Když depresivní Bertrand, trpící krizí středního věku, odpoví na inzerát, který hledá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plavání (ano, slavné i vysmívané mužské akvabely), netuší, do jak pestré společnosti sympatických ztroskotanců se dostává. Družstvo vybavené povislými svaly, počínající pleší a nejrůznějšími životními problémy míří na nejvyšší stupně vítězů. Francouzský režisér Gilles Lellouche letos rozesmál i dojal publikum v Cannes komedií o snech, které se mohou splnit, přestože se v ně ani neodvažujeme doufat. (Česká televize)

Trailer 3

Handle

Podobným francouzským komediím většinou podlehnu, ale tohle už jsem tvůrcům nesežral. Neříkám, že to nemá fajn místa, ale jako celek to nedrží pohromadě ani trochu. Aneb udělejme ze všech postav psychicky labilní jedince / smolaře / podivíny / handicapované - a ještě se veškerým těm problémům povrchně vysmějme. Přesně na tomhle principu to bylo založený a to mě nějak nebavilo - opravdu dobrý humor se podle mě tvoří jinak. A o tom, že je to celé nereálné, do extrému hnané a stopáž 122 minut je totálně nesoudná, už radši pomlčím. Čekal jsem opravdu mnohem lepší kvalitu a větší zábavu. ()

terunka003

Skupinové, nelehké, plavecké, pozitivní. Vyžívám se v těchto typech filmů. Mám ráda ty outsidery, kdy si každý řeší nějaký svůj problém a beztak se rozhodne držet tým s cizími lidmi. Zbožňuju ty zvláštně pozitivní konce u kterých se usmívám jako idiot. A jinak tomu nebylo u tohoto snímku. Navíc kromě hlavního hrdiny samé neokoukané zahraniční tváře. Je to vtipné, smutné, hořké i sladké. Na unavenou duši ideální. ..obdivuju tu jejich odvahu.. ()

BOURQUE

Prvá polovica nefunguje – je pomerne statická a nečinná. Až druhá polovica je dynamická, svižná, pripomínajúca to, že aké potenciály skrýval príbeh. Z hereckej stránky najviac dominuje L. Bekhti – ona zachraňuje celý film. V tejto forme zbytočne dvojhodinový pasáž (skrátenie o 30 minút by pomohlo). Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

angel74

Založit družstvo mužských akvabel jako lék na deprese všeho druhu není vůbec špatný nápad. A když ne v životě, tak alespoň ve filmu. Skýtá to celkem dost možností na více či méně vtipné situace, které však tahle komedie nevyužila na maximum. Rozjezd byl poněkud slabší, ale v druhé půlce už jsem se regulérně bavila. Herecké obsazení mi taky docela sedlo a hodně se mi líbily podvodní záběry. Suma sumárum se s hodnocením zastavuji těsně pod hranicí čtyř hvězdiček. Na závěr ještě malá poznámka. Ladné nožky nad hladinou v soutěžní sestavě týmu Francie určitě nepatřily těm chlapíkům, kteří se prali o zlaté medaile, čemuž jsem se musela fakt smát. ()

Asmodin

Jak to ze začátku vypadalo nudně až depresivně, tak někde v půlce se to zlomilo a film mě pobavil i zaujal konkrétně závěrečným vystoupením. Scénář dost připomíná Do naha! (1997), ten je ale vtipný hned od začátku. Po dlouhé době Francouzi vymysleli dobrou komedii, tak už bychom taky mohli stvořit něco, za co se nebudeme muset stydět. ()

• Virginie Efira hrá v tomto filme postavu, ktorá sa volá Delphine. Rovnomennú postavu si zahrala taktiež aj vo filme Cookie (2013). (De Large)
  • Celosvětová premiéra proběhla 13. května 2018 v Cannes FF. (ČSFD)
  • Hlavní aktéři se poctivě připravovali sedm měsíců před natáčením pod vedením jedné francouzské šampiónky mezi akvabelami. [Zdroj: časopis Cinema 12/2018] (ČSFD)