Unfriend

• Německo Friend Request (neoficiální název) (více)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

Junys

Laura je na své škole jedna z nejpopulárnějších díky sociální síti. Jednoho dne přijme žádost své divné spolužačce. Od té doby jí furt píše a tak se rozhodne facebookové přátelství zrušit jenže tím začala něco co nechtěla. - Film je svým zpracováním dobrý, je dobře natočený, herci jsou dobří a atmosféra je taky ok. Jenže ta facebooková podstata je fakt na hovno ale to je asi tím že nemám rád takovýhle ten rádoby ,,facebook life´´. Dám tomu 4* protože ty scénky které tam byly jsou dobré a je to o mnoho lepší než. Unfriended ()

Deratizer

Zase tu mnozí dávají hvězdičky dle počtu zvukových lekaček :-) Ach jo. Lekačky byly jako obvykle, na efekt, na leknutí z ničeho, pouze se měl divák leknout zvukové kulisy, ikdyž se v záběru hovno děje, jak se to běžně dělává u dnešních hororů. Lekačka nedělá horor, to není všechno. A jinak ty záběry telefonního volání a sms zpráv dotyčných postav promítané na obrazovce mi vadí. To je zas móda....Viděl jsem to už ve filmu Mělčiny. Buď májí ukázat zblízka záběr mobilu, nebo nic. Do filmu se tohle nehodí. Ve filmu ta postava čumí na mobil a divák to tak má vnímat, respektive to vidět jejíma očima, pohledem na její displej mobilu, přirozeně. S tím ať jdou někam, kazí to atmosféru filmu. ()

Qeo

Slabší horrorový průměr, která má docela zajímavou myšlenku, ale zpracování se úplně minulo účinkem... ()

pilarius

Ta premisa tak hloupoučká, že to ani charakterní stovková Lexa, ani její neméně charakterní přítel nemají šanci spravit. Jelikož jsem neidentifikoval ani žádnou nosnou myšlenku, házím to aspoň díky rozumné stopáži a řemeslným kvalitám do pytle k ještě koukatelnému podprůměru. ()

Faila

Námět mi z větší části přišel skvělý a stejně tak se mi velmi líbilo herecké provedení postav. Některé části příběhu podle mě však byly neskutečně pitomé a tím celkový dojem z filmu shodily na průměr. ()

CharlieSs

A že Němci neumí točit horrory! Jen škoda, že originál není v němčině, aspoň bych se něco přiučila do školy. :-) ()

katmandzoo

Zaujímavý nemecký horor s netradičnou tématikou. Bol som v napätí od začiatku až do konca. Chválim myšlienku a celkové prevedenie. Veľmi milé prekvapenie. ()

KUFI odpad!

Boze to zas byla kravovina, v pulce to letelo do kose. Skoda Haagen dazs k tomu. A to jsem se na to docela tesil. ()

Cruchot

Když jsem po shlédnutí filmu (bylo tak kolem 23:00 a všude venku kolem tma) vypnul televizi a uviděl v ní svůj obraz, tak mě zamrazilo. Ne že ne. A některé scény z filmu mi asi ještě nějaký čas způsobí neklidné spaní. Tenhle horor opravdu funguje tak, jak by správný horor fungovat měl. Námět je zajímavý a svým způsobem velmi originální, i když čerpá inspiraci z jiných starších děl. Nicméně internetovou čarodějnici jsem ještě ve filmu neviděl. A právě to skloubení klasického s moderní technologií tady funguje výborně. Rozhodně nelze než doporučit shlédnout někde v přítmí na kvalitním přehrávači s 5.1 surround zvukem nebo alespoň se sluchátky na uších (s náhradními spodky a osobou s defibrilátorem poblíž). Fanoušky seriálu The 100 nebo Fear the Walking Dead potěší obsazení hlavní role, ale dobře vybráni jsou i ostatní herci. Zážitek z filmu podpoří i velice dobrý soundtrack. Film má i svoje mouchy, ale celkově rozhodně palec nahoru. Pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení roku. ()

Katcat

V první řadě je to film, postavený na velmi vratkém základu, jehož ztvárnění je tak výborné, že potlačuje jeho logické nedostatky. Konec filmu byl velmi zajímavým vysvětlením toho, kde se záhadná Marina vzala a co vlastně celý film smýšlela. Standardně totiž bývá hlavní pointa neodkryta. Nicméně mi hlavní dějová linka nepřijde moc smysluplná, byť se s ní režisér slušně popasoval, takže za mě 4*. Byly by 3, ale moje náročnost klesá v závislosti na (ne)kvalitě novodobých snímků... ()

emdvojka

Internetové priateľstvá väčšinou stoja za...jemne povedané za nič moc. Presvedčí sa o tom aj mladá Laura v réžii nemeckého režiséra, ktorý to však všetko poňal americky. Sme v dobe kedy sa už aj mágia a čierne kúzla prepajajú s vedou a technikou. A dokonca vedia ovládať aj Facebook.... Príjemný horror, ktorý nechcete vidieť v noci, priateľstvo, ktoré nechcete zažiť ani vo dne a celá plejáda zlých skutkov, ktoré sa Vám pri pozeraní tejto horrorovej jednohubky vrú do kože. ()

Veronica27

A tak přiznám se, že jsem váhala docela a chtěla dát pouze tři sociální hvězdičky, ale musím uznat, že to bylo docela dobře vymyšleno a zakončení se mi líbilo.A vzhledem k tomu, že za poslední dobu jsem těch novějších hororů co by za to stály moc neviděla, tak si to určitě pochvalu tady zaslouží. ()

Pavel82

Konečně horor pro dnešní generaci, který není naprosto debilní. Unfriend má jakousi atmosféru, má velmi dobré zpracování i herce, ale hlavně má hlavu i patu. ()

dannyd14

Zatiaľ najlepší horor o sociálnych sieťach a vôbec aj prvý, ktorý sa vydaril a sprostredkoval mi tak intenzívny zážitok, ktorý som nemal pri sledovaní podobných žánroviek ako The Den, Unfriended, Chain Letter a pod. Vyzerá to, že rok 2016 bude rokom hororových filmov. Po The Conjuring 2, Lights Out už tretia pecka. ()

DavidWebb

Koncept hodne podobný Kruhu avšak vytunovaný novodobými mediálnymi technológiami. Nič nové pod slnkom, ale je to dobre zrežírované a aj zahrané v podstate neznámymi hercami. Trochu ma rozladil záver, kde som síce počítal s nejakým náznakom "indefinitívy", ale tvorcami zvolená možnosť mi prišla príliš zjednodušená a neuspokojivá. Každopádne bavilo a celkom príjemné prekvápko. 70% ()

joelly01

No zadna slava tedy, na patek vecer. Tema socialnich siti uz je podle me docela vycpele a nenabizi nic noveho. Spis jen stareho, predvidatelneho a desne hloupeho. JA jsem se nebavila. A Klenot byl tez otraven jako hadi zub. Asi uz jsme moc stari na to aby nas desilo jak si nas odendavaji pratele z fejsbuku. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Tenhle film povinně pouštět všem "pipkám" a "lulinkům", sbírající "kamarády" na fejsbůčku po stovkách a pod to napsat "podle skutečné události" :D ()

Scraffy

Nápad urobiť horor novodobo a to v podobe hrozby cez sociálnu sieť je fajn a originálne. No akosi tam niečo chýba a postaviť celý príbeh na tom, že niekto spácha samovraždu len preto, že si ho niekto vymazal z priateľov je o ničom. A ten záver mi príde akosi plytký. No aby som film len nezhadzoval, tak musím povedať, že bolo dobre vymyslené, ako postupne vyvražďovala kamarátov hlavnej hrdinky len preto, aby jej spôsobila pocit, že je sama. ()