Poslední noc v chatě uprostřed lesů, zima 1996. Třicítce tanečníků a tanečnic končí intenzivní trénink na turné v USA, zbývá už jen závěrečná party. Na vinylech Daft Punk nebo Aphex Twin. A k tomu jedna velká nádoba sangrii, která na chvilku zmizela z očí... Drogový muzikál či taneční horor Climax získal v Cannes pověst nejlepšího snímku režiséra Gaspara Noeho, zvítězil v sekci Quinzaine des réalisateurs a stal se jedním z největších překvapení celého festivalu. Zrození a smrt jsou mimořádné zážitky. Život je pomíjivé potěšení. (Aerofilms)

DonBraso

Gaspara zrovna moc nejedu,pamatuji letmo na Irréversible,které se zapsalo do dějin spíše znásilněným,ale už tam pamatuju chodbu do červené barvy.Nejspíš Gaspar se vyžívá v červené a celkově v barevném extraktru,protože to ve výsledku vypadá zmateně.Vlastně nějak takhle bych nazval i Climax.Má to být totální inferno nebo nějaká sonda do lidí,který si vymejou mozek?Určit nehodlám,protože vážně netuším čím měl být snímek.Jestli jen tím,že se odliším a hotovo dvacet.Moc nechápu zážitky ze smrti,jestli spíš nejde jen o fylozofický poutač,který má nadhodnotit status Climaxu do něčeho,co vlastně ani není.Co se doopravdy musí nechat je taneční choreografie.Ta první hned všem vytře zrak.Pak je tu hlavní postava jestli se to tak dá nazvat a to je Selva v parádním podání Sofii Boutella.Je tu samozřejmě averzní kamera,která v pozdějších fázích chce neustále přinášet něco nového a otočit obraz není zrovna něco po čem bych toužil.Kamera je čistě "proevropská" takže tu máme již tradiční kameru za hercema,který někam jdou.Celkové pojetí kamery by bylo fajn,ale až tak natvrdo se odlišit a měnit úhly a nevím co.No vím co,má to být bláznivé,ale není.Ten přeskok ve "vývoji",kdy se dopije skvělá sangria a všichni jsou na nějaké droze či prostě v rouši film vystřelí do kosmu.Je tu sice plno zbytečného,ale Gaspar Noé tohle přesně chce.On celou dobu čekal jen na tohle.Nějaký tance je jen vkus,póza do blba na který si dáme záležet a pak hrajte.Musím říct,že ubrat jedno zbytečné taneční číslo,které tu je zbytečně dlouhé bylo by lépe.Hudební rychta super a dialogy kupodivu když jsou, tak jsou fakt super.Jenom je to jaksi bez výsledku vše.Což už mně bylo jasný hned na začátku,ale čekal jsem,že by klidně mohl přijít řezník krkovička a udělat pořádný dusno na tanečním parketu.No inu škoda.Proč má tento film nálepku horor moc nechápu,ale chápu,že na papíře taneční horor vypadá lákavě.70% ()

martingaga

Beriem to pomalé budovanie atmosferu, tanečnú show, zaujimave postavy, psycho kamera a všetko okolo. Chapem že pre niekoho to môže byť majstrovske dielo, ale pre mňa proste nie. Očakaval som aspoň nejaky bodycount, ale ani ten tu nie je a preto mi tu proste niečo chýbalo. Začiatok ma nechytil, stred buduje atmosferu a najviac som sa zaujimal čo sa bude dieť, ale bližiacim koncom som zistil, že už nič viac nepride, žiadny twist, masaker ani nejaka velka zmena, film proste skončí a vy len rozmyšlate čo ste videli. Nedám 5 ani odpad, lebo proste neviem ake mať pocity, očakaval som viac, znovu to už nebudem pozerať, nepotrebujem to pochopiť. ()

maxcold odpad!

Asi 50% smažek má podobné video doma, na to nebylo potřeba tohoto kašpara. Ó jak trapné, smutné a ubohé. 70% v hodnocení ukazuje, že malí chemici jsou i zde. ()

ESNYR

Nejhorší je to, že si u takového filmu uvědomíte že dnešní společnost "mladých" se takhle asi vážně chová. To se pak jeden nediví že vezme do ruky samopal a jde vystřílet celé okolí a nebo školu atd. A je jedno jestli je to ve francii nebo jinde. Nikdy jsem nebral drogy ani nekouřil seno, takže netuším o jak poctivou sondu do mysli sjetých se jedná. Každopádně už jen vizuální stránka je takové peklo že to nejde ani hodnotit. Mám pocit že se taky sjela celá ta rada pro udělování cen, protože dát tomuhle jakékoliv ocenění je prostě nepochopitelné. ()

blondboss odpad!

Tak toto je jednoznačne jeden z najhorších filmov, aký som videl za poslednú dobu. Nie že by som nemal rád artové snímky, ale aj ten art musí mať formu, hlavu a pätu a hlavne nejaké rozumné dialógy. Toto bola len neskutočne trápna znôška nekoordinovaných pohybov s trochou tanca, ktorý mal vyjavovať duševné rozpoloženie jednotlivých postáv. Na mňa to ale pôsobilo ako zhúlenecká dementná party plná úchylov a zničených osobností. No proste strašné niečo. Za mňa jednoznačne odpad a stojím si za tým. 5 % ()

Marcas

Nooo... Tak tohle byl pořádnej úlet. Takhle šílenou party jsem snad ještě neviděl, nezažil a ani bych asi nechtěl zažít. Co udělá jedna jinak namíchaná Sangría... Byly pasáže, kdy jsem se bavil (viz. hovory mezi různými dvojicemi, zejména ti dva černoši bavící se o tom, jak praktikovat různé sexuální techniky, mě dostali do kolen) a byly pasáže, kdy jsem se hodně nudil (viz. desetiminutová tančící sekvence s monotónní hudbou, bez jakékoli akce). Kolem a kolem hodnotím lehce nadprůměrně, ale na film se už znovu nepodívám. ()

Germanicvs

Úvodní rozdání karet osudu - efektně vystřídané uhrančivou hudební parádou na jednu dobrou a na starý fláky ve velkým stylu (natrhneme Americe prdel) - střídá degradující inferno na zemi a mrazivé vystřízlivění. Noe ukazuje, že film se dá natočit svěže, neotřele a za pár euro. Vlna emocí a turbo akce je zážitkem jen a jen pro pořádný filmový fajnšmekry. ()

matokanky

Pre niekoho hororová záležitosť o hraniciach hedonizmu alebo naopak niečo ako kuriózny detektívny kvíz (kto to len otrávil tú sangriu?). Banálna zápletka počas ktorej sa skupina ľudí oddáva drogám, sexu, alkoholu a tancu. Rozhodne to nie je to najlepší Noého film, ale za pozretie v kine určite stojí, predovšetkým kvôli úžasným tanečným číslam a kamere. Úchvatným vizuálnym zážitkom sú aj titulky. Opäť tu nechýba niekoľko drastických scén (zamknutie chlapca vlastnou matkou) a provokatívnych myšlienok - "Život je kolektívna nemožnosť. Smrť je výnimočný zážitok....". Neviem prečo, ale veľmi mi pripomínal Enter the Void. Videné MFF Cinematik, kde som si to paradoxne až tak moc neužil... po druhom vzhliadnutí išli hviezdičky vyššie ()

charlotteLnD odpad!

Jediný, co na celým filmu bylo děsivý, skličující, znepokojující či šokující byl pocit, že ta stupidní nuda snad nikdy neskončí. ()

argo.smile

Drogy sú špatné... Povedal Gašpar a natočil o tom film. A kde sa tancuje celú večnosť. Akurát k tomu pridal pár homo a pár drsných niggas. Neholdujem a neznášam drogy a som vďačný za každý film o nich kde ukazujú ich pravú tvár a bolestné následky k úplnému ľudskému úpadku až na samé dno bahna a bordelu. ()

Willynka

1. Hudba 2. Choreografie 3. Kamera 4. Ty pitomé ale všední dialogy divnolidí 5. Ultimátní zážitek. Pětka jak vyšitá. ()

petbet1

Tak túto artovskú psychotinu by som dokázal dopozerať iba keby som to prehnal s drogami rovnako ako ľudia vo filme. Toto pred odpadom zachránilo u mňa iba to, že mám slabosť pre Sofiu Boutellu. ()

Kkahunaa

Jsou to tak trochu "Idioti" po francouzsku, byť na LSD a neúmyslní k tomu (viz: Idioti, 1998, L. von Trier). Křepčí a tančí. Animální fluidum poletuje všude. Svět je vzůhu nohama. Ale jednou za čas je to i dobře. ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz