Rány

Scénografie:

Chad Keith

Kostýmy:

Meagan McLaughlin

Ještě stále s nepříjemnou pachutí v ústech a strachu ze všeho hmyzu, píši následující slova. Toto byla vážně znepokojující jízda, a já si užil každou její minutu. Posledních pár pokusů Netflixu o natočení kvalitního psychologického hororu skončilo katastroficky, o to víc jsem překvapen tímto počinem, který asi nejvíce připomíná Hereditary s nižším rozpočtem. Wounds Vás nenechají ani na vteřinu vydechnout a to hlavně díky nekonečnému instrumentálnímu bití v pozadí. Ano, právě na tom pozadí se toho děje opravdu hodně, proto bedlivě sledujte, aby Vám nic neuteklo. Věřím, že hodně diváků film zavrhne, není pro každého, já si tento odklon od mainstreamu užil dosyta. Už teď se těším na druhé promítnutí, protože věřím, že mi toho ještě hodně uniklo.(2.11.2019)

• akisha

Psala jsem, že horor "Eli" by neměl uniknout vaší pozornosti, zato tenhle horor ať jí klidně unikne. Nebo takhle - já nejsem fanda těch filmů, kde se postavy nechovají hloupě, ale rovnou absurdně, bizarně a nepochopitelně. Kde příběh vůbec nic nevysvětluje, jenom vrší jeden bizár na druhý. U toho se ani nejde bát, když se všichni chovají jak magoři a nemají žádný normální lidský reakce. Ani znepokojivý mi to nepřišlo, jenom neskutečně nudný. Aspoň něco by vždycky fungovat mělo, když už se horor pouští do těchto "ambivalentních vod," ale tady stálo za hovno všechno od charakterů postav po příběh až k nulový strašidelnosti. Armie Hammer - ať už je dobrý herec nebo ne - celou dobu svým projevem připomíná Marka Wahlberga v "The Happening," ale těžko se divit jeho zmatení - nejspíš taky neměl ani páru, co se vlastně děje. A že konec je zklamáním na plný čáře už mě tedy nijak nepřekvapilo. Tohle považuju opravdu pouze za ztrátu času.(21.10.2019)

Měl-li bych tenhle film vyjádřit jedním slovem, použil bych slovo znepokojivý. Ano znepokojivý, protože ten film je mnohem znepokojivější než je hodně horrorů z poslední doby strašidelných. Ale i Eounds mají jednu skvěle strašidelnou scénu. Trochu jsem z toho cítil Lynche, ale beru to jako pozitivní stránku, protože to bylo fakt funkční, pomáhalo to a nebyla to žádná vykrádačka. A pokud by všechno ostatní stálo za prd (jako že nestojí), je tady Dakota Johnson (a její nohy) a to prostě stačí. Naštěstí Wounds nejsou jen Dakota a její nohy, je to i mrazivě znepokojivá atmosféra a hodně zajímavý konec (dost mě potěšil).(4.11.2019)

• Havaj8

Hovadina od Netflixu na n-tou. A to jsem s Netflixem měl doposud jenom kladný zkušenosti. Tenhle rádoby psycho horor rozjel několik scén, několik zřejmě klíčovejch momentů, do toho zapojil x lidí a marně byste čekali, kdy se to všechno spojí do kupy. Napadlo mě, že týpek musel fetovat od začátku filmu, ale bohužel nebyl sám, kdo to viděl. Prostě tam nic nedávalo smysl, tohle je absolutní zbytečnost. Asi maj v Netflixu spoustu lidí, co se nuděj, tak vymejšlej ptákoviny.(4.3.2020)

Tak tohle bylo hodně znepokojující psycho, konečně něco co není tak stupidně komerční, jako většina posledních rádoby hororů. Depresivní atmosféra od samého začátku, úplně mě vnitřně ničilo se dívat na hlavní postavu, jak se mu rozpadá život, takovým způsobem jako zde. Perfektní casting, scény s Dakotou opravdu nepříjemný, celkově celá ta atmosféra zničující. A ten závěr se šváby .. uff. Tohle mi sedlo a zůstane v hlavě ještě pár dní. Výborný, určitě chci někdy vidět ještě jednou.(27.10.2019)

• - Produkcia filmu začala v apríli 2018 v New Orleans. (Scraffy)

• - V momentě, kdy přijde Will (Armie Hammer) domů, si sedne na pohovku a zapne hru na konzoli Playstation 3. Jedná se o hru „Bulletstorm“ z roku 2011 od vývojářů z People Can Fly. (sQelle)