Potomek

• USA The Prodigy (více)

Ve stejnou dobu jako přišel na svět malý Miles, se na jiném místě odehrála tragédie. Dvě zdánlivě nesouvisející události se o několik let propojí děsivým způsobem. Milesova máma Sarah se znepokojením sleduje synovo nevyzpytatelné a agresivní chování. Postupně se smiřuje s myšlenkou, že malého chlapce ovládá nějaká špatná, nadpřirozená síla. Musí potlačit svůj mateřský instinkt milovat a chránit vlastní dítě a podrobit ho testům, aby pochopila, proč dělá ty hrozné věci. Chce se za každou cenu dozvědět pravdu - kdo nebo co získalo moc nad jejím synem. Odpovědi na všechny otázky se skrývají hluboko v minulosti a Sarah brzy pochopí, že skutečnost je daleko horší než její představy... (Forum Film CZ)

brasek

Príbeh je iba priemerne príťažlivý, má však plus že ten potomok vyvoláva negatívne emócie u diváka. Ja by som mu tiež už v polovičke príbehu sekerou do hlavy... ale nedalo sa. ()

Pan.Antonin

Mladého Jacksona Roberta Scotta jsem si oblíbil už v seriálu Zámek a Klíč a tady přidává další velmi dobrý herecký výkon. Jinak je to povedený nadprůměrný horor dost zaměřený na psychologii, který ale i tak vytváří dost dusnou a napínavou atmosféru a zaujme ještě docela nečekaným závěrem. Ani mi tolik nevadilo, že pointa je jasná už od první scény, protože diváka spíš zajímá, jak si s ní postavy poradí.  P.S. Tak krom dětí narozených během zatmění a dětí s bílými vlasy je třeba dávat si majzla i na děti narozené zároveň se smrtí masového vraha. Zvlášť když pak ze spaní mluví maďarštinou. ()

Mangano

Po technické stránce velmi dobrá herecká a režíjní práce. Zvláště potom malý Jackson Robert Scott zde opravdu září! Mít ve filmu jinak roztomilého dětského herce, co je nakonec strašidelnější než hlavní záporák, to se jen tak nevidí. Ocenil bych také hlavní hudební motiv filmu, který je tu na hororové standardy celkem chytlavý. Snímek ale padá na svém naprosto suchém a plochém scénáři, který je velmi neoriginální a nijak mu nepomohl ani nepříliš nápaditý námět. Absenci jakéhokoli tajemna nebo alespoň nějakých těch blbých lekaček pak v takovémto typu hororu považuji za naprosto tristní. Velká škoda, jinak je to opravdu dobře natočený film. ()

HororSamael

Asi ani nemůžu říct, jaké mám z filmu pocity. Na jednu stranu velmi čitelný a jednoduchý, na stranu druhou famózně fenomenální výkon mladého herce. Mě osobně se film velmi líbil. 75% si bezpochyby zaslouží. ()

Hejkal_03

Film nepřináší nic moc nového a děj je velmi předvídatelný. Přesto příjemný zážitek, film bavil :) (Pozn.: Přemýšlím, kdy se už naučí lidi zapínat světla, když je všude kolem tma a oni vidí úplný houby.) ()

MartinSTFC

Ještě, že jsem za lístek v kině nemusel platit, protože těch dvou stovek bych posléze hodně litoval. Upřímně, nic nového film nenabízí a v několika scénách velmi okatě vykrádá své hororové konkurenty od Jamese Wana. Nic originálního rozhodně nečekejte, pár lekaček, které ovšem z žádného filmu horor nedělají. To, co horor dělá hororem nikdy nejsou lekačky, jak by si mohli mladší diváci myslet, ale atmosféra, která tomuto filmu bohužel chybí. Na jedno shlédnutí, pakliže za něj nebudete muset zaplatit, je to ovšem snesitelné. ()

Slepejsek

Na můj vkus trochu moc prvoplánových lekaček na úkor psychologického mrazení. Některé lekačky sem při tom zas až tak úplně nepasují. Lépe šlo rozhodně propracovat "souboj" duší - tady jsou některá místa víc úsměvná než dramatická (např. boj o jméno vetřelce). Film hodně drží Taylor Schilling (v roli Sarah), naopak zcela bezradný mi přijde malý Jackson Robert Scott, který svůj dvojatý zjev nedokáže nijak promítnout do ostatních poloh své postavy. Podtrženo sečteno - slušné béčko. ()

Brumbambule

Já si nemůžu pomoct, ale tohle zlo v dítěti jako téma už jsem viděla snad stokrát. Film pro mě nebyl ničím výjimečný od těch ostatních. Za shlédnutí to stálo, ale jsem si jistá, že už se na to znovu nikdy nepodívám. Na můj vkus tam bylo nějak málo napětí a vlastně i kdyby byl konec jakýkoliv, nepřekvapil by mě. Tak snad příště někdo vymyslí něco víc originálního třeba jako Orphan. ()

Accuphose

Tak jo, námět super, postavy se chovaly logicky, tedy ze začátku. Kdyby to natočili Indové a k tomu nějakej schopnej režisér a hlavně scénárista, byla by to pecka. Tím volně přecházím k negativům. Prvním negativem je, že na film bylo evidentně málo peněz a proto pokud nějaký scénář byl, tak se škrtalo. Charaktery postav byly ploché a v polovině filmu už na druhou stranu došel scénář a tak se to muselo nějak samo urychlit, což se neobešlo bez hloupých rozhodnutí, klišé atd, které vidíte řekněme u 80% amerických hororů. Ale přitom to šlo natočit 3x lépe. Ale chtělo by to hlavně koule a ty Američani nemají. 40% EDIT: Tak nějak nechápu, jak tohle mohl natočit režisér, kterej natočil takovej skvost, jakým je hrůzná minulost... ()

semtamfor

Film má asi hlavní problém v tom, že se snaží objevit objevené a chvílemi jsem se vážně nemohl zbavit pocitu, že úplně stejné nebo hodně podobné scény jsem viděl v jiných filmech. Určitě se mi vybavil třeba Orphan. Na druhou stranu stavět hrůzu na tom, že by mohlo něco strašného provádět "nevinné" dítě, na mě celkem funguje, občas jsem se lekl a celkově to dobře odsejpalo. Jo a protože se mi to často nestává, našel jsem tam jednu chybu. V jednu chvíli, kdy Miles začne zpívat matce písničku, tak se tam střídají různé záběry na jídlo na talíři, přestože on vůbec nejí :) ()

NeverEver

na horor slaby prumer nebo az podprumer. Ocenuji schopnost navodit napeji i bez velkych efektu pouze s minimalistickym naznacenim a bez vetsich triku. Na stranu druhou mozna prave proto se clovek vlastne nebal. Navic diky uvodu clovek vedel k cemu doslo, takze chybel i moment prekvapeni natoz vyvrcholeni. 2** ()

DeLonge

Jsem rád, že zatím nemám žádného potomka. Páč mít doma „něco" takového, tak už dávno šikanuji spoluvězně na Mírově za potomkovraždu. A být na místě Johna (ano, myslím toho medvěda s lidským obličejem), tak by mi k tomu ještě přišili manželkovraždu. Fajn. Sarah byla hodná, milá a starostlivá jako ovčí babička. Taylor dost přesvědčivě zahrála pěknou pičku. Teda ne pěknou. Spíš to byl takový Bruntál. Naštěstí vše zachránil malý nezbeda, který má moc rád pejsky a rád si hraje s různými druhy nářadí. Já dětské herce moc nemusím, ale Jackson mě teda posadil na zadek. Pravda, nějaký větší ansámbl tam nebyl. Ale i tak ten dvouočko všechny ostatní trumfl jak royal flush. I Till Lindemann by se od něj mohl učit ty jeho podivné pohledy. Jinak příběh jasně směřoval určitým směrem, takže byl lehce předvídatelný, což mi však kupodivu ani moc nevadilo. Nějaké napětí tam taky bylo, atmosféra občas zhoustla jako studená bramboračka a dokonce proběhla i husí kůže. Takže za mě ok. ()

AmunRa

Film nezapře inspiraci Exorcistou, ale pokulhává tvorba atmosféry, která je pro podobné filmy stěžejní. Výborné jsou herecké výkony Taylor Schilling jako matky a Jacksona Roberta Scotta jako syna. Spíše psychlogicky laděný horor spočívá v duelu matky a syna kdo přechytračí koho. Lekačky byly zbytečné, tvůrci se měli podívat ještě na Omen, aby se inspirovali ve tvorbě atmosféry bez vyrušování zavádějícími scénami. Bohužel snímek působil nudně a prázdně. ()

ruminawi

Za absenci spravedlnosti, nezáživnou a otravnou inkarnaci ( narozdíl od Chuckyho ) v podobě malého smrádka, chabý a předvídatelný děj, nemohu tento počin hodnotit příznivě. Nebýt současných karanténních opatření, litoval bych ztraceného času. ()

Mark1983

Na facebooku jsem četl od jednoho uživatele, že tento snímek ho upoutal víc než Orphan z roku 2009. Přestože Potomek není k zahození, čekal jsem lepší zpracování, což u mě na prvním místě je Orphan. ()

flyer.nick

Takový ten film kdy víte pointu zhruba od druhé minuty a pak se až do konce nic originálního nestane. 91 minut života v tahu. ()