Poslední noc v chatě uprostřed lesů, zima 1996. Třicítce tanečníků a tanečnic končí intenzivní trénink na turné v USA, zbývá už jen závěrečná party. Na vinylech Daft Punk nebo Aphex Twin. A k tomu jedna velká nádoba sangrii, která na chvilku zmizela z očí... Drogový muzikál či taneční horor Climax získal v Cannes pověst nejlepšího snímku režiséra Gaspara Noeho, zvítězil v sekci Quinzaine des réalisateurs a stal se jedním z největších překvapení celého festivalu. Zrození a smrt jsou mimořádné zážitky. Život je pomíjivé potěšení. (Aerofilms)

SAINTS

Subor mladych tanečnikov zaživa peklo ktore je vyvolane použitim lsd.Film je volne založeny na skutočnom incidente a ma aj pocit tajomna.Nikto nevie kto do koktejlu pridal lsd.Climax nedokaže udržat šialenu energiu zo svojich uvodnych scen.Ale aj tak je to velky audiovyzualny zažitok,s nadupanym soundtrackom. ()

Kortexo

Dokonalý horor, kde každá část do sebe zapadá a zcela diváka pohlcuje.Jeden dům, velké množství herců, kvůli interakci, která nenechá vydechnou a klasické myšlence, navozující silný pocit reality.Nízkorozpočtový snímek, ukazující správnou cestu k áčkovému hororů. ()

Chudák

Atmosféra filmu děsivá, je to taková malovelká reklama proč si vyzkoušet pro někoho možná spíše nevyzkoušet látky, které nejsou úplně legální. Ještě teď mi je špatně z té sladké sangrie. ()

adamix

Noé je kinematografický revolucionár a to dokazujú jeho diela. Nemajú hlbší zmysel, rozhodne sú ale nápadité a zaujímavé. Rovnako tak to platí pre CLIMAX, ktorý otvára brány do absolútnej voľnosti bez pravidiel a reality. Prvá energická polovica by nabudila aj mŕtvolu, druhá by vzniesla zo sveta všetkých živých. Prevláda v nej totálny chaos, kde sa z ľudských bytostí stávajú nekontrolovateľné telesné schránky s animálnymi sklonmi. Všetko sa končí záverečným vytriezvením, kde sa každý vyspal s každým, niektorí ešte stále tancujú, poprípade vydávajú neidentifikovateľné zvuky. Takto by mali vyzerať artové filmy. Drsné, vzrušujúce, plné energie a bez cenzúry ako nezabudnuteľný CLIMAX. Za mňa 90%. ()

Micoldee

Klasický Noé. Trochu menší ujetá drogová šílenost než Vejdi do prázdna a trochu větší než Love nebo Zvrácený. První polovina docela normální film a ke konci už trochu wtf. ()

MartinTerran

Tak tomu říkám párty hard, takové nemají ani amíci v jejich "studentských" filmech. Úvodní taneční část se mi líbila, mnohdy byly tance kreativní a originální. Druhá část měla pomalejší rozjezd (dost se kecalo), ale pak to bylo teda brutální až z toho mrazí. Tím víc když je to podle skutečné události, i když z čeho čerpali a nakolik je to přesné netuším. A pak že jsou drogy jako relaxant neškodné, co? Kamera na konci už byla hodně na přes držku, ale nakonec jsem to vydržel a pak už byl jen závěr a dokonce i dozvěděli kdo za to může což jsem nečekal (za což chválím). Rozhodně netradiční ale zajímavý snímek. Hodnocení: 76/100. ()

Metalicum

chci dat 5 i nula. Pri sledovani mi bylo fyzicky spatne, evidentne zamerne, coz svedci o velkem umeni. Nicmene film mel mit tak 40 minut max. stopaz je znacne protahla nesmyslnymi improvizacemi. Soundtrack, sound design a mix za 5* ()

dzberry

Hele...když to srovnám – jen tak namátkově – s jiným tanečním filmem, třeba s Hříšným tancem, tak si musím postesknout, že mi tady citelně chyběl hlavně ten taťka doktor (ten od Baby), který uměl v pravý čas někdy uprostřed filmu, i když dost nasraně, zasáhnout a udělat případným drastickým závěrům přítrž. Díky jeho absenci jsem tak během Climaxu dostal poprvé v životě epileptický záchvat (dokonce hned třikrát krátce za sebou), poblil jsem si čelo (to když jsem se stavěl na hlavu, jelikož kameramanovi z těch jednozáběrovek totálně jeblo) a v neposlední řadě jsem jako první muž na planetě Zemi vstoupil během filmu do nelehkého období klima(x)teria. Což mě teda docela dost vykolejilo, když už jsem s tím tak nějak vůbec nepočítal! ()

Pete

Tak tohle byla teda fakt nepovedená párty. Tipoval bych to na předávkování lysohlávkami, čili moc moc špatnej trip. Tomu pekelnému večírku předchází asi půl hodiny interview s vypatlanými tanečníky (o ho*ně), a zhruba půl hodinky exhibičních tanečních kreací (úžasná filmařina z toho probleskuje jak stroboskop). I s originalitou to však lze přehnat, nebo lépe řečeno každý umělec jednou začne vykrádat sám sebe - odtud ta moje snad přílišná přísnost v tomto případě. Sebelepší forma je bez obsahu ničím. Po vystřízlivění bych ve zkratce řekl, že můj někdejší oblíbenec Gaspar Noé vešel v roce 2009 do prázdna, a už tam zůstal. ()

boyjm odpad!

Buď mi uniklo něco megadůležitého co tomuto filmu dává tak vysoký rating nebo prostě asi beru málo drog. Nahypovaná reklama mne navnadila, abych po utrpném sledování litoval promrhané hoďky a půl života... ()

Pecan206

Mnoho skvělých tanečníků, kteří mají skvělý večírek, kde nakonec projdou peklem. Film provází spousta ne úplně hlubokomyslných komentářů, ale je to originálně natočené a je zde též zobrazeno možného působení drog v nedobrovolném užití. hodnotím 3,5*, leč díky originalitě dávám 4 ()

O.D.

Trošku silnější matroš než jsem čekal, co teprve chudáci tanečníci. Gaspar je blázen, podobně jako Lars nebo Darren, ale stejně se na jejich filmy těším několik měsíců dopředu a to se o moc režisérech říct nedá. Je to dost nepříjemný film, má lepší polovička to vzdala ještě před úvodníma titulkama, ale na její obranu, ty se tam objeví až po třičtvrtě hodině :-) Málokdy se stane, že jsou vám hrdinové filmu v podstatě ukradení, vlastně jsem se o nich nedozvěděl skoro nic kromě toho, že jsou to tanečníci a až na vyjímky to byli dost nesympatický kokoti, ale stejně jsem s nima trpěl každou vteřinu. Obsahově úplně prázdný, ale po audiovizuální stránce elektrizující a pohlcujicí. Dříve nebo pozdeji, si tuhle sangrii namíchám ještě jednou, prozatím 4 hvězdy. ()

a0001 odpad!

Keď si celý večer slopal repák, šňupal spotené piko vytiahnuté z predkožky a dotentíš a dogrcáš jak lion, ale stále si asi viac pri zmysloch ako pri pozeraní tohoto movie. Hľadať akékoľvek pozitívum u tohto filmu je asi rovnako dokonalé ako hľadať zmysel v robení rektoskopie vlastným prstom v psom zadku. ()

VendaCiki

Huba dokořán, oči vypadeny z dulku. Nevim co rict. Nic podobneho jsem jeste nevidela. Ze zacatku to vypadalo zajimave. Pekna tanecni kreace, vecirek, ktery se trosku zvrtl v psycho, paranoiu. Nechapu s nima. Ani nevim na kolik hvezd si troufnu. Vyjimecny snimek, ale jsem z neho znechucena. Asi muj prvni a posledni film od tohohle rezisera ()

DonBraso

Gaspara zrovna moc nejedu,pamatuji letmo na Irréversible,které se zapsalo do dějin spíše znásilněným,ale už tam pamatuju chodbu do červené barvy.Nejspíš Gaspar se vyžívá v červené a celkově v barevném extraktru,protože to ve výsledku vypadá zmateně.Vlastně nějak takhle bych nazval i Climax.Má to být totální inferno nebo nějaká sonda do lidí,který si vymejou mozek?Určit nehodlám,protože vážně netuším čím měl být snímek.Jestli jen tím,že se odliším a hotovo dvacet.Moc nechápu zážitky ze smrti,jestli spíš nejde jen o fylozofický poutač,který má nadhodnotit status Climaxu do něčeho,co vlastně ani není.Co se doopravdy musí nechat je taneční choreografie.Ta první hned všem vytře zrak.Pak je tu hlavní postava jestli se to tak dá nazvat a to je Selva v parádním podání Sofii Boutella.Je tu samozřejmě averzní kamera,která v pozdějších fázích chce neustále přinášet něco nového a otočit obraz není zrovna něco po čem bych toužil.Kamera je čistě "proevropská" takže tu máme již tradiční kameru za hercema,který někam jdou.Celkové pojetí kamery by bylo fajn,ale až tak natvrdo se odlišit a měnit úhly a nevím co.No vím co,má to být bláznivé,ale není.Ten přeskok ve "vývoji",kdy se dopije skvělá sangria a všichni jsou na nějaké droze či prostě v rouši film vystřelí do kosmu.Je tu sice plno zbytečného,ale Gaspar Noé tohle přesně chce.On celou dobu čekal jen na tohle.Nějaký tance je jen vkus,póza do blba na který si dáme záležet a pak hrajte.Musím říct,že ubrat jedno zbytečné taneční číslo,které tu je zbytečně dlouhé bylo by lépe.Hudební rychta super a dialogy kupodivu když jsou, tak jsou fakt super.Jenom je to jaksi bez výsledku vše.Což už mně bylo jasný hned na začátku,ale čekal jsem,že by klidně mohl přijít řezník krkovička a udělat pořádný dusno na tanečním parketu.No inu škoda.Proč má tento film nálepku horor moc nechápu,ale chápu,že na papíře taneční horor vypadá lákavě.70% ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz