Utop se, nebo plav

Le Grand bain

Sink or Swim

Komedie

Francie, 2018, 122 min

Vidět jednou plně stačí, ani to ale není k životu potřeba. Milá komedie, co zahřála u srdce (při nulových očekáváních) a pořádně zastudila (letní kino na KVIFF). Na Frantíky moc hezký počin.(8.7.2018)

Tradiční francouzská komedie, která staví dohromady nepravděpodobné situace s trochu podivnými postavami. Jak už to tak u francouzských komedií bývá, i tento snímek elegantně balancuje na hraně trapnosti, předvídatelnosti a vážnosti tak, že z toho vychází poměrně kvalitní zábava.(19.7.2018)

Komedie, které jsem sice dala čtyři hvězdy, ale už dost dobře nevím proč vlastně, protože kvůli příliš dlouhé stopáži, která je tu dost na škodu si nepamatuji veškeré detaily. Postavy jsou typicky francouzské, taktéž i dějové absurdno. Vím, že největší humor se zde těžil z vedlejších (super zábava nastává s trenérkou na vozíku) a hlavních postav, avšak některé zůstaly silně nevyvinuté a na tak dlouhou stopáž byl děj z tohoto hlediska značně nevyvážený a celkově to bylo se scénářem občas kostrbaté. Vím, že jsem z promrzlého letňáku odcházela docela spokojená, ale teď vidím, že to ve mně moc vzpomínek nezanechalo. Tři a půl. KVIFF 2018 (13.8.2018)

Docela pěkný film s místy vtipnými momenty, který u mě bohužel poněkud srazila jeho příšerná délka (myslím, že hoďka a půl by bohatě stačila), zvlášť když na to člověk kouká v letním kině. Další věcí, která mi neseděla je to, že hoši se tam celou dobu cachtají při trénincích jako děti v bazénku a nepředvedou jediný synchronizovaný pohyb a najednou při mistrovství vytáhnou grandiózní šou, kterou by jim mohl závidět leckterý čínský cirkus. 70 %.(8.7.2018)

• Filmmaniak

Mírně úsměvná nenáročná komedie, jejímž hlavním nepřítelem je málo humoru a přehnaná délka. Příběh je taková bazénová variace na Do naha s poselstvím, že sportovní úspěch vyřeší všechny vaše problémy, akorát tedy podstatně hůř napsaná a režírovaná. Úvodní hodinová expozice (než se začne pořádně trénovat) je hrozně úmorná a metafory točící se kolem koleček a čtverců jdou zcela mimo. Efektních závěrečných 15 minut je docela uspokojivým vykoupením za tu bídu předtím, ale zas je divné, že plavci předvádějí choreografii, kterou jste je nikdy předtím neviděli trénovat.(8.7.2018)