Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) přijíždí s manželem a dvěma dětmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornském pobřeží, kde jako malá trávila léto. Na první pohled vyrovnaná a spokojená žena v sobě skrývá velké trauma z dětství a hned po příjezdu v ní řetězec zdánlivě nevinných událostí vyvolává silnou paranoiu a pocit, že rodinná idyla brzy skončí. Předtucha se promění v realitu, když se uprostřed noci na příjezdové cestě k domu objeví čtveřice podivínů, kteří na rodinu záhy zaútočí. Děsivá noční můra je o to strašlivější, že ti útočníci vypadají úplně stejně jako Wilsonovi. Jen mají v rukou zbraně. A neváhají je použít. (Cinemart)

Finho33

Až postupem času Vám někdy dojde, že i přes nějaké mouchy má ten film koule a chytí Vás! See you soon Peele! 90% ()

CheeseFigure

Vonku pekný letný deň, tak som sa rozhodol, že si zájdem na dačo do kina. A vybral som si Us od režiséra chváleného Get Out. Kinosála bola do polovice plná, bolo tam veľa párov. Jeden sa dokonca počas filmu vášnivo bozkával. Taktiež tam bola jedna skupinka, ktorá sa smiala a jeden týpek neustále doloval posledné pukance z prázdneho kýblika. A na plátne medzitým bežala nejaká nudná hovadina, ktorú zakončili zvratom, ktorý kričí, že tam je, lebo súčasné horory podobné zvraty ,,potrebujú". Že horor. Jediné, čo je na tomto filme desivé, sú scény, kedy sa tie deti pozerajú psychoticky do kamery. To je naozaj desivé. Inač je tento počin sračka a jediná svetlá chvíľka je, keď sa dej presunie do domu susedov (tam, kde hralo Fuck the police). Vtedy som si povedal, že ten film chytí dych a do konca ma bude baviť, že si najprv trebalo pretrpieť nudný začiatok, aby som bol odmenený. Zabudnite. Áno, tón filmu sa zmenil, z nudy prešiel do debility. Vysvetlenie dvojníkov je ,,meh" a ten príšerný pokus o ,,šokujúci zvrat" som už opísal. Mal som radšej ostať vonku na Slniečku. ()

Gedik odpad!

Jak jen hodnotit bez vulgarismů. Kino vždy trochu film zvedne a prožitek je silnější, lepší zvuk apod. Tady to nezachránilo ani kino. Příběh tak strašně hloupý a nedokonalý. Přemýšlím nad něčím pozitivním, ale není tam nic. Celý film máte pocit, že je to tak blbý, že neodejdete jen proto, že jste zvědaví, jak se to pokusí vysvětlit. V závěru se o to i film pokouší, ale vysvětlení je trapné jako film sám. Velká škoda. Trailer vypadal zajímavě. První odpad film, na kterém jsem byl v kině. ()

bigmatko

MY sa navonok tvári ako strašidelný film ale na mňa to pôsobilo ako čierna sociálna komédia, ktorá skôr vyvolá na tvári úsmev ako zdesenie. Lupita ma strašidelnú tvár rovnako aj mladá keď nahodila šialený úsmev, ale to je asi tak všetko. Uteč malo akú takú logiku a vysvetlenie, ale My nemá ani jedno ani druhé. Pôvod dvojníkov, ich motív a konanie ako aj celkové mierne vysvetlenie nemá žiaden význam. Pre mňa sklamanie. ()

PSyk

Pokusím se být stručný. POZOR DŮRAZNÉ SPOILERY! - - - - Pokud někdo žehrá na to, že posledních 30 minut, vysvětlovačka a finální zvrat nedávají moc smysl, pak ho musím upozornit na jednoduché vysvětlení: Všechno se to od cca 20 minuty filmu odehrává jen a pouze v Adelaidině hlavě. Jaká malá skutečně zažila v bludišti (nějaký) šok, ale nebyla tam vyměněna. Když jsme byl s podobně starou dcerou kdysi dávno v Bludišti na Petříně, tak byla z těch mnoha odrazů také dost perplex... Když se tam malá Adelaide viděla tolikrát, tak ji to nasadilo do hlavy černou můru, že existuje (třeba) dvakrát a to druhé její já žije "jinak". Jakmile přijela s rodinou na totéž místo, tak se spustil v její hlavě detonační mechanismu - stačilo možná, aby se syn na chvíli ztratil. - - - - Celé vysvětlení říká Adelaidě ve finále její druhé Já. Avšak je to jen Fake, protože si skutečná Adelaide MUSÍ nějak vystvětlit, co se jí v hlavě děje. Prostě: Když vám smysl předešlého děje objasňuje nějaká postava, tak to nemusí být pravda. - - - Důvody: Proč "racionální" vysvětlení Adelaidy č. 2 nemůže fungovat: Příliš mnoho náhod. Namátkou: 1) Setkání obou malých Adelaid v bludiště je mimořádně nepravděpodobné. 2) Červení Wilsonovi a Červení Tylerovi jdou naprosto najisto ke svým dvojníkům - jak věděli, kde zrovna jsou? 3) Přivolaná policie do domu Wilsonových bez vysvětlení nepřijede 4) Celý film není použita ani vidět žádná střelná zbraň - pravděpodobně proto, že taková věc nemuže být v Adelaidině hlavě 5) Řada lidí držící se za ruce utkvěla malé Adelaidě v hlavě v roce 1986 a teď se to vrátilo. 6) Kdyby byla malá Adelaide v bludišti skutečně vyměněna, jak by si mohla vzpomínat na události před její výměnou? Ty se přece musely stát té druhé... - - - - Samozřejmě, můžete namítat, že to jsou blbé chyby v scénáři a při režii a setřihu, a že to tvůrci odflákli, ale já odpovídám, že jim věřím, protože ve zbytku filmu byli tvůrci mimořádně přesní a v detailech důslední. ()

Dominik888

Po skvělém hororu "Uteč", přichází Jordan Peele s filmem, kde jeho hlavní pointa je bohužel skoro celá obsažena v traileru. Rodina na dovolené, klasika. Průměrný horor by následoval tak, že se rodině začnou dít zvláštní věci, uslyší divné zvuky atd atd. Jenže snímek "My" přijde s něčím nevšedním. Možná i proto, je tak těžké s rodinou, která má kompletně své dvojníky, udělat smysluplný nenudící děj, a aby se divák i trochu bál. Na druhou stranu se nedá říct, že by to bylo špatné ačkoli všechny afekty ve filmu jsou odvedeny tak nějak napůl. Napůl strach, napůl vcítění se do postav, napůl provedené souboje atp. Je tu ale jedno velké Ale, poslední půl hodinka filmu, mě opravdu ohromila. Skvělé rozuzlení, při kterém je důležité, že není jen tak rozpoznatelné, Nechci spoilerovat, jen chci říct, že pokud ma člověk celý film smýšené pocity a má tak nějak neslaný nemastný pocit, závěr filmu mu rozhodně o něco pomůže. Závěrem bohužel prohlašení, že od "Uteč" trochu pokles. 70% ()

RavenSpector odpad!

Dokonalá sračka plná zbytečných keců a nesmyslných momentů. Pokud někdo tvrdí, že tahle konina má nějaký hlubší smysl tak by se měl nechat vyšetřit. ()

Mukade

začalo to dobre, ale rýchlo to začalo upadať, naviac to skomediálňovalo ¯\_(ツ)_/¯ ,je to akýsi komediálny horror pre celú rodinu na nedeľné dopoludnie, popoludnie alebo tak. Ku koncu to zdegenerovalo až na 1*.....Záverečný twist ma nechal úpne chladným pretože celé to vlastne bola naprostá pee*ovina......................... Najväčši "horror" ale je že pri rozpočte 20 mil to zarobilo celosvetovo 253 mil. To je vrcholne trápne, ešte dobre že tu nie sú mimozemšťania, musel by som sa pred nimi hanbiť za nás (za us xD ) ()

Ja.Malachi odpad!

tak zbytočný film až to bolí...títo černosi v tomto počine nevedia hrať...s get out sa to ani nedá porovnať..oproti tomuto to bol výborný film! ()

collector

Veľmi dobré. Idea aká je v tomto filme tu ešte nebola a tak som ani nevedel čo od neho vlastne očakávať. Po zhliadnutí je tento snímok niečo čo nesklamalo no napriek tomu trochu prekvapilo a to hlavne úplne posledným odhalením ktoré si pre nás film nechal. Herecké výkony skvelé, humorné vsuvky taktiež no niečo mi na tomto filme nesedelo a tak si nedovolím dať 5 hviezdičiek. Ešte zistiť čo to bolo. ()

Lali19

Očakávania som mal veliké , keďže film od rovnakej produkcie GET OUT bol fantastický. A tak lístky do kina kúpené. Skončili reklamy - začal film. Dal som si prvé sústo popcornu a začínal som tušiť, že toto bude výstrel do tmy. "Strašidelné scény" mi pripomínali jednu velkú komédiu. Smiala sa na nich celá kinosála. Hlas "tých druhých US" bol jedem velký zlý žart. Akokeby mali horúce zemiaky v ústach 😅. Doteraz sa na tom pousmejem, keď si spomeniem na tento film. Pointa mi prišla miestami nelogická. Vďaka pesničke "I've got five on it" od Luniz dávam hodnotenie 20 %. ()

Paulie2

Z původního napětí ze začátku se stala komedie, což je škoda. Nelogické chování postav a humor mi celkový dojem kazí, zápletka taky nic moc. Ale nemůžu říct, že by se na to nedalo koukat. Plusové body za (alespoň) originální zápletku. Jen ke konci se to táhne a člověk se těší na konec. Doporučuji pro lidi, co jsou neradi v napětí dlouho. ()

Martinko991

Originalne to celkom je, ale zato velmi chaoticke, predvidave a niekedy viacej komedia ako horor. Velmi slabučke 3 hviezdičky inak 50 %. ()

imanicornyt

Dobrý nápad a ještě lepší zpracování. Od dějové linie až po střih je tenhle působivý kousek zkrátka něco neobvyklého a sama to nedokážu k ničemu přirovnat. Atypická směska králíků, pláže a krve, poukazující na to, že jsme všichni nepřítelem sami sobě. Pokud něco ve scénáři nedává smysl, tak to tak má být a mně samotné se líbí ta nevědomost, kterou jsem cítila po dokoukání filmu. Za mě naprostá spokojenost. ()

BStone

Skvěle zrežírovaný a výborně vypadající horor s (pro mne) hodně divnou zápletkou, poměrně povedeným humorem a s ubíhajícím časem i s nezajímavým průběhem. Peele chtěl asi hodně zapůsobit, paradoxně tak docílil pravého opaku. 40% ()

Andy.222

Musím říct, že trailer se mi moc nelíbil a na film mě nenalákal. Proto jsem příjemně překvapený, že film je o dost jiný než by se dalo podle traileru čekat. Většinu filmu jsem než strach cítil nepříjemný svíravý pocit, což u hororu hodnotím kladně. Dále přestože hlavní představitelka není žádná krasavice, byla radost sledovat její herecký koncert. Ať ty pohyby nebo tu mimiku a grimasy co asi hodně dlouho trénovala před zrcadlem. Rozhodně příjemné překvapení, jen raději do toho moc nerýpejte. Když v tom začnete hledat logiku zkazíte si zážitek :-) ()

Baru.Class

Občas dost vážně přemýšlím nad tím, kdo že to vlastně vymyslel žánr horor/komedie. Film má být buďto jedno a nebo druhý, dohromady to fakt nefunguje (maximálně u zombielandu). Tady přišel někdo s dost dobrym nápadem a začátek filmu je fakt creepy, člověk sedí propadlej v gauči a ani nedutá...a právě když má přijít první krveprolití, close up na střeva nebo vypíchlý oko, COKOLIV, tak se to zvrtne...hodně moc a ne v dobrym slova smyslu...už se člověk nebojí, uuž jenom čumí na obrazovku a řiká si WTF? Buďto je režisér schizofrenní, a po cca 20min si uvědomil, že nechce natočit cool horor ale debilní low costovou komedii a nebo je prostě jenom debil...nehledě na to, že nechápu, jak můžou černoši tak brutálně koulet vočima, to je snad až nepřirozeně nezdravý! Takže místo filmu s dobrym nápadem, kterej ale bohužel není během celýho filmu skoro vůbec vysvětlenej, je tady další debilárna, která vůbec ale VŮBEC nestojí za to...2/5 ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (více)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (více)