Tau

Mladá atraktivní žena Julie (Maika Monroe) si přivydělává bokem na studia. Žije sama, nikoho nemá, a tak se jedné noci ztratí. Kdo bude hledat někoho, koho ani nemá kdo postrádat? Toho přesně využívá Alex (Ed Skrein), který unáší lidi pro svůj experiment. Jenže Julie se jen tak lehce nevzdává a za každou cenu bojuje proti technologii zítřka. Jenže není to tak jednoduché, jak si zprvu myslela. "Tau" je počítačem budoucnosti... (Rodriguez)

honajz2

Hodně se mi to líbilo. Teda jenom těch prvních 15 minut, ve kterých jsou tři lidé zavření v jedné (řekněme) cele. Jakmile se po 15 minutách dostanou ven, dva vedlejší umřou a vlastně v tom filmu nemají žádné využití, jde to celé do kelu a je z toho celkem nudná historka, která pseudofilozofuje a nedává ani pořádně smysl. Vážně nikdo jiný neměl nápad z toho vězení utéct a Julie opravdu byla první, koho to napadlo a celkem rychle se jí to i povedlo? A ten konec byl jako z nějakého animáku, a tím nemyslím vizuálem, ale koncepcí (SPOILER vypadá to, že hodná důležitá postava zemřela, ostatní jsou smutní, ale nakonec ožije KONEC SPOILERU). Prostě mě to nezaujalo, i když aspoň ten Tau byl chvílemi sympaťák. 2* ()

fugazi

Extrémně neoriginální scénáristická zoufalost s trapným obřím počítačem, kterýmu nedokázal dát osobnost ani Gary Oldman ... 4/10 ()

Martrix

Tak jo, začnu tím co bylo dobře. Prvních 20 minut, triky, Maika. Vypadá to, že toho není moc, ale ve skutečnosti to zase tak strašné nebylo. Na to, že jde o první počin jak režiséra, tak scénáristy, to bylo velmi dobré. Vlastně v mých očích to selhává "jen" na způsobu, jakým tvůrci chápou UI. Z toho pak vychází momenty, které prostě neladí. I tak mi jejich snaha příjde vcelku sympatická. TAU si na nic nehraje a nebýt toho ultrapředvidatelného konce, možná bych půl hvězdy přihodil. Takže příjemné překvapení, jako tomu bylo třeba u Upgrade se nekoná, ale současně nejsem vysloveně otrávený. Netflixácký standard....tzv. malé sci-fi s malými ambicemi. ()

Packal13

Experimenty, uvězněná žena a skoro uvědomělá inteligence domu, která ze všeho nejlíp umí vytírat. Pan Tau se tam sice neobjeví, ale pokoukání slušné, především pak hlas AI. Škoda jenom nadbytečného digitálna. ()

oveckaoa

Na začátku sledujeme jakousi šlápotu a fetku při své ´´práci,, kdy ji, ale jakýsi maník unese spolu s dalším 2 lidmi. Ty 2 lidi později zemřou a zůstane pouze ona s jedním magorem v domě ovládané počítačem který má k dispozici 1 robota a nekonečno (asi 50) dronů. Magor ji ze začátku mučí, aby dosáhl svého a později drží v tom domě a chce po ní, aby mu odpovídala na otázky. Ona jelikož chce žít tak to dělá a kecá si s tím počítačem ,aby ho dostala na svou stranu. Optimálně je to na 2 hvězdu nicméně jednu přihodím jelikož mě to nenudilo tak jak Anihilace https://www.csfd.cz/film/419596-annihilation/komentare/ a nemá to feministický nádech. ()

mikestiff

Trailer lákal na survival/escape horor a člověk místo toho dostane konverzační komorní drama s umělou inteligencí. Potenciál trošku nevyužit, ale pěkně se na to koukalo. ()

iXtr3m3

Tentoraz silnejšie dve hviezdy, ale na tri to asi nemalo. Pričom je to škoda, lebo aj pri takomto "komornom" spracovaní to malo dobré grády aj technické spracovanie a Ed Skrein bol správne "psychopatický". Hlas Garyho Oldmana som si nejako vôbec neuvedomoval, takže to neriešim a Maika Monroe vyzerá ako tuctová kopírka iných amerických známejších teen hrdiniek. Potenciál to malo veľký, rozuzlenie resp. finále však neuspokojilo všetky očakávania, preto to je max priemer. ()

xmatysekx

Je to klasická únikovka, ale upřímně jsem nečekal, že to skončí takhle. Čekal jsem spíš něco na způsob stockholmského syndromu a ono je to vlastně uplně naopak. Celé je to ale nesnesitelně dlouhé. Kdyby tohle byl například díl Black Mirror, dávalo by to větší smysl. Maika to sehrála dobře, Ed už tak ne a vzhledem k tomu, že další postava je počítač, tak to je trochu blbé. Nicméně konec mě potěšil, takže hodnocení zvednu. ()

JM87

Tenhle film měl potenciál, ale moc se nerozvijí. Plus by to chtělo dražší produkci. Prostě takový scifi béčko na nudný sobotní odpoledne. ()

Hapretor

Celkem originální ... ale málo promyšlené ... podobnou látku je třeba pořádně rozpracovat, je jich totiž mnoho, tak se jen tak nebude vyjímat ... ()

mira.l

No to bylo zase veledílo. Ještě že to bylo relativně krátký. Julia si na konci odnesla jedno Tamagoči a odjebala se po louce kamsi do pryč. Hmmm. Jedna * za Maiku Monroe a víc ani prd. ()

Clark_Kent

Snažil jsem se trochu víc vcítit do dějových zvratů, jenže ten samotný příběh nemá dostatečnou akci a svižnost. Je to okoukatelné a svým způsobem i dost nudící. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Nebyla to úplně blbost...začátek sice "tajemný", ale pak sledujete 50 minut stockholmský syndrom mezi ženskou a počítačem. Chyběl tomu nějaký "wau" efekt. +++ SPOILER 20ti slovy: Týpek unese ženskou, aby řešila hlavolamy ve futuristickém domě, ovládaným Tauem (UI). S Tauem se skamarádí, zabije věznitele, zničí dům a jdou do světa. ()