Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Člen ruské vojenské rozvědky Monastyr, Alexandr Fjodorov operuje v Londýně jako Australan Alex Wilkie. Doma zanechal manželku Rimmu, na kterou neměl příliš času. V Londýně žije s Angličankou Katy. Síť ruských agentů dostává trhliny a několik je jich po světě zabito. V Monastyru musí být zrádce. Alexovi v Londýně pomáhá jeho spolupracovník a člen britského parlamentu Henry, který také pracuje pro Rusy. Získají kódovací knihu od Jaqueline Basiqueové, která pracuje jako kódovačka na belgickém vyslanectví. Posloužil k tomu úpis z roku 1989, kterým se Jaqueline zavázala ke spolupráci se sovětskou armádou. Alex se poté přihlásí americkému rezidentovi v Londýně Rayi Hillsmanovi a požádá o politický azyl. Pracuje však pro obě strany. CIA ho podrobuje testování. Je mu doporučeno, aby pokračoval ve své původní aktivitě. Se svým ruským nadřízeným Koljou Zasuchinem, který je i jeho blízkým přítelem, komunikuje vzkazy přes kontakty. (TV Prima)

(více)

Recenze (8)

kolemjdouc odpad!

všechny recenze uživatele

proč se do toho montovalo tolik zemí????Rusové by takový paskvil sami nenatočili.Příšerný scénář,nemožná kamera a upocená režie.Podle mě si tam dělal každý co chce a před konečným výsledkem radši utekli ()

Reklama

Mikecat 

všechny recenze uživatele

Výborný špionážny film postavený na psychologickom rozpoložení postáv pretvárky a false, kde najviac trpí rodina a najbližší. Dvojitých agentov je veľa, čo hrajú na všetky strany, dôležitá je hodnota cenných tajných informácií, kde každá strana chce čo najviac získať a čo najmenej prezradiť. Chcelo to trochu viac napätia, prestrihy kamery, sledovacky, tajné schránky by oživilo dej. Spestrením je krásna Katy, kde ale chýba zoznámenie. Morálny odkaz na záver je jasný - takto to končí, nemáš nič a prídeš o to najcennejšie. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Zapomeňte na Jamese Bonda a jeho suché Martini, zapomeňte na Ethana Hunta a jeho technologické vychytávky, zapomeňte na všechny ty supertajné agenty s neodolatelným sex-appealem a superschopnostmi komixových hrdinů, kteří jsou teoreticky i prakticky nesmrtelní, neochvějně stojí na té správné straně barikády a dle očekávání vděčného diváctva se dostanou z každé šlamastiky. Zapomeňte na ně, neboť správná strana barikády neexistuje a oni sami jsou chimérou - pouhou iluzí, která mimo filmové plátno není schopna samostatné a plnohodnotné existence. Neboť filmové plátno snese všechno. Opravdoví špióni si musejí vybrat ... v našem skrz naskrz prohnilém, krutém a úplatném světě. Pokud si chtějí zachovat čest a čisté svědomí, především se NIKDY nesmějí stát tajnými agenty ... musejí se spokojit s nějakým jiným, méně závažným - a méně závazným zaměstnáním. Jakmile se jednou upíšou ďáblu, není už pro ně cesty zpět. Musejí se plně podřídit své profesi, zahodit svůj osobní život - a ZRADIT ... buďto své vzdálené, blízké i nejbližší známé, přátele, informátory, partnerky či partnery - nebo svou vlast, které se zavázali sloužit. (Případně - pokud se rozhodnout upřednostnit vlastní zájmy - mohou své poslání pojmout mnohem komplexněji a čistě pro jistotu šmahem zradit vlast, známé, přátele, informátory, partnerky, partnery ... i všechny ostatní, kteří jim zrovna přijdou pod ruku.) Kompromis je luxusem, který si nemohou dovolit - a jejich svět je odpornou žumpou, z níž nemají šanci uniknout. A o tom to je - takže to beru tak, že příběh Alexandra Fjodorova je sice nepříliš akční a místy trochu rozpačitý - a chybující, leč možná ten nejpravdivější ... ze všech špiónských příběhů, které jsem až dosud měla možnost vidět. ()

mab 

všechny recenze uživatele

Vyznění filmu docela dobře vystihl(a) pakobylka, film jeo tom, že stát se agentem znamená zvolit mezi osobním štěstím, rodinným životem a slušnou mírou cti nebo falší, přetvářkou samotou a neustálou obavou, z které strany přiletí zrada to druhé.Tento film má však podivný scénář, hlavní hrdina se chová divně a ze všeho nejhorší je konec, míří do záhuby, dozví se to ještě relativně včas a stejně nechá zabít toho, kdo ho na zradu upozornil a pokračuje vstříc záhubě. Ano, člověk by mohl říci, že se třeba rozhodl do ní jít, protože je unavený životem a nechce zbytek života utíkat, ale takto to zahráno nebylo, sehráno to bylo tak, že je hlavní hrdina fakt tak hloupý no a za hloupost dost předvídatelně zaplatí. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama