela vodvaz! Nebál bych se přidat ještě kapku gore (jako v prvních Hellraiserech) a bylo by to primissima! Fakt slušná jízda. Doporučuju! ()

Kortexo

Atmosferický horor s kultovnými scénami, které jsou nezapomenutelné ( mrtvé dítě ) a nikdy v hororů nebyli.S větším rozpočtem, by byl dokonalý. ()

Pitryx

Nu, musím připustit, že některé scény byly podány opravdu solidně a s nezkušeným divákem by mohly pěkně zacloumat. Doporučuji sluchátka a tmu. Zacloumá to i s vámi. Ve velké většině duchařských filmů to pak skoro vždy brzdí vyšetřování jevu jako takového. Tedy, je to zajímavé, samozřejmě, ale dostane to diváka z té atmosféry ven, vytáhne ze tmy na světlo (obrazně) a celé kouzlo hororu jde do háje. Zde je však vyšetřování pojato jinak. Rozhodně ne obvykle nudným způsobem. Stále se něco děje a o překvapení není nouze. Takže pro mne velmi dobrý snímek a jako jeden z mála duchařských dostává osmdesátku. ()

Veto_01

Z těch stovek horrorů, co jsem kdy viděl, je tenhle určitě jeden z nejděsivějších. Po opravdu dlouhé době jsem pocítil strach a další nepříjemné pocity. Výborně Argentino, jen tak dál ()

jokino

Trochu mi liezla na nervy určitá laxnosť hlavných postáv (vyšetrovateľov), alebo teda skôr akási ich snaha snáď o vtipnosť v týchto prípadoch, ale to len tak okrajovo. Nemalo to síce úplne originálny nádych, nakoľko pod.veci už boli použité inde a pred tým, no napriek tomu bola pre mňa atmosféra celkovo priaznivá, napätá, gradácia deja fungovala, všetko sa rozvíjalo slušným tempom, ľakačky určité boli, fungovali a celkovo to bolo netradične a zaujímavo mojaté. Pre mňa tam nebolo hluchého miesta. Keby sa do našich kín aspoň občas dostávali aj takéto záležitosti a nie neustále len podobné ******, ako cez kopirák, ktoré veľa krát nestoja za nič, až sa človek čuduje, ako sa taký film môže vôbec dostať do distribúcie kín a pod. Toto bolo pre mňa celkom svižné a ok, spokojnosť.. ()

Taron

Hodně děsivá záležitost. To, co se většině tvůrců nedaří, konkrétně nechat otevřený konec a nenasrat tím 90% diváků, se tady povedlo. Kdo čeká, že dostane odpovědi na všechny otázky, čeká marně. Ale z nějakýho důvodu to tady prostě sedne, záhadný stvoření zůstanou záhadný i po dokoukání, a vám se příjemně spát určitě nebude. ()

Víteček

Chvílemi to dokázalo vyděsit, i když jsou to jen obyčejné lekačky, na moc víc se to nezmůže. Jenže také to vrší páté přes deváté, není tam poskytnuté jedno jediné vysvětlení čehokoliv, jen tak to skončí a je tam tolik chyb, až to bolí. Například, jak získala stará paní ty fotky, jak mohl být natočený ten policista, když u toho vůbec nebyl nebo jaký dům to zapálil? O konci, který chce být zajímavý, ale vlastně nic neříká, ani nemluvě. ()

Bossi123

První argentinský horor, a dost možná I film vůbec, který jsem kdy viděl. Zprvu jsem se obával nezkušenosti argentinců na poli hororu, ale tyto obavy se ukázaly jako liché. Děj byl od začátku svižný a přesně takový, jako slibovala anotace, tzn., že byl brutální, zčásti mysteriózní a hlavně hodně napínavý. Co se týče hereckých výkonů, jde v podstatě o jediné mínus filmu, jelikož nestojí skoro za nic. Postavy nejsou moc uvěřitelné, takové nemastné neslané, prostě nevýrazné. Co filmu dodává na kvalitě, jsou skutečně strašidelné scény již od počátku snímku (viz smrt přítelkyně, strašák pod postelí aj.). Snímek má i psychologický přesah, kdy Carabajal pracuje s nočními můrami, díky čemuž můžeme pozorovat, jak moc negativní je vliv dlouhodobě nespavosti, respektive nedostatku spánku. Celkově hodnotím film jako povedený, byť by se některé věci (postavy), daly zlepšit. ()

KayaCarter

Nářez. Tohle je jeden z těch must see filmů co se opravdu hodně povedly. Bála jsem se od začátku až do konce a nebyl moc dobrý nápad si ho pustit večer. Pět hvězdiček i když dnes asi jen tak neusnu. ()

Naghavi

Nadprůměrný strašení, dějově ale nějaké děravé a závěr divný...Nicméně nápady a scény, u kterých mi tuhla nejen krev, znehybněla mne hned první scéna v koupelně... ()

Emperor1

Tento snímek obsahuje slušnou dávku strašidelných scén (pěkná byla ta s paní v koupelně nebo třeba ten kluk u stolu, ten mě působil nejvíc creepy a to se nemusel ani moc hýbat), i několik pěkných lekaček by se našlo. Ale bohužel jsou to všechno jen pěkné obrazy poslepované dohromady jako nesourodá mozaika, dokážete si vychutnat jednotlivé dílky, ale celek, tedy příběh jako takový, je nesoudržný a matoucí. Navíc postavy se mnohdy chovaly, jako by se jednalo spíše o parodii. Shrnuto: vizuálně perfektní, příběhově nic moc. Je to velká škoda, mohl to být skvělý horor. ()

Sunwheel

Skvelá argentínska snímka, ktorá od začiatku servíruje pocit neznámej hrôzy. Nikdy neprerastie do žánrového gýča. Hudba a kamera si podávajú ruku a záver umne vygraduje do absolútna. Herci pôsobia ako bežní ľudia v skutočnej situácii, čo nahráva zážitku. Trenky zostali suché, ale pár ľakačiek bolo skutočných! Žánrová chuťovka! ()

Accuphose odpad!

Tak jo, musel jsem si to pustit na 150% rychlost, aby se herci trošku hejbali. Což je známka průseru. Horor, kde nám ukážou všechny oškliváky a přijde to tam někdo vyšetřovat ve stylu archeologického výzkumu s větou inspektora Brookse, "nemůže se nic stát, bar je plný policistů..." Nechápu proč to takhle natočili, atmosféra nula, výkony nula, scénář nula, pointa mínus jedna. Režisérovi bych pustil první půlhodinu Satan Slaves, aby se naučil jak se děsí divák... Odpad, méně dát nejde... ()

Holly_Molly

Mrazivej atmosférickej horor kterýmu by nějaká ta smysluplnější výprava a lepší CGI neuškodilo. Ale celkově vzato slušnej masakr se zajímavou, trošku netypickou zápletkou a dobrýma lekačkama, kterých neni zase tolik, ale zpracovaný a vybudovaný jsou parádně. :-) ()

Guillermo del Toro chce v kinech znovu děsit

Guillermo del Toro chce v kinech znovu děsit

21.12.2018

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch) se oficiálně upsal produkci anglicky mluveného remaku argentinského hororu Aterrados / Terrified pro studio Fox Searchlight. Původní… (více)