Zabiják proti své vůli

• Velká Británie Guns Akimbo (více)
Trailer 2

Miles Lee Harris (Daniel Radcliffe) je nýmand, který píše kódy pro počítačové hry pro děti, žije sám v nerdovském bytě a nedávno se s ním rozešla přítelkyně. Z nudy trollí na sociálních sítích různé lidi, ovšem jednoho dne narazí na společnost Skizm, což je nelegální zločinecké uskupení pořádající zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli, kriminálníky a maniaky. Brzy Milese přijde navštívit skupina extraordinérních individuí, kteří ho unesou. Vzápětí se mladý muž probouzí doma, přičemž má k dlaním přimontované pistole. Hra o život začíná, přičemž protivníkem není nikdo jiný než smrtící Nyx (Samara Weaving), která už má na svém kontě slušnou řádku mrtvol. (C0r0ner)

Trailer 2

BoPo

Samaru Weaving som do minulého roka nejako neregistroval. Za posledného cca pol roka je toto však už jej tretí film (Krvavá nevěsta, The Babysitter). A majú spoločných menovateľov. Samopal či brokovnica v ruke, boj o život, a to všetko v humornom duchu. Guns Akimbo je najslabším výstrelom. Daniel Radcliffe tu síce úspešne uteká tieňu HP, ale film je až priveľmi rozjuchaný. Chcú tu hádzať drsné hlášky (vyliž mi klitoris), hýriť počítačovou grafikou, mať Mad Max zloduchov a podobne. Sú tu fajn nápady (prišrubované zbrane k rukám, ktoré znepríjemnia všetky bežné činnosti), ale ako celok je to preplácaný mišmaš u ktorého príbeh totálne serie na aspoň minimálnu logiku. ()

Marze

Miles (Daniel Radcliffe) je videogame developer. Do života se mu připlete gang. Postupně je to bláznivější a bláznivější. Typický případ kdy byl nápad nadějný, ale pohřbí se to. Jestli je Guns Akimbo myšleno jako satira herní kultury, pak to Sci-Fi seriál Černé zrcadlo (Black Mirrorú udělal mnohem dříve a s větším účinkem. ()

Gilmour93

Hardcore Harry. S nepříliš vytříbeným estetickým cítěním a s kamerou přivázanou ke koštěti na famfrpál dochází Howden k poznání, že konkurence v tomhle de facto novém subžánru umí být nelítostná. Když stojí Samara na hromadě autovraků a s minigunem v ruce pronáší: „Lick my clit!“, není většího gesta infantilní rebelie.. ()

ArsenalEagle

Pistolruký Edward v naprosto bizarní akční jízdě, která nešetří výbuchy a opravdu nadupanými hláškami. Opravdu se mi líbí, jakým směrem se Radcliffe vydal, protože ač jsem ho jako Harryho úplně nemusel, tak mu přicházím pomalu na chuť. Díky nějaký kutilský fintě, že by i Přemek Podlaha čuměl, se z internetovýho trolla lůzr stane lůzrem, ale se 100 náboji. Příběhově mi to trochu připomíná Rallye smrti sprsklou s Kick-assem a Wanted. Jo, vidím tam inspiraci z těchto filmů (a určitě i dalších), přesto to není vykrádačka. A já se přiznám, že jsem vypnul a náramně si tuhle šílenost vychutnal! ()

castor

„Vyliž mi klitoris!“ Když už denně hltáme aktuální stav v případě vysoce nakažlivého infekčního onemocnění COVID-19, možná by měl náš ústřední hrdina méně olizovat mobil a víc dbát na hygienu rukou. Ale vážně. Přátel evidentně moc nemá, holka mu dala kopačky, šéf na něj ječí. Zřejmě vyrostl na Arnoldovi a Slyi a v telce mu zrovna běží Hard Target, když se u něj doma objeví organizátoři zvrhlé show, v níž si jdou po krku ti nejšílenější vrahouni. Probudí se s pistolemi přidělanými hřebíky k rukám a jednu takovou vražedkyni má náš loser odkrouhnout. Tvůrci mi připomněli kousek Hardcore Henry, u kterého platilo to stejné: někoho to nadchne, jiného znechutí. Prostě nálož s absentujícím dějem – svěží, sebevědomá a zábavná i zatraceně násilná. Neteř agenta Smithe Samara Weaving je cool, Daniel Radcliffe je cool a v porci „veselého násilí“ se pohybují poměrně obratně. Ubral bych klidně čtvrthodinku, nebo naopak přihodil nějakou scénu á la lahůdkové setkání s bezdomovcem či návrat do práce. Radcliffe to má asi jak Elijah Wood. Oba jsou navždy spjatí s jednou až hystericky populární postavou, oba si pečlivě vybírají, do čeho půjdou. Frodo Wood šokoval Maniakem coby šmírák v zaplivaném městě skalpující své oběti. Radcliffe si vyzkoušel horory a evidentně točí to, co ho baví. Jen tak dál!! Tři až čtyři hvězdy, já jdu nahoru. ()

• Nastavená IP Adresa, podle které Milese (Daniel Radcliffe) vystopovali, je zcela nesmyslná. Poslední číslo může nabývat maximálně hodnoty 255, nikoliv 17.7.15.256.  Navíc s použitou maskou 255.255.255.0 by ani na router 192.168.0.1 neviděl. Takže byl vlastně celou dobu offline. (RM)
  • Drtivá většina zbraní ve filmu jsou airsoftové repliky. Lze to poznat především díky „chybám“ v postprodukci a díky botkám zásobníků a pažbiček. Ani jeden výstřel ve filmu tedy nepadl ze skutečné zbraně. (UncleMorty)

Související novinky

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (více)