Když depresivní Bertrand, trpící krizí středního věku, odpoví na inzerát, který hledá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plavání (ano, slavné i vysmívané mužské akvabely), netuší, do jak pestré společnosti sympatických ztroskotanců se dostává. Družstvo vybavené povislými svaly, počínající pleší a nejrůznějšími životními problémy míří na nejvyšší stupně vítězů. Francouzský režisér Gilles Lellouche letos rozesmál i dojal publikum v Cannes komedií o snech, které se mohou splnit, přestože se v ně ani neodvažujeme doufat. (Česká televize)

Capri2016

Film "Do plaviek!" mi pripomenul film "Do naha". Oba filmy sú o starnúcich neúspešných mužoch, ktorí stratili zmysel života a hľadajú impulz, ktorý bych ich prebral z letargie. Ale anglický film "Do naha" bol o kategóriu lepší, lebo mal silný scenár. Naproti tomu francúzsky film "Do plaviek!" má hoci zaujímavú a zábavnú pointu - sychronizované plávanie mužov, ale scenár proste nebol dotiahnutý, a príbeh sa vliekol v depresii hlavného protagonistu a ďalších jeho depresívnych kolegov / plavcov ako taký nekonečný slíž. Trochu baviť som sa začala a tempo film nabral až keď sa v príbehu objavila trénerka na vozíku ktorú skvostne zahrala Leila Bekhti. Inak bez nej by to bola nedotiahnutá komédia na ktorej by sa skoro nedalo zasmiať. S ňou na scéne sa na túto "komédiu" dalo nielen pozerať, ale sa dalo na nej aj nahlas zasmiať. ()

CaptainAss

Fracouzský komediální film, který se zprvu zdá, že bude opravdu jen komedie. Ovšem při sledování se nám pomalu odkrývají osudy všech plavců a i jejich současné trenérky, co zažívají ve svém soukromí a i to, jak dokáže být někdy lidská psychika křehká. Film poukazuje na to, jak dokáže skupina lidí naslouchat těm druhým a jak dokážou spolupracovat, aby dosáhli toho, čeho chtějí. I když nemají velké zkušenosti se synchonizovaným plaváním, společně dokážou co chtějí. Hlavně s pomocí trenérky, která se jich nakonec ujme ale která je upotaná na vozíčku a vede je k řádné disciplíně. Krásný film, u kterého se smějete a u kterého je vám líto postav. Dokonala kombinace, která je zakonečna happy endem. ()

Komny

Se mi zdá, že tady poslední dobou vyzdvihuji všechny filmy ;-). No ale co říct, je to FRANCOUZSKÁ komedie a většina ví že vždy je se na co koukat... Díky a DÁVÁM 94% ()

bender111

Výborná oddychovka, miestami sa nájdu nudné pasaze, ale celkovo som sa dobre pobavil. A hlášky ako "já vstanu!" a "deti, bezte nekam pryč..." sú top 🙂 ()

vojacekr

Patetické, depresivní, zoufalé až absurdní objevování osobního dna mužů, které bylo zároveň upřímné a opravdové. Dialogy řízné, jak chlorovaná voda v nose. Po dlouhé době měl někdo zas koule natočit černý humor, ve kterém se najdou snad všichni. ----- "Zmizte děti. - Kam máme jít? - Nevím, to je fuk. Běžte na dálnici, nebo si zahulte, hlavně zmizte. Nechte nás." ()

remotrumpet

"Štvorec nikdy neprelezie kolieskom, nikdy... A naopak." Výborný oddychový mainstream film, s vhodne použitým sountrackom o kríze stredného veku a znova o tom, ako je dôležitejšia cesta ako jej cieľ. "Napriek tomu, však od teraz existuje jedna istota, ktorú už nikdy nikto nespochybní. - Stačí trocha vôle a koliesko prelezie štvorcom...  A naopak!" ()

Hixx

Pripadá mi to ako rozprávka od Disneyho o partičke zkrachovancov stredného veku a ich krúžku mužských akvabel alebo aby som bol presný synchronizovaného mužského plávania. Francúzi niekedy robili parádne komédie aj toto malo byť niečo z toho žánru ale okrem niektorých xichtov tam nebolo až tak nič smiešne a ešte k tomu to títo lúzry dotiahnú na majstrovstvá sveta. ()

Tanbris

Komedie plná vtipných hlášek, sázející jednu nesmyslnou scénku za druhou, která ale ve výsledku vypadá moc dobře a jednoznačně zlepší náladu, což by měl být účel každé komedie. Perfektní herecké výkony osvědčených kvalit navrch k tomu. ()

dchvalda

Bouřlivý smích střídal slzy na krajíčku. Lidská závist, všednost a pocity štěstí. Žádná zbytečná romantická zápletka. Žádný hlavní hrdina. Film o chlapech co z ničeho vytvoří něco. ()

princeznaaur

Musim priznat,ze jsem take ocekavala vetsi humor,alr kdyby se to ponechalo jako drama,tak by to vice odpovidalo skutecnostem.smichu poskrovnu,pze tem luzrum se fakt neni proc smat.osklive postavy.nejlepsi nakonec byla trenerka na voziku a ten konec to zachranil. ()

dragon'88

Podla traileru je to ako britsky Swimming with Men, ktory je ale viac moderne-povrchne-cynicko-ciernohumorny (alebo aspon trailer je taky), o 30 minut dlhsi a nepriznava sa k povodnemu nametu. Raz mi stacilo. Francuzi vedia tocit, ale potrebuju lepsie scenare. ()

Jan00

Po dlouhé době jsem se zasmál u odpočinkového filmu. Některé hlášky byly dost dobré... Samozřejmě jsem bral obsah filmu s nadhledem. ()

Liron

..a dávám tři hvězdy a hodně jsem přemýšlela dát čtvrtou, protože jsem se dost nasmála a taky si myslím, že se podařilo udržet, aby to nespadlo do přílišné sentimentality. A i když chápu že nadávající trenérka se některým hodnotitelům nepozdává, já jsem ocenila že jsem z toho necítila korektnost. Řekla bych že zvládnutý je i konec. Určitě doporučuji pro příjemný večer a dobrou náladu. ()

james47

Film má nevýhodu poměrně pomalého rozjezdu který trvá téměř celou první polovinu a člověk má pocit, že se úplně nic moc neděje. Zase na druhou stranu to odpovídá stavu, ve kterém se většina hlavních protagonistů nachází, a sice ve stavu neschopnosti vybičovat se ve svém životě k něčemu, na co by mohli být hrdí a co hůř- neschopnosti vidět, že by to vůbec bylo možné. Divákovi, který však vydrží i na polovinu druhou, se otevře nadějeplný nový svět, kdy pozitivita a přijetí, které každému z postav společný kolektiv plavců synchronizovaného plavání nabízí, působí, že se věci zdánlivě nemožné již tak nemožnými nezdají. Film tak v sobě nese až dojemné poselství o vnitřní síle a o tom, že ji v sobě může probudit a s pomocí ostatních si udržet každý. /70%/ ()

Dr.Marek

Luxusní motivační film pro pány v krizi středního věku. V originálu se jmenuje "Velká lázeň" což je dokonale výstižný. Nevím proč to u nás vždy musí tak stupidně prvoplánově přejmenovat. ()