Tau

Mladá atraktivní žena Julie (Maika Monroe) si přivydělává bokem na studia. Žije sama, nikoho nemá, a tak se jedné noci ztratí. Kdo bude hledat někoho, koho ani nemá kdo postrádat? Toho přesně využívá Alex (Ed Skrein), který unáší lidi pro svůj experiment. Jenže Julie se jen tak lehce nevzdává a za každou cenu bojuje proti technologii zítřka. Jenže není to tak jednoduché, jak si zprvu myslela. "Tau" je počítačem budoucnosti... (Rodriguez)

Solverino

Tak snad ten "robot" svařenej z jeklů z Hornbachu a ty létající přiblblíci, co doma uklízely... jinak zase obr srajda s převelice nudným obsazením. Kam na ty "herce" chodějí...? ()

Pitryx

Nebýt těch filosofických debat, bylo by to lepší. Po skvělém začátku to začne drobátko drhnout, ale při životě to udržují občasné pokusy o útěk. Snímek není nic zvláštního, ale také není k zahození. A když k tomu připočtu slušnou hudební stránku a závěr, klidně těch sedmdesát dát mohu. ()

Aywes

Zábavné asi jako sledovat závody rallye s účastníky na vozíčku. Ze začátku to ve vás může vzbudit zvědavost, ale jinak se jedná o nudnou a navíc kýčovitou záležitost. ()

cubiczech

se smutkem musim říci, že i když je to nápadité a se solidním budgetem (nebo teda se šikovnejma lidma co seděli u těch počítačů), tak pořád je to komorní béčko, který vám neustále připomíná, že mělo bejt lepší a vám je to vlastně docela líto... (obsahuje Wilhelm scream) ()

safixxx

Ani chvíli jsem se nenudil. TAU působí hodně dobře, jak skvělou technologií a vizualizací, tak super Maikou....a po dlouhé době uvěřitelné scifi bez zbytečných kýčovitých nesmyslů a stupidit. Dost nadprůmerný "béčko" **** ()

fafejt001

Možná dobrý nápad , zpracování není vyloženě špatné .Něco tomu chybělo , takže místy nudné , tedy delší dobu nudné . Nějak se to nepovedlo . ()

Accuphose

Sci-Fi film o pokročilých technologiích musí být tak jednoduchý, aby ho průměrný Američan pochopil. No a to je ten kámen úrazu, jinak námět a vizuální zpracování je na prvotřídní úrovni. Dějově mě to zas tak neuchvátilo. Zajímavé je, že lidé ve filmech o robotech, jsou hloupější než roboti, ale roboti ve filmech o lidech, jsou hloupější než lidé. Pokud bych to měl porovnat, tak Ex Machina funguje dějově nejlépe, o něco horší je Morgan a tohle je v závěsu. Dávám dvě hvězdičky, hlavně za snahu, protože v tomhle žánru natočit film, který bude fungovat po všech stránkách, je opravdu oríšek. Vlastně vrchol tvoří epizoda Black Mirror USS Callister (s04e01) a celej seriál si po první 4 série držel nejvyšší level :-) ()

goauld

Zajímavý snímek o "holce z ulice", která má nadstandartní IQ, o šílém vědci s nulovou dávkou sociálního cítění a o UI, které nechápe "lidské křehkosti" svého bytí. Celkem zajímavý komorní snímek s příjemně laděným hudebním doprovodem. Ono dostat se z "vězení" není tak snadné, neb ač je to novostavba, tak je natolik projektována, že se nenechalo ničemu náhodě. Akorát to "souznění" jakoby "lidskou" Uinteligencí s vězněm bylo takové... až mooooc přátelské. Nakonec ale padouch zemřel (ne zrovna příjemnou smrtí) a vězněná se dostala ke kýžené svobodě. ()