Mia a bílý lev

• Francie Mia et le lion blanc (více)
Rodinný / Dobrodružný
Francie / Německo / Jihoafrická republika, 2018, 98 min (Alternativní 94 min)

Král přírody, majestátný lev jako ten nejlepší kamarád a domácí mazlíček? Proč ne? Jedenáctiletá dívka Mia se s rodinou přestěhuje na farmu v jižní Africe, kde se jí ve lví rezervaci splní dávný sen snad všech dětí světa. Dostane malého lvíčka, mládě vzácného bílého lva. Charlieho. Během pár dalších let se z nich stanou nerozluční přátelé, parťáci na celý život, jejichž pouto a láska stírá rozdíl mezi světem lidí a zvířat. Z mláděte ale vyroste opravdové zvíře, z roztomilého lvíčka se stane skutečný úžasný silný lev. A Mia zjistí, že rodinné farmě se zase tak dobře nedaří a táta musí obětovat jejího jedinečného bílého lva jako trofej pro lov turistů. Mia a bílý lev nemají jinou možnost, než utéct, a vydat se spolu na úžasnou cestu do africké savany, aby v divočině daleko od pušek lovců našli pro Charlieho bezpečné místo a lví království. Přátelství totiž není jenom slovo, ale závazek a opravdové dobrodružství. (Bontonfilm)

_DAVE_

Mílý, i kdyžse tady dočítám - naivní příběh o záchraně bílého lva.. Proč by mělo vadit, že naivní?? Vždyť je to rodinný film cílený na dětské publikum ve věku 8-14 let.. ()

aquiver

Krásný a čistý rodinný film hlavně pro starší děti. Příjemný, pozitivní, s fajn hudbou a dobrým poselstvím. Kde Hollywood dnes už umí zvířata a přírodu pouze tvořit lacině počítačem, realitě blízké koprodukční filmy jsou skoro zjevením. To už ani není film, ten příběh tu existuje. A roky práce se zvířaty, časosběrné scény... Nicméně čtvrtá hvězda v mých očích o vlásek uniká, je tam šablona i klišé a hlavně celková zjednodušenost pro děti, ale funguje to. Chcete-li dospělejší variantu, zvolte třeba Koupili jsme ZOO, nebo Pí a jeho život. 65 % ()

Prochy38

Víc než filmu jako takovému, který nebyl ale špatný ani v nejmenším, tleskám celému projektu. To, jak Kevin Richardson s oběma dětmi a lvem pracoval, nemá obdoby. Nic moc podobného ještě nikdo nedokázal. Neskutečná práce! Film je pohádka pro mladé holky, naplněný ale nádhernými záběry krásné africké divočiny. Nechybí malinko napětí, ale všichni jsme věděli, že to dobře dopadne. Dopadlo :) ()

woodsman

vau velmy pekne priroda prostredie zvierata aj ten bieli lev vau takých je malo ale ten byznys co sa tam deje je masaker spiny skurvene ()

filipvrbik

Film, který je natočen podobným způsobem jako obdivované Chlapectví, ale narozdíl od něj má hlavu, patu a děj.. Moc hezké záběry africké přírody, střídá dojemný příměh Mii a jejího kamaráda Charlieho - vzácného bílého lva. Je tu jedno velké plus a proč tomu dám za plnou, protože je tu opravdu skutečný rostoucí bílý lev, žádné CGI, takže tento film je opravdu mimořádný, a moc hezky se povedl...90% ()

cingi.t

Toľko nesympatických hereckých výkonov som vo filme už dlho nevidela. Možno ich ani nebolo tak moc, ale dosť na to, aby mi to pokazilo dve tretiny filmu. Hudba, zábery africkej prírody, majestátny biely lev a desivé proroctvo tomu dávajú aký taký zmysel, ale kľudne to mohol byť radšej dokument ako dobrodružný film. 2* ()

gumolit

Podobných filmov nie je veľa.o to viac si príbeh o priateľstve malého dievčaťa a bieleho leva musíme ceniť.Film ako taký nie je až tak príliš prekvapivý ani nejako nápaditý , ale jeho sila spočíva v posolstvu ochrany prírody/hlavne levov samozrejme/ ale i skutočnosti , že bol natočený bez akýhkoľvek trikov a všetko je reálne.Natáčal sa tri roky a herečka vyrastala spolu s levom od jeho narodenia, preto tam cítiť to priateľstvo a silné puto človeka so zvieraťom.Je to o sebe samom rarita, lebo také poctivé natáčanie je časovo náročnejšie.Výsledkom je nakoniec milý film pre všetky generácie.Nie je dokonalý ale má v sebe úžasné kúzlo dobrodružstva. ()

Martyr

Chcel som napisat komentar o tom, ako slabo slzopudny, naivny a nedotiahnuty je teto filmecek ale potom som si spomenul, vsak ja som mal tiez 10. A na Willym sme vsetci plakali, dokonca neskor som sa isiel pozriet s otcom aj na vystavu zivej mrtvej velryby, ktora bola tusim zabalzamovan alebo co, aby som videl ako obrovske su tieto tvory. No nic, pre rodinky je to skvely a poucny film, pre nas filmovych odbornikov oslahanych Willym a Skipym je to uz slabsie. ()

Rathalos

Dalsi nadherny film odohravajuci sa v krasnej prirode o vztahu cloveka a zvierata,nedavno som videl,ked sa na filmovom platne objavil chlapec a pelikan,tentokrat je to dievca a biely lev,musim vyzdvihnut herecky vykon Daniah De Villiers,bola perfektna,ale aj samotny pribeh vas chyti za srdce,mile,dojemne,krasne,som rad,ze to moje oci videli,spokojnost nadovsetko...:-) ()

agassi68

Ako rodinný film je to skvelé. K skutočnosti to má trošku ďaleko, ale načo si kaziť zážitok. Daniah reálne s malým levíčaťom vyrástla a preto ju bral ako člena svorky. Ostatný komparz bezproblémový. tak si vychutnajte cestu za slobodou bieleho leva a vráťte sa aspoň na pár minút do romantickej Afriky z čias minulých.. ()

BOURQUE

Pekný príbeh o vzniku priateľstva medzi bielym levom a mladou slečnou (ktorá vďaka tomu začne viac vážiť to, čo má). Celý je to zakomponované do Afriky, ale až tak veľa z toho nevidíme (až na záver). Záver trošku uťahaný, bez výraznejšieho emocionálneho vybuchnutia. Z hľadiska pozitív sa ešte určite dá hovoriť o tom, ako film vznikol (viac v kolónke Zaujímavosti // „druhá zaujímavosť“) . Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Evander

Mia a bílý lev je příjemným rodinným filmem s krásnými záběry divoké africké přírody, zejména lvů. Dle mého soudu by si ale tento film zasloužil trochu sofistikovanější příběh, jelikož ten místy značně pokulhává a uvěřitelnost celé řady scén je trochu za hranou. Nic to ovšem nemění na tom, že se jedná o záslužný počin, alespoň částečně šířící tolik potřebnou osvětu. 68% ()

mira.l

Asi nepatřím k úplně té správné cílové skupině, šel jsem na to do kina (kde nás bylo asi 7, což si myslím, že je trochu škoda) hlavně kvůli tomu, že ve filmu hraje Mélanie Laurent, a na tu já slyším. Mélanie tady sice hraje spíš "druhé housle", ale to mi vůbec nevadilo. Dostal jsem film, jakých v dnešní době moc není. Krásný příběh o soužití se zvířaty a lásce dospívající dívky k docela raritnímu bílému lvu. Zvíře se narodilo na farmě, která slouží (aniž o tom matka dětí a děti samy ví) k chovu zvířat, která se prodávají... ne, ani do zoologických zahrad, ani do národních parků pro doplnění stavů šelem, ani soukromým chovatelům, ale na jakousi "farmu", kde jsou vypuštěna do ohrady, kde si na ně vystřelí ten, kdo na to má, a vítězoslavně se se zabitým zvířetem vyfotí a něco si z něj odveze jako trofej. Že se to někde děje, to je něco, čemu se asi nedá úplně zabránit. Že je to ale v jižní Africe zcela legální, to mi přijde dost neuvěřitelné a je jedině dobře, že na to film upozronil. Dospívající Mia chce lva zachránit tím, že ho dostane do rezervace původních obyvatel. Ten příběh má sice svoje trhliny, a tím nemyslím třeba to, že třinácti/čtrnáctiletá holka řídí terénní auto několik možná stovek kilometrů. Proč by nemohla? Vyrůstá-li v takovém prostředí, je asi logické, že dřív nebo později si za ten volnat sedne a zkusí to. Závěr nemusel být tak "za každou cenu akční", kdy střelec na vrtulníku, který má povolení lva zastřelit, čeká, až přejde do rezervace a pak zahlásí, že nemůže střílet, protože lev vstoupil do rezervace:). Taky asi musí být docela rarita vidět lovit samotného lvího samce, který navíc odmala vyrůstá v zajetí a víceméně není naučený lovit. Ale tyhle nedostatky plně vyvážila krásná příroda, hudba, samotný lev, no jasně že i Mélanie, a i na tu Miu jsem si po chvíli zvyknul. Navíc pokud je to všechno skutečně natočené bez triků a Daniah De Villiers skutečně mohla s tím lvem dělat až do jeho dospělosti všechno to, co je ve filmu vidět, tak už to samo o sobě je krásné, klobouk dolů. Jeden z filmů, na který se rád podívám znovu. ()

Clark_Kent

Příběh o volnosti, svobodě a výjmečném dobrodružství. Všem milovníkům zvířat příjde určitě vhod, poněvadž se zde apeluje i na zbabělce tzv. trofejního lovu zvířat v Africe. Takže ve finále jde i o podporu k ochraně divoké přírody. ()

jafuska

Konečně jsem se dočkala, takových filmů je jako šafránů a přitom tak krásný, a zároven dojemný, ano přiznám se, brečela jsem u tohoto filmu, protože jakmile se to týká zvířat a ubližuje se jim, tak mě to vždycky dojme, nádherná příroda, příběh úžasný a jak moc jsem té dívce rozuměla, jako kdybych to prožívala s ní. Vřele doporučuji všem milovníkům přírody a zvířat. ()

BadassX

Jak logika v Africe na prdel dostala… Když točí kluci film o lvech, bylo by dobré o nich něco vědět…. Dokud neodejdou z farmy film funguje, pak už je to trapný nesmysl... ()

curil

Podobná naivita se vidí málokdy. I když je film určen pro školáky tak do jedenácti let, měli by autoři zachovat alespoň částečně  realitu. Pubertální Mia je rozmazlená a protivná jako práce v pondělí. Že si s ní rodiče neporadí a nedokážou odkázat do příslušných kolejí je jejich vina. Od doby filmu o Else, legendě divočiny, se občas vynoří podobný film, ale málokdy se kvalitou alespoň přiblíží. Když se podivná dvojka vydá do divočiny, naivita příběhu kulminuje. Dospělý lev se živí proteinovými tyčinkami a kráčí savanou po boku puchejře. Bohužel, dobrý záměr, ale velký propadák. ()

ostravak30

Mia a bílý lev je výjimečný dětský film. Nestává se denně, aby se herečka sžívala se lvem doopravdy, takže tento film neobsahuje zase tolik triků. Hlavním hrdinou je navíc lev extrémně vzácný a film také upozorňuje na pytláctví a vůbec se věnuje ochranně přírody. Nejspíš v těchto záležitostech udělá víc než Greta Thunberg. Jde o film pro děti a dospívající, takže z dospělého pohledu je hlavně druhá polovina trochu nesmyslná, vlastně víc než trochu, ale zase působí dobrodružně a napínavě... Pro Prune de Maistre se jednalo o první scénář a zajímavé je, že společně s režisérem pak ve filmech neobvyklých spojení pokračovala. ()