Poslední noc v chatě uprostřed lesů, zima 1996. Třicítce tanečníků a tanečnic končí intenzivní trénink na turné v USA, zbývá už jen závěrečná party. Na vinylech Daft Punk nebo Aphex Twin. A k tomu jedna velká nádoba sangrii, která na chvilku zmizela z očí... Drogový muzikál či taneční horor Climax získal v Cannes pověst nejlepšího snímku režiséra Gaspara Noeho, zvítězil v sekci Quinzaine des réalisateurs a stal se jedním z největších překvapení celého festivalu. Zrození a smrt jsou mimořádné zážitky. Život je pomíjivé potěšení. (Aerofilms)

karlvonarbei

Je znát, že filmování proběhlo v úsporném režimu. Nápad to nebyl nejhorší, ale samotná realizace, kdy údajně všichni pod vlivem LSD začnou páchat různé zlo, byl zpracován extrémně nevěrohodně, jen pro účely vyvolání šoku v divákovi. nebýt alespoň dobrých tanečních kreací a hudby, byl by tento snímek zcela bezvýznamný. Zde pověst filmu předcházela samotnou skutečnost. Nejhorší je, že doma u TV film nevynikne a v kině, ač pastva pro oči a uši, musí stejně film nejpozději po hodině začít pěkně nudit - tedy, pokud si zrovna nedáte již výše jednou zmiňovanou nelegální experimentální látku ()

Liberi odpad!

To je ale zkurvenej film! Bez děje, s jednou pěknou choreografickou scénou. Jako klad považuji, že mě již nadobro přiměl nenávidět Francouze. ()

otz

prvni pulka: super mejdan, skvely choreo (OMG!), muzika ujde (DJ poustec haha), pekny holky, typci..no, jako vzdycky. druha pulka: fuj, neco uz jsem videl, na vlastni oci i na ty zhalucinovany, ale tohle teda ne. daleko horsi zver nez vsichni skreti z mordoru..SICK PEOPLE. a ta kamera vzhuru nohama, za to bych dal reziserovi..POKUTU! fuj, onanista poch**nej.. ()

vojacekr

Nadechni se, ať se neutopíš. Teď ti budu máchat hubu ve tvých emocích až do závěrečných titulků. Emoční waterboarding sangrií. ()

Miroslav.Zac

Z hodnocení mých zkušenějších kolegů, hlavně znalců Noého filmů, jsem pochopil, že jsem film asi nepochopil, protože jeho smysl jsem očividně hledal někde jinde. Nicméně i tak musím tento více jak hodinový, nepřerušovaný taneční trip ohodnotit jako velmi zajímavý počin. ()

Kusbi

Rozdělil bych film na tři části. První půlka byla vcelku o ničem, druhá půlka to načnula skvěle vystavěným chaosem a psychicky nepříjemným konáním zdrogovaných protagonistů a samotný konec už byl po zhasnutí světel jen nepřehledným spletencem dění, kde už jsem měl problémy sledovat, kdo je kdo. Ve výsledku má tedy film za mě tak 2/3 hluchých částí, což je škoda. Nicméně ta zbylá jedna třetina je skvělá a skutečně nepříjemná podívaná, která mě dokázala přitáhnout. A co se kamery, scénografie a hudby týče, tak nemám, co vytknout. Jen to prostě celkem často bylo o ničem. ()

Tarix

Párty hard, extáze, studium charakterů, zfetovná vize světa. Moc zvláštní film. Ne pro všechny. A zcela jistě vhodný k nějaké hodně obsáhlé studii. Perfektní práce s kamerou a hudbou, důmyslná forma (rozdělení na několik vizuálně oddělených pasáží, "převracení" obrazu i děje, umístění titulek kamsi doprostřed filmu atd.). Prvních asi dvacet minut (po prologu) kamera tak nějak zvláštně, mrtvolně krouží v prostoru a jaksi si dějiště osahává. Film se vůbec vyžívá v hypnotizujících záběrech, je neustále v pohybu (pohyb obstarává kamera, hrdinové či kombinace obého, v třetím případě pak mimořádně rychlý zatmívací střih). Protagonistů je na relativně malý rozměr (časový i prostorový) plno, což je další zásek, protože přesně v tom většina filmů selhává (a to mají hrdinů méně a nemusí je představovat s takovou náhlostí). Chvílemi mi pak to ječení už začínalo lézt na nervy, ale chápu... Dosti názorné vyjádření lidských figurek a vlastně typizace... v podroušeném stavu... hypnotizující hudba k tomu...  jsem rád, že se to nezaseklo na téma mateřství, jak jsem se pár vteřin obával... Spád je naštěstí nezadržitelný... a na konci slibovaný climax. Že by instant classic? ()

Yze odpad!

Jedna z největších hovadin co jsem viděl a to jsem to ještě nazval slušně. Ani dokoukat se to nedalo a málokdy něco nedokoukám. Překvapuje mě poměrně vysoké hodnocení, ale aspoň je vidět kam naše doba spěje. Svatoušek nejsem, něčím jsem si taky prošel, ale tohle je ubožárna... ()

TomasMarny odpad!

Ve snaze být mladý a cool natočil pan Noé pěknou sračku. Ps. Pro němku normální středa a frantíci se můžou zvencnout. ()

Holly_Molly

První půlka strašnej odpad a vskutku horor k nevydržení, ale ta druhá už je něco trochu jinýho. Tam se všechno hezky zvrtne a začne gradovat..jen kdyby film určitý scény tak strašně nenatahoval a věděl kdy se posunout dál, protože v těch momentech začíná fungovat mega otravně..I tak by ale tohle měl vidět každej kdo kdy uvažoval o braní čehokoliv. Hodně rychle by si to rozmyslel. ;-) ()

nelja odpad!

..tak jsem se nechal znovu napálit. :-( já vím, je to strašlivě otřepaná fráze, ale ono je opravdu jediná cesta věřit jenom sobě. je čím dál záludnější pracovat s informacemi, které máte tendenci hodnotit jako celkem relevantní, protože za nimi stojí lidi, co (kdysi hrozně dávno) psali diplomku o pozdních filmech d. lynche a problému interpretace (a ono to bylo dobré). dneska se karta obrátila a "ty lidi" podle mě pracují pro nejrůznější distribuční sítě (ano určitě jsem jenom paranoidní:-) s jediným cílem: dostat ty naivní hlupáčky do kina, dostat jejich peníze. takže když ona postava jen tak mezi řečí (mezi všemi těmi zneklidňujícími symptomy, které vám sledování přivodí) prohodila, že tohle není film, ale jenom jakési cvičení, bylo to to nejpravdivější tvrzení, kterému bych přikládal největší váhu. možná je to způsob, jak moct usnout s čistým svědomím, že jsem to přečůral, že jsem se vyjádřil a úplně zcela jsem nelhal. kolem gaspara noeho je neuvěřitelný hype, začínám si myslet, že nejdůležitější ze všeho je udělat propagaci, marketing, pořádně to promakat, nějak působivě režiséra označit, třebas jako provokatéra nebo avantgardního představitele "francouzské extrémní kinematografie" (proboha co to jako je?) a když pak přijde na věc, zjistíte, že je císař nahý! :-( mrzelo by mě, kdyby tohle taky fungovalo jako (negativní) reklama na ten prázdný produkt. opravdu jsem přesvědčený, že oné vážené "celebritě mezi kritiky" bylo blbě a cítila závratě, protože novinářské projekce bývají tak zatraceně brzy a ona se nestihla nasnídat. a také málo pila. vy všichni nějakým způsobem nalomení, znudění, tápající, naopak jděte opravdu raději pít, protože vám to rozhodně přinese intenzivnější zážitky, i kdybyste celý večer seděli s partou idiotů a ráno vám bylo blbě jako psovi. ()

Xakor20

Na jednozáběrový film dost poutavé. Plné pestrých aspektů, jejichž kvalitu podtrhává skvělý audiovizuál. Emoce, sex, strach, psycho i komedie. Svět se vám po takovéhle párty nezdá tak veselý. ()

marty82517

Po Enter the Void můj druhej Gaspar Noé. No a to byla teda jízda. Jelikož hudba ve filmu je mi dost blízká, tak jsem byl minimálně v taneční části filmu ve svým živlu. Co se dělo pak...no...jak to popsat...prostě naprostý šílenství. Čekal jsem nějaký halušky atd., ale až takovej mazec teda rozhodně ne. Nicméně zatracovat film nemůžu, bylo to krásně barevný, dlouhý záběry bez střihu, což opravdu můžu. Za mě 90%. ()

mskarabeus odpad!

Co to jako mělo být? Horror? Ani náhodou! Nudné, nezáživné psycho možná...Nesympatičtí herci a všichni mě tam jen rozčilovali.Taneční kreace taky nic moc a hudba to nezachránila. Nutilo mě to přetáčet... Nechápu tak vysoké hodnocení, to berte taky LSD? LIVINGDEAD to vystihl, megasračka roku !!!! ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz