My

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller

USA, 2019, 121 min

Nedivím se, že Peelovi učarovalo Twilignt Zone. Serlingova původní antologie se totiž pyšnila nevídanou tvůrčí fantazií, představovala podivné světy reflektující dobovou situaci i surrealistické prostředí jak z divokých nočních můr, co provokovaly závěrečnou pointou a nevybíravými konci. A My jsou přesně takoví. Brilantně vyvážená směs hrůzy s humorem, která působivě vrší jeden znepokojivý moment na druhý a dokáže být nevtíravě kritická a po čertech aktuální zároveň. Peelův vypravěčský talent jen podtrhuje dokonale uhrančivá hudba Michaela Abelse a výborná Lupita Nyongo, která si svou dualitou krade většinu filmu pro sebe. Jakmile si to pořádně sedlo, jsou za mě My výrazně komplexnější a zábavnější než Uteč. Bohužel se ale asi budou potýkat se silnou žánrovou frustrací a řada diváků bude toho dojmu, že jsou chytřejší než film.(28.3.2019)

Následovník Get Out je opět atypický horor a bavil mě většinu času, i když není moc strašidelný. Autor opět přichází s dobrým nápadem, ale je škoda těšit se na nějakou další rýpavou společenskou satiru - spíš to berte jako obyčejný horor s netradiční zápletku a občasným humorem a třeba nepodlehnete zklamání. Ústřední rodinka (i herci) je sympatická a zábavná a jeho hrdiny jsem nechtěl vidět nějak mrtvé nebo zmasakrované - vlastně bych se radši díval na film o tom, jak tráví dovolenou, než jak čelí zvláštnímu zlu v blumovsky klišovitých krvavých scénách.(6.4.2019)

• Hitman_47

Za mě obrovské zklamání ... Us není špatný film, jen si myslím, že trpí těžkou krizí identity. Jako horror nefunguje vůbec, jelikož postrádá jakékoliv horrorové prvky a postavy se více než na to, aby byly posrané až za ušima soustředí na to, aby co nejvíce někoho vyhlásily nebo prostě zajebaly nějakou fajn hlášku ... čímž odpadá jakékoliv napětí, jelikož jsou v takovém chillu, že o ně prostě strach nemáte. A jako komedie to taky úplně nefunguje, jelikož hlášek tu zase tak moc není a celé se to táhne jako prd ... Lore zombíků je těžké wtf, které nemá hlavu ani patu, a závěrečný zvrat čujete na míle daleko. Po výborném Get Out je tohle naprosto brutální střela vedle ... škoda.(26.3.2019)

Remeslne kvalitni celovecerni epizoda Twilight Zone pro celou rodinu. Ve srovnani s reziserovou prvotinou ovsem neni ani zdaleka tak inteligentni a svezi, a jakmile se preklopi v konvencnejsi zanrovou podivanou, ztraci dech (coz potvrzuje zejmena zoufala zaverecna vysvetlovacka a neprilis prekvapivy zvrat). A ty kraliky nechapu.(22.3.2019)

Jordan Peele posouvá hranice a stupňuje v tomhle filmu, všechno co tvořilo základ, pro jeho prvotinu Get Out. Je tu víc krve, víc mrtvol, víc šílených situací, víc hlášek. A v tomhle ohledu, má opět co nabídnout, hlášky fungují, atmosféra se buduje a tempo se zrychluje a volně se přechází z home invasionu, do naháněčky při kterých probíhá likvidace postav. A všechno šlape tak jak má, Michael Abels a jeho creepy hudba, jenom dokreslují dokonalost, herci na jedničku hrají své role a všechno dobře graduje. Ale, (vždycky je nějaké ale) zatímco některé horory, jako třeba Annihilation, The Thing po skončení filmu, vyvolají spoustu otázek, šílených teorii a na youtube se tvoří hodinová videa, kde se rozebírají sebemenší detaily, zde po skončení filmu, nic takového neni. Us je výborným horem, který ve všech ohledech a směrech boduje, ale ve filmu je všechno zodpovězeno a vysvětleno. Což je velká škoda, tohle je výborný horor, ale né geniální, né jako The Thing, u kterého se dodnes vedou debaty a různé teorie. Sem z toho trochu zklamaný a po zhlédnutí Pet Sematary, snižuji na čtyři.(31.3.2019)