Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) přijíždí s manželem a dvěma dětmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornském pobřeží, kde jako malá trávila léto. Na první pohled vyrovnaná a spokojená žena v sobě skrývá velké trauma z dětství a hned po příjezdu v ní řetězec zdánlivě nevinných událostí vyvolává silnou paranoiu a pocit, že rodinná idyla brzy skončí. Předtucha se promění v realitu, když se uprostřed noci na příjezdové cestě k domu objeví čtveřice podivínů, kteří na rodinu záhy zaútočí. Děsivá noční můra je o to strašlivější, že ti útočníci vypadají úplně stejně jako Wilsonovi. Jen mají v rukou zbraně. A neváhají je použít. (CinemArt)

Martynes

Peelův symbolismus a všudypřítomný foreshadowing gumující jakoukoliv příběhovou logiku mě dost otravoval. Má však štěstí, že jeho přehnaný humor překvapivě funguje a že měl po ruce skvělé herce. 6,5/10 ()

raxxx

Prvni hodinu se nic neděje pak to přijde naval bylbosti ty sceny které měly krute jsou k smíchu viz . namachrovaný pravy člověk s bejzbolkou se necha odzbrojit jak nemluvně a dalši zhovadilosti , nato nechodě do kina počkejte na torrenty. ()

Jenn

Dobře...postupně. Hudba skvělá (I got 5 on it je moje dlouho oblíbená, haha), záběry kamery skvělý (a myslim tim hlavně posledních 20 minut), příběh taky. Něco mi tam ale chybělo a to přesně nevim, co to bylo. Ale nápad je skvělej, a konec je...no...shit. Fuck it. ()

Naghavi

Začátek slibný, první kontakt s "nimi" znepokojivě napínavý, podobný scéně filmu "Oni", další vývoj se ubíral už divně a závěr se snažil mít nějaký přesah ve stylu slavnějšího tvůrce mysteriózních filmů, ale nijak mně to nepobavilo...Celkový dojem nespravila ani moje oblíbená herečka bílé pleti, která je slavnější díky hlavní roli v seriálu HBO. ()

TesterX

Taková podivná směsice chutí, co možná chvilku chutná a chvílema je vám na blití. Dalo by se i přejít to, jaká je to děsná pyčovina, kdyby režisér uměl vybudovat trochu napětí, jenže bohužel neumí. Pan Peele je kokot, co neumí vyprávět, postavit kameru, ani zvolit správnou hudbu. Tak aspoň bod za originalitu a druhý za celkem sympatickou rodinku, která aspoň občas sype hlášky, či se slušně ohání golfovýma holema. ()

stanyko

Toto ma veru neohurilo (narozdiel od Utec). Technicky to bolo zvladnute snad okrem nocnych scen (herec tmavej pleti v noci je na platne tazko rozoznatelny a ziadalo by si to natocit nejako inac), no pribeh postradal logiku napriek vysvetlujucemu twistu na konci. Humor mi tu tiez nesadol do tejto atmosky. ()

Kushina

Na horor celkem zábavný a často vídaný styl a podání. Bohužel to je tak vše, horor jako celek vůbec nedával smysl a vůbec nic v něm nebylo vysvětlené, zkrátka sci-fi z jiné planety. 45% ()

Ace.A.T.L.

Tak po hodně dlouhý době hodnotím a komentuju už v průběhu filmu. WTF? Nápad skvělej, ale asolutně vůbec nevyužitej a nezrealizovanej. Divný cosi, co se tváří jako něco a přitom to neni vůbec nic.... Za mě 1* za nápad,ale jinak nic a ROZHODNĚ NEDOPORUČUJU ()

moriero

Byl to tak trochu jiný bizarní horor? Ano. Bylo to lepší nebo alespoň stejně dobré jako Get out? Ne. Ale to vlastně přesně odpovídá Peelově profilu. Eskalace tvorby by byla na něj až moc velký mainstream. Prostě tak trochu jiný hororový úlet. Chvílemi výtečný. Jindy jalový. Ale závěrečný zvrat fakt podařený. Brada šla dole. ()

taibrek

ja som si tento horor celkom užil. Boli tu už aj horšie pokusy o horor a sme stále tu. Dobrý námet filmu, mno dalo by sa na ňom ešte popracovať. ()

bonovox

S odretými ušami 3 hviezdy. Nápad to bol dobrý ale celkové spracovanie bolo miestami nudné a bez nejakého lepšieho momentu. Trochu to u mňa zachránil záver ()

chozze008

Sem zvyklý , že horory mívají nízká hodnocení. Nicméně skoro jsem se nechal odradit. Naštěstí se tak nestalo a dobře jsem udělal. 1) Řemeslně kvalitně zpracované 2) Velké ++++++ originální námět!! To se dneska málo vidí, zvláště u hororů 3) Výkony herců skvělé 4) Opravdu jsem se chvílemi bál (narozdíl od IT) 5) Vtipné momenty (no záleží na vkusu) ()

Desmond04

Zklamání roku. Peele mě baví už od skečů s Keyem, jeho Get Out byl opravdu nadpozemský, ale Us mu bohužel nesahá ani po kotníky. Po zhlédnutí traileru jsem čekal něco sofistikovanější, nějakou myšlenku, která by za tím vším stála, něco co mělo zkrátka Get Out. Ale tady nic takového nebylo, alespoň v mých očích. První polovina vypadá jako laciná vyvražďovačka, druhá půlka to trošku vyrovná, nicméně stále je to takové hodně zvláštní - v negativním slova smyslu. Na konci je pokus o plot-twist, který sám o sobě stojí za to, ale když se nemůže opřít o kvalitní děj, tak je to jen výstřel do tmy. Atmosféra, tedy aspekt, na kterém by tento typ filmu měl stát, je přítomná takřka jen v úvodních minutách, pak postupně mizí až se ztratí v nenávratné nicotě. Abych jen nehanil, tak si určitě zaslouží vyzdvihnout herecké výkony. Casting proběhl velmi kvalitně, včetně dětských herců, a tak tu máme alespoň nějaký skrytý drahokam. Ale je to málo, zoufale málo... ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (více)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (více)