My

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller

USA, 2019, 121 min

Odsýpá to a příliš nenudí, protože Peele vytváří velmi originální koncept a hru s očekáváními, ale bohužel, tenhle žánrově neuchopitelný mišmaš svým ambicím komediálního sociálního hororu v závěru ani v průběhu moc nedostává. Get Out bylo konzistentně budovanou paranoiou, kde humor působil jako skoro vítané odlehčení, Us je přesycený myšlenkami, vtípky a rádoby šokujícími zvraty, takže se divák nemá šanci na příběhu pohodlně svézt, vychutnat si koncept nebo se upřímně bát. A ne, nemám tentokrát pocit, že napodruhé by se zážitek změnil k lepšímu.. 60%(3.4.2019)

Jordan Peele svým groteskně vychýleným hororem jak vystřiženým ze Zóny soumraku potvrzuje svůj post zářného talentu na poli žánrových filmů. Kdo chce, může v jeho novince vidět provokativní paralelu k základnímu principu kapitalismu, jímž je domnělé právo na privilegovanost a život na úkor někoho jiného coby a který z lidí vytahuje jejich temné stránky. Ale současně je to prostě skvělý originální horor, který se nespokojí s prvoplánovými triky, kterými je zaplevelená většina současných příspěvků žánru. --- více v recenzi a následné debatě pro pořad Reflexe: Film(1.4.2019)

Pro mě osobně tak moc nesympaticky divné, až jsem odcházel z kina s pocitem, že kdybych to neviděl, o nic bych nepřišel. Ta kombinace humoru a hororu mi moc nesedla, bylo mi u toho spíš nepříjemně, film je navíc podle mě příliš dlouhý. Samotný konec, kdy se vyjeví, co se tehdy skutečně stalo v bludišti, mi navíc přišel předvídatelný a veskrze trapný. Herci jsou ale dobří a soundtrack nemá chybu. Uteč se mi líbilo rozhodně víc.(27.3.2019)

(70%) Viděno v kině. Od tohoto režiséra jsem před tímto snímkem viděl GET OUT a musím říci, že mi to absolutně nesedlo. V hodnocení 1* jsem byl asi moc krutý, ale co jsem mohl dělat. Toto byla ale jiná liga. Bylo to teda dost nadlehčené a někdy, zejména když jsem v kině četl ty dialogy tak dost ujeté. Ale v dobrém slova smyslu, já to tentokrát ocenil. Nejvíc chválím nápad identických rodin. Úvod se ani tak moc netáhl, a jakmile došlo k prvnímu kontaktu zlých dvojníků hlavní rodiny, tak mě to začalo bavit. Působilo to v tu chvíli napínavě. Pak se film postupem času začal ubírat tím oním ujetým směrem. Na kvalitě to moc neubíralo v mých očích. Jako začalo to být trochu slabší a i finále už nebylo moc vyšperkované, ale mělo to tempo a já se bavil od začátku do konce. Hlášky byly teda opravdu dobré. Celkově se mi v hlavě vířilo dost myšlenek. Děti z oné hlavní hrdinské rodiny se rychle adaptovali, bojovali o svůj život, snadně už pak zabíjeli a i si u toho střelili dost hlášek. Krvavé to bylo ale takovým způsobem, že to nepůsobilo moc brutálně. Jen to finále bylo už takové ne moc zajímavé. Takže jsem si to po skončení kina tak nějak srovnal v hlavě a ty slabší, ale zasloužené 4* nakonec dávám. Za shlédnutí to rozhodně stojí.(4.4.2019)

Bizarná udalosť. Nedá sa uprieť snaha o originalitu a istým spôsobom aj spĺňa tieto predpoklady. Avšak komplikovaná filozofia filmu mi pripadá násilná presne ako explicitné násilie zobrazené v príbehu. Nič proti drsným scénam, prevažovať však mohli tie strašideľné... Potešil ma zakomponovaný neočakávaný humor, dokázal odľahčiť príbeh a nebrať hu úplne vážne. Absolutórium si však zaslúži Abelsová hudba, ktorá si uchopila film najlepším možným spôsobom.(2.6.2019)

• - Adelaide Wilson (Madison Curry) na pouti, dostane tričko s Michaelem Jacksonem, s motivem hudební videoklipu Thriller z roku 1983. Jason Wilson (Evan Alex) má zase tričko, odkazující na film Čelisti z roku 1975. (Yoshitsune)

• - Slova „Get Out“ lze zahlédnout vyrytá u vchodu do zrcadlového bludiště. Get Out (2017) je také název prvního filmu režiséra Jordana Peela. (NiWi)

• - V domě sousedů se pokusí jeden z členů rodiny prostřednictvím hlasového ovládaní zavolat policii a spustí skladbu „Fuck the Police“ od N.W.A. (Yoshimitsu)