poster

Sigeuneol (TV seriál)

 • Jižní Korea

  시그널

 • Velká Británie

  Signal

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Jižní Korea, 2016, 19 h 16 min (Minutáž: 64–89 min)

 • Pethushka
  *****

  Nestačím žasnout nad tím, co v poslední době předvádí tvN. Začínám váhat, jestli vůbec ztrácet čas s ostatními stanicemi. :)) Ne, vážně... Signál je další ze seriálů, nad kterým se tady můžu rozplývat dlouhé minuty a stejně nebudu mít dost. Takže to zkrátím. Tenhle kousek prostě nemá chybu. Ať už budu hodnotit herce, charaktery postav, atmosféru, napětí, soundtrack, akční scény nebo samotný příběh, nemám nic, co bych vytkla. To je tak promyšlený, chytlavý a napínavý, že pravděpodobně zapomenete na všechny krimi věci, které jste předtím viděli. Ani se mi nechce věřit, že ten samý člověk napsal scénář ke 3 days. Druhé série u korejských seriálů nevyhledávám, ale tady to považuji za nutnost. A jelikož si scénáristka v tomhle díle získala moji důvěru, těším se a věřím, že pokud bude držet pero v ruce zase ona, nebudu zklamaná.(20.7.2016)

 • Farao607
  *****

  Seriál který byl pro mně velmi příjemným překvapením a nebál bych se ho označit za (pro mně) seriál tohoto roku. Skvěle sepsaný scénář, výborně zvolený soundtrack který dokresluje už tak dobré napětí. Jediná zápornost je "řeč" těch lidí - bohužel prvních pár dílů si budete zvykat na to jejich "kvičení". Jinak opravdu výborný seriál(24.6.2016)

 • Krysap
  *****

  Kdyby tak šlo dát víc hvězdiček než 5.. Pro mě špičková záležitost. Především se mi moc líbilo, jak pěkně byly vizuálně odlišené obě časové linie (i když zpočátku jsem se snažila nastavit televizi na správný poměr stran). Obdivuju, jak postavy, ačkoliv je hráli stejní herci, vypadaly v obou časových liniích rozdílně. Hrozně moc se mi líbil příběh, ale hlavně mě dostaly hlavní charaktery, především detektiv Lee. Výborná postava, perfektně zahraná. Ostatní dva, Park a Chaová, tak neměli chybu a oceňuju, že ženská představitelka byla ve svojí roli přesvědčivá a tu policajtku jsem jí věřila. Nejsem si jistá, jestli se nedočkáme pokračování, protože konec by k tomu docela vybízel. Jeslti jo, tak ať je to prosím co nejdřív. Na podobný věci jsem schopná koukat kdykoliv.(27.3.2016)

 • skretik
  ***

  Zatial som po 4.ep. uplne nadsena... som zvedava, ako sa to bude vyvijat...... po cca 9tu ep to bolo epicke... potom trocha zhorsenie a posledne 3-4 epizody sme len plakali, vracali sa k tym istym scenam, ktore sme uz videli aspom 5x, neposuvali sa vobec v deji, len sa v tom cvachtali, plachtali... bol to celkom boj to dokoncit pozerat... posledna ep zaujimava, ale dojem uz nevylepsi... skoda... lepsie 3*(13.10.2017)

 • Ivuse
  *****

  Krimi seriály jsou moje krevní skupina, a když se k tomu ještě přidá "cestování časem" (nebo jak to tady mám nazvat :D ), tak jsem jasná. Seriál je příjemně napínavý a plný nečekaných zvratů. Neokoukané tváře tomu na zajímavosti jen pěkně přidávají. Myslím, že detektiva s neoblomným smyslem pro spravedlnost a s neskutečnou vytrvalostí i v těch nejbeznadějnějších situacích, si divák musí zamilovat hned při prvním setkání. Aspoň já to tak měla, detektiv Lee Jae Han si získal celé mé srdce. Závěr byl také velice povedený, i když mi tam chyběla jedna malinká drobnost, ale tu nehodlám prozrazovat. :) Ale že by plánovali pokračování? :D OST zde není moc bohatý, ale těch pár, co tam je, je fakt povedených... tohle už nějakou dobu nemůžu dostat z hlavy: https://www.youtube.com/watch?v=JKrKVx7IHU4 (ten dech minulosti, který z ní na vás zavane)(3.4.2016)

 • - Původním námětem celé této ponuré detektivní série je identický případ masového vraha, který v letech 1986 až 1991 v okolí města Hwasong, nacházejícím se v jihokorejské provinční oblasti Kjonggi, zbavil násilným způsobem života celou desítku žen, jejichž věková kategorie sahala od třinácti do jednasedmdesáti let. Případ, jehož brutalita se zapsala hluboko do korejských dějin, a také krutý fakt, že pravý viník nebyl nikdy dopaden, stála za vznikem dalších zpracování, mezi nimiž figurují dnes již kultovní detektivní snímek Memories of Murder z roku 2002 a dvacetidílný kriminální seriál televizní stanice CJ E&M Corporation Gap Dong z roku 2014. (Conspi)