Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Život armádních letců socialistického Československa naplňovaly opojné chvíle svobody v oblacích a přátelství na celý život, z velké části ho ale ničil dozor státní bezpečnosti a jejích udavačů. Čtveřice kamarádů a jejich letecký mentor spolu létají a slouží v armádě dvacet let. Pak se ale po dlouhé době začne rozmotávat smrt bývalého pilota RAF při pokusu o přelet na západ a hlavní hrdina nemá jiné východisko, než se ho pokusit napodobit. „Jste narušitel, následujte mě,“ jsou slova, která sám často hlásí do vysílačky, když nutí k přistání ty, kdo se na západ za svobodou vydávají vzduchem v letadlech. Teď se o stejně zoufalý útěk musí pokusit i on. (Bontonfilm)

005

Zkusíme vydržet. Náš mladý režisér natočit film umí. To už vidíme. Ale škoda že nedokáže do filmu dostat žadné emoce, napětí. Prostě nic.To může mít jaké koliv herce a stejně to dopadne blbě.Mám obavy že nový Jiří Strach z Davida Balba určitě nebude ()

Vojta44 odpad!

Film má silné téma příběhu a divák tak předpokládá zajímavou retrospektivu, ale u toho také zůstane. Dějová linie filmu se stává již po prvních minutách naprosto předvídatelná, plná chyb a omylů k tomu jsou herecké výkony po prvních deseti minutách rezignované. Domnívám se, že základní chybou tohoto filmu je scénář a následně režie, jenž má na svědomí příliš mladá dvojice, která o době, jenž popisuje, neví zcela nic a upřímně, je mi záhadou proč se vůbec pokusili o natočení tohoto filmu. Mladý divák dostává úplně zcestný obraz tehdejší doby. Za mě odpad. ()

stanslon

Taky jsem se nechal nachytat. Jednu hvězdu za použitá dobová letedla. A děj? Opravdu by se tak choval zkušený vojenský pilot, který zná techniku která ho pronásleduje a taktiku pronásledování? Na omluvu - s Migem 15 UTi se přece jen asi nikdy do souboje nedostal. ()

Redyx1 odpad!

Naprostá trapnost a paskvil.Úplně otřesný příběh o ničem a herci kterým by letce uvěřil jen zfetovaný blázen.Tomu režisérovi bych navrhoval zákaz dalšího působení u filmu.... ()

Scott67 odpad!

Tohle prostě nelze jinak hodnotit. Neskutečná slátanina totálních nesmyslů. Je vidět že tvůrce o době, o které točil, vůbec nic neví. Herecky to nevytrhlo ani těch pár herců. Dokonce mě chvílemi iritovala i hudba. Hrůza je totiž tak předvídatelnej, až to někdy bolí. Nevím, kdo tuhle šmýru pomohl protlačit do distribuce, ale mám za to, že tím byla panu režisérovi prokázána spíš medvědí služba. (Nebudu to přece hvězdičkovat jenom proto, že autorovi bylo teprve 19let. Navíc je vidět, co těm děckám o této době tlačí ve školách do palic.)                         Hrůza ! (Né hudba, ale celkově !) ()

bighead odpad!

Hrůza plná nesmyslů,jak je uvedeno v komentářích níže.Divím se p.Dvořákovi,že do toho šel,myslím,že se těmito věcmi dost zabývá,takže nechápu,jak mohl hrát v takové srajdě. ()

horskejvlk odpad!

Nevím na čem starej dědek Balda pokuď byl flígr lítal, jestli na “rourách”, “rychlej” nebo “vrtulníku”, nebo u jakého leteckého pluku sloužil ale za tohle pokuď žije tak by měl vnouče zpohlavkovat…Co to mělo být, TOP gun po Česku? Nebo se obtloustlý vnuk co vypadá jak holka snaží zavděčit svému dědovi, stíhacímu pilotu, aby natočil film o pilotech ČSLA, když už sám nepokračuje v tradici svého dědy a nestane se stíhacím pilotem v Čáslavi kde by jednou, jak to tak vypadá, usedl za knipl F 35, to by byl pro dědu daleko větší splnění snu než tento výtvor vnuka-umělce. Hrozná hudba a Nesympatický fracek s odznakem RAF by  se do Svazarmu nedostal. Starej desátník v uniformě RAF v ČSSR byla taky zhovadilost,  takže scénář a film působí : něco jak Hraní skautů na Křivoklátě. Když už se režisér Balda rozhodl natočit film z leteckého prostředí prosím ale je to tak znásilněný že to působí jak přesně ten případ natočit film aby se jen utratili peníze z grandu pro rozvoj českého filmu, jinak si nedovedu představit blázna který na tohle mohl dát peníze. Nevytýkám amatérské zpracování, nepřesnosti v technice ani některé komentáře, že piloti nejezdili v odrbaných autech…  Piloti, socialistického Československa, jezdili v úplně obyčejných autech které sehnaly, na rozdíl od ostatních mohli být rádi, že nějaký měli. Tudíž i velitel pluku měl docela obyčejného Wartburga-kombi, ale to jsou maličkosti, mě vadil Nudný námět a klišé scénář. Alespoň si můj oblíbený Český herec Jiří Dvořák zalétal. Alespoň, že produkce sehnala tu “sparku” Mig 15.   Zajímavé  by bylo vidět ve vzduchu dnes již zapomenutou Mig 23 to bych dal alespoň ⭐️ produkci.  No tak zaplať pánbůh alespoň za “Andulu”. ()

OtokPag

Za přistávajícím Migem přeběhla srnka 😂 Film není tak špatnej, jak lidé píšou. Je trošku kostrbaté, ale dá se to shlédnout. Mladej rejže zaslouží pochválit a ne poplivat. Hudba je velmi dobrá, dobře vyplňuje slabší místa ()

igorfer odpad!

Narušitele jsem viděl teprve nedávno v televizi. Netušil jsem, že existuje. A byl jsem opravdu, ale opravdu hodně moc na rozpacích. Budu bohužel hodně přísný, jelikož jsem si nedávno někde přečet rozhovor s režisérem, který si snad o sobě myslí, že je génius... Ten film není špatný... Je to totiž katastrofa... Absolutně nedotažený naivní scénář, který jako kdyby psal snad žák základní školy, co o minulosti neví vůbec nic. Když se pominou zcela základní režijní nedostatky, ale i to, že třeba autobus z 50. let má současné sedačky etc. etc., jediné, na co se dalo snad dívat byl pan Zindulka, bohužel zesnulý velký herec. Vůbec nechápu, že se mohl do takového projektu pustit. Asi uvěřil mladičkému režisérovi, který ho svým dílem totálně ztrapnil. A to je dost neodpustitelné. Ano, ten film je naprostá ostuda. Nebavily mě ani ty letecké záběry, kterých je tam až mnoho. Nic jiného totiž film nenabízí. Chápu, že ho vytvořil amatérský filmař, ale proti němu je například další amatérský filmař, třeba takový Magnusek, opravdu Miloš Forman. Tohle nemělo nikdy vzniknout... ()

Portyc odpad!

Mladý cucák, který se narodil až 11 let po Listopadu '89 natočil film na téma, o kterém vůbec nic neví. To nemohlo jinak dopadnout.  Dlouho nevídaná slátanina, plná nesmyslů a vyložených krávovin. Přesto, anebo právě proto, že ta doba nebyla moc veselá, se některé věci takhle prostě stát nemohly. Tudíž předkládat film o tom, že to takhle tenkrát bylo i těm, kdo to pamatují, je vyloženě zvěrstvo. ()

jethrotull odpad!

Totalna primitivna kravina. Takto nerealne a tupo natocit film moze len nedonoseny idiot,co si nedal ani tu pracu,aby si nastudoval ako to v tej dobe fungovalo. Pre mna grc a odpad. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka