Duše špióna

The Soul of a Spy

Drama / Thriller

Rusko / Egypt / Francie / Maroko / Švýcarsko / Velká Británie, 2015, 110 min

• kolemjdouc

proč se do toho montovalo tolik zemí????Rusové by takový paskvil sami nenatočili.Příšerný scénář,nemožná kamera a upocená režie.Podle mě si tam dělal každý co chce a před konečným výsledkem radši utekli(13.2.2019)

• tranquill

40 minut, víc to nemělo smysl...(13.2.2019)

• Mamlas

Takový tlachací TV film, něco jako Doktor z hor. Jen kecy, nuda a blbosti. Nedodíváno, příliš otravně blbé a nudné. (2%)(8.1.2020)

• mab

Vyznění filmu docela dobře vystihl(a) pakobylka, film jeo tom, že stát se agentem znamená zvolit mezi osobním štěstím, rodinným životem a slušnou mírou cti nebo falší, přetvářkou samotou a neustálou obavou, z které strany přiletí zrada to druhé.Tento film má však podivný scénář, hlavní hrdina se chová divně a ze všeho nejhorší je konec, míří do záhuby, dozví se to ještě relativně včas a stejně nechá zabít toho, kdo ho na zradu upozornil a pokračuje vstříc záhubě. Ano, člověk by mohl říci, že se třeba rozhodl do ní jít, protože je unavený životem a nechce zbytek života utíkat, ale takto to zahráno nebylo, sehráno to bylo tak, že je hlavní hrdina fakt tak hloupý no a za hloupost dost předvídatelně zaplatí.(17.2.2019)

Zapomeňte na Jamese Bonda a jeho suché Martini, zapomeňte na Ethana Hunta a jeho technologické vychytávky, zapomeňte na všechny ty supertajné agenty s neodolatelným sex-appealem a superschopnostmi komixových hrdinů, kteří jsou teoreticky i prakticky nesmrtelní, neochvějně stojí na té správné straně barikády a dle očekávání vděčného diváctva se dostanou z každé šlamastiky. Zapomeňte na ně, neboť správná strana barikády neexistuje a oni sami jsou chimérou - pouhou iluzí, která mimo filmové plátno není schopna samostatné a plnohodnotné existence. Neboť filmové plátno snese všechno. Opravdoví špióni si musejí vybrat ... v našem skrz naskrz prohnilém, krutém a úplatném světě. Pokud si chtějí zachovat čest a čisté svědomí, především se NIKDY nesmějí stát tajnými agenty ... musejí se spokojit s nějakým jiným, méně závažným - a méně závazným zaměstnáním. Jakmile se jednou upíšou ďáblu, není už pro ně cesty zpět. Musejí se plně podřídit své profesi, zahodit svůj osobní život - a ZRADIT ... buďto své vzdálené, blízké i nejbližší známé, přátele, informátory, partnerky či partnery - nebo svou vlast, které se zavázali sloužit. (Případně - pokud se rozhodnout upřednostnit vlastní zájmy - mohou své poslání pojmout mnohem komplexněji a čistě pro jistotu šmahem zradit vlast, známé, přátele, informátory, partnerky, partnery ... i všechny ostatní, kteří jim zrovna přijdou pod ruku.) Kompromis je luxusem, který si nemohou dovolit - a jejich svět je odpornou žumpou, z níž nemají šanci uniknout. A o tom to je - takže to beru tak, že příběh Alexandra Fjodorova je sice nepříliš akční a místy trochu rozpačitý - a chybující, leč možná ten nejpravdivější ... ze všech špiónských příběhů, které jsem až dosud měla možnost vidět.(13.2.2019)