Slunce je také hvězda

Předloha:

Nicola Yoon (kniha)

Tracy Oliver

Autumn Durald

Aljašský fešák s výzorom vlkolaka a pekná africká deva. Pekný pár a naozaj sa na nich dobre pozerá, hoci v dosť spomalenom tempe, ten rozbeh je natiahnutý. Tejto romantike sa ale dá fandiť, je tam občas pekná hudba a navyše obaja protagonisti už vedia, čo je to planetárium. A nekonečne sa hádajú, či je všetko o vede alebo je tu aj nejaký osud. A keď ostane trochu času tak príde na rad aj Trumpov sen - deportácia. Pomôže milej Natashi aspoň fakt, že nepochádza z trumpetou nenávideného Mexika?(2.6.2019)

The Sun Is Also a Star je docela typickým představitelem takových těch intelektuálštějších hipsterských romancí, které se poslední roky sem tam vždycky někde vynoří. Často se v nich pracuje s motivem vesmírné osudovosti a střetem mezi vědecko analytickým přístupem k životu a prostým prožíváním toho, co život a láska přináší. Tenhle druh filmových romancí mě docela baví, ale povětšinou umírá vždy na stejné zádrhely. Herci jsou zajímaví, ale herecky tak úplně neválí, takže jediné, co to zachraňuje, je případná chemie mezi ústřední dvojicí. Kamera má tendenci vizuální stránce dodávat takový ten hipster nádech, takže to občas spíš vypadá jako film někde na instagramu, než kinematografie. Scénář je povětšinou jednoduchý a neposkytuje příliš vrstevnatosti a nějaké nadstavby, takže opět závisí na tom, jak ústřední dvojice mezi sebou funguje. The Sun Is Also a Star je za mě v tomhle ohledu průměrným filmem, kdy přináší několik hezkých momentů, kdy jsem si uvědomil, že oběma představitelům vlastně docela fandím, na jiných místech jsem naopak vnímal určitou tvůrčí a hereckou jalovost. Pokud každopádně The Sun Is Also a Star někoho zaujalo a chtěl by kouknout na něco podobného, nemohl jsem se zbavit srovnávání s filmem Comet (2014). 5/10(5.7.2019)

Verím, že romantické filmy sa ešte stále vedia točiť dobre, no toto nebol ten prípad. Nehovorím, že by šlo o úplný prepadák, pár myšlienok bolo veľmi pekných..ale jednoducho na mňa skrz plátno nepreskočil ani jeden pocit, ani jedna emócia. Nefandila som tej láske ani ústrednej dvojici a čo bolo najhoršie celkom som sa nudila. Taký ten ľahký priemer..(29.6.2019)

To bylo tak hezký! Hřejivý, milý filmík, který vyvolá pohodu a dobrou náladu. Přesně tento typ filmů mám moc ráda. Nejedná se jen o romantický příběh, ale je v něm mnohem víc. V porovnání s knižní předlohou tu sice najdeme rozdíly, dle mého celkem podstatné, ale jsem ochotna to tvůrcům odpustit a dát plný počet hvězd. Herecká kombinace úžasné Yary Shahidi a Charlese Meltona (úžasně zpívá!), prostředí New Yorku, příběh, krásný hudební soundtrack.... Lahodný filmový koktejl, jehož chuť cítíte ještě dlouho po shlédnutí. PS: Určitě však doporučuji přečíst si i knihu, která více vysvětluje co, jak, kdo, proč.(7.7.2019)

Pro mě překvapivě fungující romantický příběh s lehce festivalovým nádechem a polo-dokumentární formou, zobrazující současný NYC, kde se mezi mrakodrapy, haldami lidí a všemožnými civilizačními výdobytky, odehrává milé naivní, osudové setkání dvou inspirativně přemýšlejících osob, které něco silně přitahuje a spojuje, možná všudypřítomná vesmírná energie, o které je zde také řeč a jež prochází našimi těly, aniž by si toho neustále zaměstnané a všemožným povrchním mámením zaslepené lidstvo všimlo. Jeden Korejec a Jamajčanka si všimli a rozhodli se bojovat o své místo pod Sluncem, které nás tak nějak spojuje všechny dohromady, ať se milujeme či nesnášíme, naše životodárná hvězda svítí na každého z nás. (Otevřený multikulturalismus, nejen této dvojice, bude v dnešní době asi pro některé diváky běžných kin problém) [Kino Citadela - Litvínov](30.6.2019)

• - Natáčení začalo 19. června 2018. Natáčelo se v New Yorku. (Stoka)