Reklama

Reklama

Rány

  • Velká Británie Wounds (více)
Trailer 1

VOD (1)

Will (Armie Hammer) má poklidný život, půvabnou přítelkyni (Dakota Johnson), pracuje jako barman v příměstské čtvrti v klidném baru, kde se kromě občasných šarvátek hostů toho moc neděje. Vše se ale změní ve chvíli, kdy si jeden z hostů zapomene mobil. Série následujících události podněcuje Willovu zvědavost až na hranici, kdy si není jistý sám sebou. Je vše, co vidí, jen výsledek vlastní představivosti, nebo se svět skutečně zbláznil? Atmosféra a postupné vygradování příběhu dovoluje divákovi si na stejnou otázku odpovědět sám. (notozjano)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (138)

tron 

všechny recenze uživatele

Režisér v roku 2016 natočil mizerný britsko-jordánsko-katarsko-iránsky horor Under the Shadow. Myslel som, dúfal som, že od neho už nikdy nič neuvidím, ale nakoniec je Wounds prekvapivo dobrý horor s pôsobivou atmosférou, solídnou hlavnou postavou (ktorá nie je príliš sympatická a ani fajn, ale napriek tomu má niečo do seba) a niekoľkými nepríjemnými scénami. Z vedľajších postáv ma najviac potešila sympatická Dakota Johnson. Prihováram sa za viac barových hororov. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Způsoby Babakova bubákování nejsou zahaleny stínem. Snaha vyhnout se šablonám, na žánr vyšší plastičnost postav, zvuk ticha k vytváření tenze a znepokojivá atmosféra s nádechem exotična a mysteriózna. Škoda, že při cestě amorálního barmana vstříc temným silám transcendentálního plukovníka Kurtze docházelo k výpadkům výše uvedených atributů a konec, kdy si někteří diváci řekli, že už je nebaví se na to dívat a švábi na to: „Dobře.“, balancuje mezi sympatickou nekonkrétností a tvůrčí bezradností. Navíc nešlo nechat bez povšimnutí, že temnotě ztěžka vzdorující Hammer spíše tápal a Dakotě jako už tradičně vynechával herecký motor. Jako milostný dopis body hororům Croneneberga a pichlavá pusa na čelo panu Pinheadovi to však bez problému obstojí.. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Babak Anwari si svůj reparát nespravil a po nezajímavém Under the Shadow natočil sice zajímavý, ale hororově nefunkční film a to trailer působil schopně. Barmanovi se obrátí život vzhůru nohama po nalezení telefonu se znepokojivým obsahem, ovšem tahle "mytologie" není nijak rozvinuta a působí trošku nepřirozeně. Babak do svého filmu překvapivě nasbíral slušné herce Armie Hammer, Zaziee Beetz a Dakota Johnson je na horor slušný výběr, ale chtělo to zajímavější scénař a více tvůrčí kreativity, což bohužel Babak nikdy mít nebude. Z hororových prvků zde krom švábů není takřka nic. Není to napínavé, atmosférické, krvavé ani tolik znepokojivé, jak jsem původně doufal. Hulu není Netflix a Babak Anwari zřejmě nikdy nenatočí dobrý horor. 40% ()

Psychor 

všechny recenze uživatele

Babak Anvari opět potvrzuje svůj ohromný talent, kdy se vymezuje vůči stereotypnosti masové žánrové produkce a mainstreamového diváka zahání do úzkých. Živě si představuji to neskutečné zděšení v očích obyčejného návštěvníka kina, který při sledování daného hororu zažívá pocit, že se s ním něco děje, ale zároveň si ho není schopen naplno vychutnat, protože ani přesně nechápe, o co se vlastně jedná. A místo toho, aby následoval hlavní postavu a propracovával se temnotou, tak se zážitek snaží zastavit, vzdorovat mu a prchnout zpět do bezpečí iluzí a pochybných jistot. Jakožto zdejší hororový expert tedy doporučuji Wounds k projekci výhradně žánrovým fajnšmekrům, kteří dokážou adekvátně pracovat i s takto ultranáročnou látkou, a uděluji mu plných pět hvězd. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Psala jsem, že horor "Eli" by neměl uniknout vaší pozornosti, zato tenhle horor ať jí klidně unikne. Nebo takhle - já nejsem fanda těch filmů, kde se postavy nechovají hloupě, ale rovnou absurdně, bizarně a nepochopitelně. Kde příběh vůbec nic nevysvětluje, jenom vrší jeden bizár na druhý. U toho se ani nejde bát, když se všichni chovají jak magoři a nemají žádný normální lidský reakce. Ani znepokojivý mi to nepřišlo, jenom neskutečně nudný. Aspoň něco by vždycky fungovat mělo, když už se horor pouští do těchto "ambivalentních vod," ale tady stálo za hovno všechno od charakterů postav po příběh až k nulový strašidelnosti. Armie Hammer - ať už je dobrý herec nebo ne - celou dobu svým projevem připomíná Marka Wahlberga v "The Happening," ale těžko se divit jeho zmatení - nejspíš taky neměl ani páru, co se vlastně děje. A že konec je zklamáním na plný čáře už mě tedy nijak nepřekvapilo. Tohle považuju opravdu pouze za ztrátu času. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Film vznikl na motivy knižní předlohy od Nathana Ballingruda – „The Visible Filth“. (Scaryman)
  • V momentě, kdy přijde Will (Armie Hammer) domů, si sedne na pohovku a zapne hru na konzoli Playstation 3. Jedná se o hru „Bulletstorm“ z roku 2011 od vývojářů z People Can Fly. (sQelle)
  • Produkcia filmu začala v apríli 2018 v New Orleans. (Scraffy)

Reklama

Reklama