Reklama

Reklama

Rány

  • Velká Británie Wounds (více)
Trailer 1

VOD (1)

Will (Armie Hammer) má poklidný život, půvabnou přítelkyni (Dakota Johnson), pracuje jako barman v příměstské čtvrti v klidném baru, kde se kromě občasných šarvátek hostů toho moc neděje. Vše se ale změní ve chvíli, kdy si jeden z hostů zapomene mobil. Série následujících události podněcuje Willovu zvědavost až na hranici, kdy si není jistý sám sebou. Je vše, co vidí, jen výsledek vlastní představivosti, nebo se svět skutečně zbláznil? Atmosféra a postupné vygradování příběhu dovoluje divákovi si na stejnou otázku odpovědět sám. (notozjano)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (143)

Marze 

všechny recenze uživatele

Takový půlnoční film s tajuplnou atmosférou. Přijímání zneklidňujících textů a hovorů z nalezeného telefonu je myslím v horroru zápletková novinka. Je ostuda nechat publikum čekat celý filmový čas o co jde. Celek filmu je lepší než jeho části. Alkoholická noční můra. Rány nechávají otevřenou interpretaci jak otevřená rána. Vznikají otázky k přemýšlení, které není lehké zodpovědět. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Mám tyhle divné a hůř pochopitelné filmy všeho druhu moc rád a sám je i vyhledávám, dokonce jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec je zároveň jeden z nejhůře pochopitelných filmů vůbec (mluvím o Inland Empire), ale nemůžu si pomoct, tohle byla prostě nuda. A abych tomu dával 4* jenom proto, že je to "jiné", to fakt ne. Já už takových "jiných" filmů viděl dost, a je celkem hodně těch, které byly lepší než tenhle, takže asi tak. Chyběla mi tady nějaká silnější atmosféra, o kterou se to sice snaží, ale prostě to moc nefunguje, pak tu chybí nějaké zajímavé postavy, kterým by se dalo fandit (tady mi totiž lezli všichni na nervy) a na nějakou mytologii (snad jsem použil správné slovo) toho zla, nechci spilerovat, tu sral pes. Vlastně mi přišlo, že se to celé snaží hlavně o to, aby to bylo co nejvíc psycho, ale ono to prostě nefunguje a tím pádem to nic moc jiného už nemá. 2* ()

Reklama

bobstock 

všechny recenze uživatele

Filmově a nápadem chválím, neotřelé herecké tváře. Celým snímkem rezonuje temná atmoška, která vás zavede na podivnou cestu barmana do tunelu lemovaného šváby, aby vám skrze broučky nastínil cosi odporného v nás samotných. Strašná škoda v náznacích, přál jsem si být na konci šokován a zhnusen. Mysteriózní téma ran se mělo více rozvést či pustit se vší vnitřní sekrecí do očí zmrzlého diváka. 50% ()

Havaj8 

všechny recenze uživatele

Hovadina od Netflixu na n-tou. A to jsem s Netflixem měl doposud jenom kladný zkušenosti. Tenhle rádoby psycho horor rozjel několik scén, několik zřejmě klíčovejch momentů, do toho zapojil x lidí a marně byste čekali, kdy se to všechno spojí do kupy. Napadlo mě, že týpek musel fetovat od začátku filmu, ale bohužel nebyl sám, kdo to viděl. Prostě tam nic nedávalo smysl, tohle je absolutní zbytečnost. Asi maj v Netflixu spoustu lidí, co se nuděj, tak vymejšlej ptákoviny. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Nanicovatá pocta bizarním a surrealistickým dílům Lynche a Cronenberga. A navíc s luxusním hereckým obsazením, které přišlo vniveč. Armie Hammer, Dakota Johnson a Zazie Beetz musely tedy valit bulvy, když se k nim dostal tenhle scénář o ničem. Většina filmu má paranormální háv, úspěšně se nic nevysvětluje a relativně poutavé je to pouze v první fázi, kdy barman objevuje zvrhlá tajemství nalezeného mobilu nejasného původu, co disponuje nekonečnou výdrží baterie. Jakmile je uklizen ze scény, už sledujeme jen sled tupých pitomin, které jsou znásobeny nesympatickým ztvárněním hlavního týpka. Babak Anvari se nepochopitelně zapletl se zvučnými hereckými jmény. Dakota Johnson byla vděčná, že mohla na place zůstat oblečená, čestnou výjimku tvoří ponoření do vany, kde je zabírána decentně od krku nahoru. Zazie Beetz je úplně neužitečná, hlavní hrdina ji zřejmě miluje, proč vlastně o něj ona nestojí je předmětem dohadů, sice se tahá s jiným, ovšem víc jsem z její pofidérní účasti nepochytil. Bar, byt válečného veterána a byt barmana mají tendenci působit atmosféricky.a tajuplně. Babak Anvari ovšem neměl záchvat kreativity, tudíž se zmůže jen na monotonní hrátky se šváby rozhozenými do prostoru, potažmo komicky děsí tunelovým portálem zobrazeným na notebooku. Anvari se ještě dlouho nezařadí k vyzrálým režisérům, jeho postupy jsou neúčinné a velmi průměrná je i jeho snaha působit znepokojivě až děsivě. Všichni herečtí účastníci jistě uznali svůj kolosální přehmat, když kývli na spolupráci s ním. Film vyloženě není nudný, v prvních fázích zaujme, následné rozklíčování a vyústění nahromaděných informací je však abnormálně nezajímavě a stupidně pojaté. Uznávám, potenciál to mělo, Anvari to zbabral. 5/10 ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Produkcia filmu začala v apríli 2018 v New Orleans. (Scraffy)
  • Film vznikl na motivy knižní předlohy od Nathana Ballingruda – „The Visible Filth“. (Scaryman)
  • V momentě, kdy přijde Will (Armie Hammer) domů, si sedne na pohovku a zapne hru na konzoli Playstation 3. Jedná se o hru „Bulletstorm“ z roku 2011 od vývojářů z People Can Fly. (sQelle)

Reklama

Reklama