Po vašem poprvé už nebude život jako dřív. Hlavní hrdinka Tessa je vzorem hodné holky. Příkladná pilná studentka, vzorná dcera, pozorná a věrná kamarádka, skvělá studentka prvního semestru s velkými ambicemi a plány do budoucna. Její učebnicový životní plán ovšem nepočítal s tím, že se objeví tajemný kluk Harding Scott. Nijak zvlášť oblíbený, drzý a nafoukaný samotář s pronikavým pohledem a s pověstí „od něj se drž radši dál“. Je nebezpečný... a nebezpečně přitažlivý. Zakázané ovoce přitahuje i hodné holky a Tessa se přes veškerá varování vrhá do vztahu, který se všeho nejvíc připomíná horskou dráhu. Je stejně děsivý jako vzrušující, přináší pláč i nepopsatelné štěstí, něhu i krutost a nikdy nejede v klidu po rovině. Má takhle vypadat láska? Síla jejich vztahu a vášně mění všechno, co doteď znala a co od svého života čekala. (Bontonfilm)

Tom10000

Na film jsem se díval již podruhé a před premiérou třetího dílu. A i nyní jsem si ho dokázal patřičně užít. Krátký příběh: Tessa, vzorná dívka, jež kráčí v matkou vytyčených plánech, jde studovat na vysokou. Ve všem jí podporuje její přítel/kluk Noah, stejně vzorný a hodný kluk. Oba dva může čekat slušné manželství. Poté, co přijde na kolej, pozná své spolubydlící, jež se rozhodně neřídí podobnými způsoby. Matku to znepokojí, ale Tessa ji ujistí, že vše bude v pořádku. První den školy proběhne přesně jak má, a Tessa se seznámí s Landonem. Oba dva se skamarádí. Když přijde na kolej, potká ho poprvé. Hardina, kluka, jenž jí okamžitě uchvátí. Je to něco, na co nebyla připravená. Ale jak plyne čas a vidí ho opět, pocítí, že se v ní něco probudilo. Na oslavě v jeho domě mu při hře vzdoruje, když ho má políbit, ale u něho v pokoji se zdá, že mu už neodolá. Hardin je zlý kluk, drsný, má nepěknou minulost s holkama, ale i dobrá dívka se může uchytit na ty zlé. Hardin ji pozve na jeho oblíbené místo, a zde poprvé pozná, že ho miluje více než Noaha. Že je prostě lepší. Čas plyne a ona s ním poprvé stráví noc. Její přítel, Noah, se s ní rozejde a když se to později chce s Hardinem rozdat, přijde k nim její matka. I ta na ni zanevře. Tessa si však stojí za svým a nedbá jejích rad. S Hardinem začne i bydlet a jejich vztah i přes problémy Hardina s jeho rodinou vzkvétá. Dokonce se s ním po svatbě Hardinova otce vyspí. Když se však jednoho dne Tessa dozví, že mu píše jakási dívka, je znepokojená. Hardin musí odejít a to jí dělá starosti o to víc. Jeho kamarád jí napíše, kde by ho mohla najít. Sešel se s kamarády, bez ní. Jedna z jeho holek jí ukáže skutečnost, jež jí unikla. Na party kdysi hráli vadí, nevadí a ona ho odmítla. Tehdy si z toho Hardin nic nedělal a vsadil se, že se do něho Tessa zamiluje a pak jí odkopne. Vše tedy byla jen hra. To Tessu zničí. Ačkoliv jí Hardin poví, co si o ní myslí nyní, a že už si s ní dávno nepohrával, rozejde se s ním. A zatímco ona dál studuje a podá si přihlášku na jiný obor, Hardin přemýšlí, co dál. Se svým starým životem skoncoval. Na konci semestru pro ni napíše práci. Sejdou se na jeho oblíbeném místě a zdá se, že se usmíří (konec dílu). Velmi jsem byl překvapen, když se mi i po více než roce zalíbil příběh více než nyní. Teď ho chápu mnohem lépe. Tessy je mi líto, to, co zažila, bylo tak pěkné, a přece jen to byla údajná hra. Hardina bych měl proklínat, ale to už je zkrátka Hardin. Josephine Langford vyzdvihuji na plné čáře. Je škoda, že si nic dalšího téměř nezahrála. Toto je pro ni taková špička, a přitom by zvládla i více. Jelikož si nechávám rezervu, dávám 85 procent a 4 hvězdy. Doporučuji! ()

Orion12

Tady na to nesmíš mít brain. Chemie mezi těma dvěma nefunguje.Těžko uvěřitelnej příběh a herci absolutně nesympatický/ čekal jsem otravnou teen komedie u , které nebudu muset moc přemýšlet , ale dostal jsem prakticky jen klišoidní love story , která je bez vtipu nápadů a hlavně bez dobrýc herců a hereckých výkonů.Vedle toho vypadá Stánek s polibky jako oscarovka. ()

Teri123

After patří k filmům, na které už se doufám nebudu muset nikdy dívat znovu. Když jsem viděla film poprvé nebylo to zas tak hrozné. Nijak extra mě to nenadchlo ale zase to nebyla úplná sračka. Teď mi to však zpětně připadá jako úplná blbost. Hodně klišé story o neskutečně nevinné panně Tesse a děvkaři a známém bad boy Hardin. Výběr herců je tak 50/50. Herečka Tessy je v pohodě, je pěkná a hrát celkem umí. Co se týče protagonisti Hardina, vůbec se mi nelíbil. Pro mě není vůbec atraktivní, nejenom že je vyhublý a vysoký, ale ani v obličeji není moc hezký. Jeho hraní nebylo tak špatné (ve 2 byl mnohem horší). Konec filmu mě upřímně celkem překvapil, čekala jsem nějaký happy ending, který se nedostavil. To je však asi tak jediné, co se mi líbilo. Ani nevím, proč se mi ten film tak nelíbil, ale prostě byl neskutečně nudný. Chyběla tomu lehká akce a možná méně naivní Tessa, která nebude brečet potom, co jí borec řekne, že s ní chodit nechce po tom, co si dali pusu. V mém okolí se to líbilo hodně lidem, takže si obrázek každý udělejte sám. ()

Jitka.D.2639

(recenze obsahuje spoilery) Série knih After je velmi populární. To je fakt. Dle mého skromného názoru je to kvůli solidně popsaným žhavým scénám jak z pohledu dívky, tak ve čtvrté knize i z pohledu toho kluka. Upřímně se v knize probírá dost věcí, které prostě náctiletí můžou ohledně sexu řešit a zároveň se knihami táhne linie příběhu a různých zvratů. Kdykoliv v knize už čtenáře ty neustále vztahové věci štvou, obvykle přijde nějaká žhavější scéna, která tomu trochu dodá šťávu. No a teď si představte, že se ten celý příběh o ty žhavější scény naprosto oseká. Co vlastně zbyde? Slabá lovestory bez pořádné vášně... nijaký příběh, kterému vlastně něco chybí. A to přesně se stalo ve filmu. Vynechali tam první polibek, tu chvíli, kdy u něj hledala záchranu. Scéna u vody bez jejího prvního orgasmu v životě? Scéna s rozbitým nádobím bez dohry nahoře v pokoji se vším všudy? Vždyť i u toho bytu nevysvětlili, že je opravdu jejich vlastní společný. A její ponížení taky nepropracovali tak, jak mohli, tak jak pak mají diváci ocenit odpuštění v dalším díle? No zbylo z toho, co zbylo. Nudný příběh, kdy divák moc nechápe, co na tom všichni mají. Osekali vše, co tu knihu vlastně dělá v dnešní době jedinečnou, a co chtěli diváci vidět. Jen kvůli tomu, aby to bylo přístupné i nižší věkové skupině... viděla jsem film dříve než knihu a nepochopila jej, ani to, že je to první díl série. Ke knize jsem se dostala naprostou oklikou po čase a dost mne oslovila. Zklamání z toho, jak moc se jim film nepovedl, bylo veliké. Klouzali naprosto po povrchu a nedodali ničemu z té knihy dostatečnou hloubku. Tajně doufám, že jednou tu knihu natočí pořádně a holt prostě jen pro dospělé. ()

Thalin odpad!

Krásná ukázka vrcholově toxického vztahu mezi vyšinutým a agresivním manipulantem a blběnou, která na něm visí ve snaze ho změnit. Každá jeho druhá věta je red flag a neonový nápis "Zdrhej!" jako prase a ona se akorát blbě culí. Hádky, sex, hádky a sex. O ničem jiném jejich rádoby vztah není (napříč všemi filmy i knihou, kterou jsem bohužel z části taky přečetla, protože přece nebudu soudit něco, co neznám že...) a obdiv všem, kteří to zvládli shlédnout v kuse. Já přeskakovala, abych nepřišla o všechny mozkové buňky. Otřesný. ()

ardeas

No najbližšie k predlohe, ale inak stale kniha lepšia ako film :) A to ma ta kniha nevzala za srdce nejak velmi, takze dojmy z filmu sú žiaľ len priemer ale kedze som uz pozrela aj druhý diel, jednotka je 100x lepšia ako druha a dalsie diely... asi uz pozerat nebudem. ()

Wineology_

Já vám nevím...prostě asi ne? Vždyť to vypadá jako kdyby někdo do ohraného školního prostředí zasadil scénář, který je poskládán jenom z těch nejzbytečnějších kýčovitých scén ostatních romantik. To je prostě celý film: kýč a kýč, sem tam dobrá hudba nebo fajn úsek a zase zasypáno kýčem. Prostě ne. Mrzí mě to ()

Destoroyah

Predlohu som nečítal takže film nemám s čím porovnávať no podľa mňa sa jednalo o celkom fajn záležitosť. Určite nie som a ani nebudem veľký fanúšik tejto série pretože žiadna z častí ma nezobrala ani emocionálne a ani príbehovo. After je film ako stvorený pre násťročné dievčatá ktoré túžia po tom aby niečo takéto zažili no nebol by som veľmi rád keby na niečom takom moje dieťa vyrastalo. Hlavná dvojica hercov Hero Fiennes Tiffin a Josephine Langford je dostatočne sympatická a ich chémia na plátne je celkom zaujímavá takže sa im klišé a často nezmyselné a tupé správanie môže odpustiť. Film som si pri prvom zhliadnutí užil no po druhom som v tom nevidel nič viac ako priemerný romantický film. HODNOTENIE: 5,5/10 ()

Habaskova

Hodnotím kladně,to sexualní napětí mezi hlavnimi herci. Ano, co si budeme povídat, je to pro ženský, je to romantika, pohádka a pro mladé, ideálně teenage holky. Myslím si, že je to opravdu něco mezi velmi nebezpenými známostmi, 50 odstínů šedi a twillight, ale funguje to. Člověk to musí brát s nadhledem, navíc aktéři odmítají drogy a alkohol, hlavní hrdinka je panna, hlavní hrdina je trpělivý a používá ochranu, myslím, že poselství pro mladé to taky splňuje, ale jo, libilo se mi to. ()

natali.sek

Kdybych měla hodnotit film jako takový, tak jsme spokojená a nemám si na co stěžovat, ale jelikož jsem šla na film, co je zfilmován dle knihy, tak musím hodnotit jinak. Jelikož v trailerech jsou scény, které se ve filmu neobjevily, je vidět, že film dosti osekali. Kdybych neznala dějovou linii knihy, tak bych si o Tesse říkala, že na svého přítele zapomněla docela rychle...jinak herecké obsazení, nemohu nic vytknout, ústřední dvojice se mi moc líbila, chemie tu byla a i když tu někteří kritizují herecký výkon Fiennese, já naopak si myslím, že roli Hardina zahrál skvěle, kamenný výraz je to, jak se Hardin tváří skoro stále, až na chvíle s Tessou. Byl vidět i vývoj postavy Hardina, všechny jeho pocity byly viditelné, takže opravdu na hereckém výkonu nemám co vytknout. Výtku mám pouze ke scénáři, který byl jaksi hr hr a celkový vztah kvůli tomu vypadal jako rychlovka, místo postupného dvoření Tess, se změnou Hardina,...apod. Takže pokud bude filmová série pokračovat, byla bych pro změnu scenáristy. Za mě 4* ()

Jitussh

Jelikož jsem četla knihu podle které je film natočen, můžu konstatovat, že jsem byla zklamaná. Absolutní chaos, nedivím se. Obsáhnout 500 set stránkovou knihu do nějaké časové stopáže. Mladej Finnes má předpoklady stát se dobrým hercem (na strejdu nikdy nebude mít), ale já mu tu roli moc nevěřila. Druhá věc mi vadí jak Američani chcou být hrozně multikulti a tak mění postavy jak se jim líbí. (Steph není v knize lesba, Landon je běloch). Pokud autorka dovolí pokračování, doufám, že vymění tým aby to za něco stálo. Jinak soft 50 shades pro teenagery. ()

simaa

Knižní předlohu jsem si neskutečně zamilovala a na tento film jsem se těšila měsíce. Do kniha jsem musela jít hned na premiéru. Podle všech těch trailerů to vypadalo, že se film opravdu povede a já si byla stoprocentně jistá, že jej ohodnotím plným počtem hvězdiček. Bohužel tomu tak ale není... Jak už jsem zmínila, na After jsem se moc těšila, popravdě jsem se na žádný film takhle nikdy netěšila - a o to bylo větší zklamání. Když se hned na začátku objevila Josephine Langford jako Tessa, já přísahám, že jsem málem vykřikla nadšením, ale po prvních pár minutách mi přišlo, že se všechno děje hrozně rychle. Bylo to až tak rychlé, že kdybych nečetla knihu, tak ději asi vůbec nerozumím. Já chápu, že 600 stránek knihy se do jednoho filmu prostě nacpat nemůže a film se od knihy vždy liší, ale tohle už nebylo After... Nevadilo by mi, kdyby to bylo i tak dobré, ale způsob, jakým je film udělaný je hodně špatný. Celkově byl děj o ničem, není ničím originální, ani zajímavý a z adaptace úžasné knihy se stalo obyčejné teenagerské klišé, které jsme viděli už tisíckrát. Chybělo tam mnoho, opravdu mnoho důležitých scén. Podle mě to bylo hodně způsobeno dostupností. V USA je film ohodnocen PG-13 a tvůrci museli mnoho scén vystřihnout a nahradili je tam absolutně nedůležitýma scénama. Film je celý strašně divně sestříhaný. Scény se vůbec neprolínaly. Měla jsem pocit, že se dívám na nějaké video na YouTube, kde jsou za sebou položeny scény. Občas jsem se zasmála, což občas bylo fajn, ale jindy ty vtipné věci byly nemístné a necharakteristické. Vůbec nevynikly povahy postav, z úžasně napsaných, originálních charakterů postav se staly nezajímavé postavy. Tohle není chyba herců. Lepší obsazeni bych si ani přát nemohla (ano, herecký výkon Hera jako Hardin trochu zaostával, ale je to jeho první hlavní role), herci byli skvělí, jenom jejich postavy díky chybějícím scénám nevynikly. Je to chyba režisérky, která v podstatě odmítla držet se knihy. Na filmu se mi líbily akorát herecké obsazení a soundracky. Jinak vše, co knihu dělalo svým způsobem speciální a kouzelnou se ve filmu úplně vytratilo. Láme mi srdce psát takové negativní věci, ale prostě nemůžu jinak. Pokud bude další film, doufám, že se tvůrci pro příště z těchto chyb poučí a udělají film, na který se dá dívat, a nebo se vymění tvůrčí tým. Tohle zklamaní mě neskutečně dostalo. Mě se chtělo brečet jen co jsem vyšla z kina a poté i doma a další den jsem kvůli tomu měla celý den špatnou náladu. Ještě v životě jsem nebyla takhle zklamaná... ()

Mellisek

Dávám jednu hvězdu. Na film jsem se těšila jen z důvodu, že jsem četla knihy. Nečekám, že ve filmu bude vše co je v knize. Ale tady totálně změnili dějovou linii. Hlavní hrdina vůbec není dle popisu knihy - ALE vůbec! Chybí dějová linka se Zedem - mění prostředí apod. Takže si myslím, že ani nepočítali s tím, že další film natočí. Škoda, škoda... ()

DserCom

Zbytečně dlouhý děj, zápletka a její vyvrcholení se dostaví až v posledních 5 minutách filmu. Snímek v podstatě není o ničem. ,,Vzornou studentku" Tessu jsme ve škole zahlídli sotva dvakrát. Z filmu jsme si neodnesla absolutně nic. Knižní předloze to v podstatě neodpovídá, charakteristické rysy postav také ne! Příběh zaujme možná tak 13. leté holky, s levis tričkem zastrčeným do kalhot a star-bucks kelimkem v ruce. Vřele nedoporučuji! ()

viax

Je to naivní, ale první láska je taková. Chemie mezi hlavní dvojicí krásně fungovala. Hardin se místy přikláněl k roli pana Darcyho, pak zase Heathcliffa, Tessa byla opravdová a tak něžná a jemná. Landon a Noah osvěžující, taky bych je brala za kámoše. ()

Metastazina

Tohle byl opravdový průser. Hlavní hrdinka filmu je nesympatická, naivní a ufňukaná kráva. Tento film je vlastně jen odlehčená verze padesáti odstínu pro třináctileté holky, které doufají v podobný osud. Film je nudný a nemá vůbec co nabídnout. ()