Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Film vypráví skutečný příběh Ashrafa Marwana (Marwan Kenzari), který byl v 60. letech minulého století zetěm egyptského prezidenta Násira a poté zvláštním poradcem a důvěrníkem jeho nástupce Anvara Sadata, zatímco současně pracoval pro izraelskou zpravodajskou službu jako její nejcennější "deviza". Natočeno podle amerického bestselleru The Angel: The Spy Who Saved Israel od Uriho Bar-Josepha. (mac000)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Procesní špiónština, která někomu, kdo se příliš nevyzná v historii blízkovýchodní kotlíku mezi, může zamotat hlavu. Mě to ale docela bavilo. Film začíná krátce před smrtí prezidenta Násira a Marwanův osud vlastně sleduje jen mezi lety 1970-73, tedy od naverbování Mossadem po Jomkipurskou válku. Pro vykreslení charakteru hlavního hrdiny tedy příliš prostoru nebylo, ale tvůrci se s tím popasovali celkem slušně. A líbil se mi i fakt, že i přes určité růžové brýle, se kterými se Vromen a spol. na Marwana dívají, se nevyhnuli skutečnosti, která ho vedle ke spolupráci s izraelskou rozvědkou. Povedla se i sedmdesátková atmosféra a pochvalu zaslouží i herci. Mínusem je kolísavé tempo a občasné fauly na špionské procesy, ale dalo se to přežít. 70% ()

JohnDiFool 

všechny recenze uživatele

Netflix film-production 'nesklamala'. Tak, ako dostávajú zelenú akékoľvek bizardnosti pre tv shows, takisto púšťajú prachy pre obdobne nudné žvásty ako tento kúsok. Už mi to pripadá, ako keby mali vo vedení Netflixu dákeho hatera filmov, ktorý sa snaží vytvoriť nový fyzikálny zákon 'Film + kvalitný tvorca = nudná sračka'. Ešteže sa našli taký ako Fukunaga či Dee Rees, ktorý tento trend narušili. A ak to old-timer Martin nepokurví, nádej v lepšiu produkciu neumrie. Do tej doby sa podobne otravnej, politicko-ukecanej uspávanke ako toto dielo treba vyhnúť. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Špionážní film o zeťovi legendárního egyptského prezidenta Násira, který se stal agentem Mossadu. Výpravné, solidní tempo, technicky a herecky první liga. Tenhle film jsem našel v seznamu nějakého jůtubera jako jeden z pěti nejlepších filmů s tematikou Mossadu a po shlédnutí s tím asi můžu souhlasit. Není to žádný akční film, ale relativně realistický film inspirovaný skutečným osudem Ashrafa Marwana dvojitého agenta, kterého vyznamenali obě strany. ()

dunbar 

všechny recenze uživatele

Čudujem sa nízkemu počtu hodnotení a ešte viac nízkym hodnoteniam. Je to mimoriadne zaujímavý vhľad do turbulentných udalostí na začiatku sedemdesiatych rokov o ktorých mnoho ľudí v našich krajinách v dnešnej dobe ani netuší. Natočené dostatočne dramaticky na politické affairs. Špionážny film z reality bez superhrdinov typu 007. Za mňa vynikajúce. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Napriek tomu, že mi je celý spor medzi semitskými a hamitskými kmeňmi v celku ukradnutý, tento špionážny thriller ma príjemne prekvapil. Dobré rozdelenie tempa, kvalitne navodená atmosféra začiatku 70. rokov, k tomu korešpondovala hudba i dávka napätia. Len tu netreba očakávať nejaké akčné preteky alebo Jamesa Bonda. Realita je totiž trochu o niečom inom ako o strieľacích perách či dáždnikoch. ()

Reklama

Reklama