Leningrad, začátek osmdesátých let. Neoficiální hudební scénou hýbají místní následovníci Lou Reeda, Iggyho Popa, Bowieho nebo Talking Heads. Patří k nim i mladý Viktor. Když se setká se svým idolem Mikem a jeho krásnou ženou Natašou, začíná léto plné hudby, přátelství a zakázané lásky. Film o začátcích skutečných kultovních kapel Kino a Zoopark měl premiéru v hlavní soutěži festivalu v Cannes, zatímco režisér Kirill Serebrennikov trávil čas v domácím vězení v Moskvě. (Aerofilms)

jezekk

Jako pamětník české (ale především brněnské) hudební scény druhé poloviny 80. let neno, v civilní části příběhu jedeme na půl plynu, ale jinak je to jízda. První půlhodinu jsem byl hodně naměkko. Inovativní, nápaditý, nesentimentální, svobodomyslný film s vážně dobrou muzikou. ()

Boanka

Voľnomyšlienkárska melanchólia v socíku. Dala by som plné hodnotenie, žiaľ som k filmu dovliekla za kufor očakávaní ohľadom kapely Kino. A oni sú len fragmentom filmu. A ten je umelecký, nie biografický. Nežný a nevysvetlene trpký zhruba tak, ako je tvorba spomínanej skupiny. Ale krásny, fňuk. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz