Zabiják proti své vůli

• Velká Británie Guns Akimbo (více)
Akční / Komedie / Thriller
Velká Británie / Nový Zéland / Německo / USA, 2019, 95 min

Milesův (Daniel Radcliffe) život stojí za prd. Jeho vysněná dívka ho odkopla, v práci si z něj utahují a neustále je mu podsouváno jaká nula je. Jediné, co Milesovi jde, je být skvělým internetovým trollem za ochrannou rouškou klávesnice. Pocit anonymity z internetových diskuzí v něm vzbouzí pocit nedotknutelnosti do chvíle, než se připojí na populární stream Skizm, ve kterém kriminálníci bojují na život a na smrt. Milesovy peprné komentáře v online chatu vyústí v to, že si pro něj tvůrci této služby dojdou a udělají z něj účastníka Skizmu. Jeho úkol je jednoduchý, musí zabít šílenou Nix (Samara Weaving) za pomocí dvou pistolí, které mu přivrtali k rukám. (UncleMorty)

POMO

Zběsilá arkáda s vychytaným vizuálem, kvalitními vizuálními efekty, hmatatelnými postavami a zopár nečekanými zvraty, které u ní udrží i pozornost necílovkového diváka (t.j. mně). Nejenom přítomnost Radcliffa ji zvedá na téměř áčkovou úroveň, ale hlavně režisér, který má cit pro dynamiku vyprávění. Čekali byste, že to bude blbější. [Sitges FF] ()

verbal

Hery Potrat a splašený plejstejšn je veskrze zábavná a v detailech roztomilá zběsilá taškařice zejména pro kompulzivní leštiče džojstyků, plná kulantních malých obskurních nápadů a škaredých xichtů, takže slizký Danek a jako vždy ohavná Samanta Čuňáková skvěle zapadli a ani moc neškodili. Howen si po megatrapném Zmrdgasmu rozhodně napravil reputaci. ()

Enšpígl

Punkovej úlet, plný černýho humoru a brutálních scén na start Aussie & Kiwi Film Fest jsem si lepší oddycháč asi ani nemohl přát. Danovi se tady skvěle podařilo zbavit stigmatu Harryho Pottera, jen tak dál. ()

Malarkey

Aussie & Kiwi Film Fest si pro mě na úvod vybral zatraceně dobrou jednohubku. Navíc Daniel Radcliffe a Samara Weaving je přesně ta dvojka, kterou si u podobně laděného filmu představím. Ti si snad ani jiné kousky nevybírají, než explicitní úlety. Snad jenom k dokonalosti zbývalo, kdyby jim tady životního mudrce hrál Nicolas Cage. Parádní akční násilnickej náhul.. ()

MrHlad

Hodně drsná a šílená jízda, ve které Daniel Radcliffe bojuje proti hromadě šílených zabijáků v čele se Samarou Weaving, je plná krve a černého humoru. Jakmile ale trošku zpomalí, ukáže se, že v těch neakčních scénách může vlastně nabídnout jen velmi málo. ()

Superpero

Groteskní ultranásilí, zábavný Radcliffe a hlavně šílená Samara Weaving, kterou po Krvavé Nevěstě naprosto žeru. Rozpočet asi nebyl obří, protože většina přestřelek je ve tmě v hnusných industriálních budovách. Nedostatek estetiky, ale vyvažuje nadšení pro věc. ()

Fr

„PROBUĎ V SOBĚ TO ZVÍŘE!“ /// Daniel Redcliff dělá v posledních letech všechno možný, aby se zbavil nálepky „Harry Potter“. Musím uznat, že se mu to (aspoň v mých očích) daří. Po úchylným „ŠVÝCARÁKU“ (2016) si k osobní exhibici vybral další originální kousek. Guns Akimbo má vděčnej příběh z virálního světa, kterej se definitivně zbláznil z Daniela se (díky nějaký kutilský fintě, že by i Přemek Podlaha čuměl) stane Pistolorukej Edward… Spousta násilí ve stylu videoher, rating „R“ (je to tady samá „kurva,“ sjížděj se „lajny“ a teče krev), čakry se rovnaj kladivem, sposta ujetejch postav, videoherních odkazů, občas solidní hláška, parádní vizuál, kurevský tempo, občas přijde nějakej zvrat, aby se ani „obyčejnej“ divák nenudil. Kinematografický skvosty jako jsou „ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ“ (2006), „HARDCORE HENRY“ (2015) nebo „SEJMI JE VŠECHNY“ (2007) dostali solidního bratříčka. Víc jsem se rozepsal TADY. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tvrdím, že některým lidem by se měli ustřelovat ptáci. 2.) Vždycky jsem chtěl mít místo rukou zbraně. 3.) Thx za titule „num71“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX

Videoherní, punková, stylová a brutální jízda na koksu! Daniel Radcliffe se probudí s bouchačkama přibitýma k rukám a ocitne se v Deathmatchi proti Nix, což je ultimate female assassin ( Skvělá Samara Weaving, která opět v naprosto odlišné, ale výborné roli). Je to velmi příjemné guilty pleasure, které nastolí rychlé tempo hned od začátku, jsou zde správně ujeté postavy, krví se nešetří, hlášky fungují a překvapivě to není ani tak hloupé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Fajn zábava s videoherními odkazy ( Mortal Kombat potěší). 7/10. ()

JFL

Režisér zábavného metaláckého hororu "Smrtgasmus" zvedá rukavici, která zůstala na bitevním poli akčního filmu ležet po rozpadu dua Neveldine/Taylor. "Guns Akimbo" je kyberpunková videoherně stylizovaná akční komedie, která si hodně půjčuje z "Crank" a "Hardcore Henry", byť jejich upřímnou punkovou energii fakeuje fanboyovskou rádoby drsností. Škoda, že se nedokáže odpoutat od své nerdovsky chcípácké podstaty, která motivuje nejen zdejší humor, ale bohužel i trapně mesianisticky sebezahleděné finále. ()

choze

Čas od času přijde nějaký šílený režisér a natočí nějakou akční šílenost - obvykle s přímočarým scénářem, který bývá jednou velkou honičko-přestřelkou, s vymazleným vizuálem, divokým tempem a s obžerskou porcí parádní akce, ujetých nápadů a hlášek. To je případ Wanted, Sejmi je všechny, Crank, Hardcore Henry a čerstvě i Guns Akimbo. Ten kombinuje ňoumovitého hrdinu-kancelářskou krysu a from-zero-to-hero zápletku z Wanted s honičkovostí zbývajících jmenovaných, což rámuje zvrhlou hrou, v níž se bojuje o život a je vysílaná online a la Běžící muž (oproti kterému tu chybí politický rozměr a hra tu má celou dobu jen dva hráče). Ve výsledku jde o sympaticky snaživý a zdatný akční výplach, který ale na své předchůdce poněkud ztrácí z několika důvodů. Pistole přišroubované k rukám jsou cool, ale zároveň i vrchol fantazie tvůrců a žádné podobně divné nápady nenásledují. Hra nemá zajímavější pravidla nebo background a hapruje i vnitřní logika - protivník, respektive protivnice Nix je oproti hrdinovi o tolik schopnější, že by ho musela zabít během prvních pár vteřin, k čemuž z nějakého záhadného důvodů nedojde. Nix mě taky jako jediná bavila, hrdina je většinu času otravně vyměklý a jakože excentrický záporák slabý. Neustálé vtípky odvíjející se od toho, že hrdina nedokáže udělat s pistolemi v rukou banální činnosti jako natáhnout si kalhoty, bych škrtl, a i když je film slušně nahláškovaný, zasmál jsem se jen jednou - když hrdina jedl párek válející se předtím na zemi vedle použitého kondomu. ()

Gilmour93

Hardcore Harry. S nepříliš vytříbeným estetickým cítěním a s kamerou přivázanou ke koštěti na famfrpál dochází Howden k poznání, že konkurence v tomhle de facto novém subžánru umí být nelítostná. Když stojí Samara na hromadě autovraků a s minigunem v ruce pronáší: „Lick my clit!“, není většího gesta infantilní rebelie.. ()

3DD!3

Bratříček Cranků, který Stathama nahradil Harry Potterem v županu s pistolemi přibitými k rukám. Scénář je jak od zvrhlého školáka, který právě objevil Cypress Hill, ale zfilmovaný je s chutí a neuvěřitelnou dravostí. Zaujme hlavně zajímavým vizuálem a našlapanou akcí. Chvíli sice trvá než se to rozjede, ale veskrze jde o zábavnou jednohubku, která pobaví. Asi má jít o jakýsi budíček pro mileniály, aby zahodili mobily, popadli pistole a šli radši zabíjet lidi. ()

dO_od

// Samara Weaving strikes again a páteční večery se právě staly daleko osamělejší. Je to extrémně ujetý a má to výbornej soundtrack, víc jak jednohubka u které jsem předtím třikrát usnul z toho ale nebude. 6/10 ()

Spiker01

Řekl bych, že i když člověk viděl trailer, stále není připraven na ten maglajz, co ho ve filmu čeká. Mé hlavní popkulturní senzory ihned upozornily na Watch Dogs 2 a filmového Gamera (jo, Crank taky sedí). Guns akimbo je film tak rozháraný, že by epileptik ihned dostal záchvat a jen málokdy nás rejža Jason Lei Howden nechá vydechnout od nářezové hudby, vrtošivých otoček kamerou nebo jinou vizuální featurou. Výhodou tak je, že komu to nesedne od začátku, může to třeba po půl hodině vypnout..riskuje však, že si jej vyhlídne maniakální záporák s ponožkama v sandálech a dá mu podepsat ortel smrti. :D Nicméně, asi nejvíce by mě zajímalo, dle jakého klíče si vybírá projekty Daniel Radcliffe, protože je to samá kuriozita za druhou. No Marvel už na něj čeká...7/10 ()

castor

„Vyliž mi klitoris!“ Když už denně hltáme aktuální stav v případě vysoce nakažlivého infekčního onemocnění COVID-19, možná by měl náš ústřední hrdina méně olizovat mobil a víc dbát na hygienu rukou. Ale vážně. Přátel evidentně moc nemá, holka mu dala kopačky, šéf na něj ječí. Zřejmě vyrostl na Arnoldovi a Slyi a v telce mu zrovna běží Hard Target, když se u něj doma objeví organizátoři zvrhlé show, v níž si jdou po krku ti nejšílenější vrahouni. Probudí se s pistolemi přidělanými hřebíky k rukám a jednu takovou vražedkyni má náš loser odkrouhnout. Tvůrci mi připomněli kousek Hardcore Henry, u kterého platilo to stejné: někoho to nadchne, jiného znechutí. Prostě nálož s absentujícím dějem – svěží, sebevědomá a zábavná i zatraceně násilná. Neteř agenta Smithe Samara Weaving je cool, Daniel Radcliffe je cool a v porci „veselého násilí“ se pohybují poměrně obratně. Ubral bych klidně čtvrthodinku, nebo naopak přihodil nějakou scénu á la lahůdkové setkání s bezdomovcem či návrat do práce. Radcliffe to má asi jak Elijah Wood. Oba jsou navždy spjatí s jednou až hystericky populární postavou, oba si pečlivě vybírají, do čeho půjdou. Frodo Wood šokoval Maniakem coby šmírák v zaplivaném městě skalpující své oběti. Radcliffe si vyzkoušel horory a evidentně točí to, co ho baví. Jen tak dál!! Tři až čtyři hvězdy, já jdu nahoru. ()

kulyk

Fajn hýkačka pro chvilky, kdy vás nic nebolí, svět je lenivý až do rozplizla a jediné, co chybí, je troška nenáročné, avšak též strhující zábavy. Jestli tedy nemáte nablízku nějaké rozkuřovátko. To je pro podobné chvilky ještě lepší varianta. Pokud si dobře vzpomínám. ()

Xmilden

Krvavá nevěsta se snaží odprásknout Harryho Pottera. Jasně zní to tak blbě až je to tuze lákavé. Film se může směle zařadit mezi další ztrěštěné gun fu záležitosti jako Crank nebo Hardcore Henry. Nepatřím mezi fanatické Radclifovy vyznavače, takže neusínám večer co večer s kouzelnickou hůlkou, ale musím uznat že ten člověk hrát umí, jen bohužel to není žádný extra Dwayne Johnson, aby z filmů dělal kasovní hity. Tady si vzal k ruce čím dál parádnější Samaru Weaving, která je sympatická už jen tím, že hraje ve filmech, kde se násilí rozhodně nešetří. Guns Akimbo je zábavná průměrná akční pitomina. 60% ()

pepo

Krvava, stylova a atmosfericka divocina alebo (lepsi) Crank pre milenialov. Cele je to krasne hrave, s chutou natocene a kto sa bude velmi snazit najde v tom aj hlbku a presah. Radcliffe konecne nasiel po Potterovi idealnu polohu a Samara Weaving je opat uplne uzasna (ta dievcina ma velmi bavi). Skoda, ze tomu v poslednom akte, aj napriek postupnemu zrychlovaniu, paradoxne trochu dochadza dych. Som dost velmi spokojny. 7/10, no dlho sa to pocitovo drzalo este vyssie. ()

JohnnyD

Nadupaná cyberpunková nálož, s dunivým soundtrackom, neónovým vizuálom, komiksovým násilím a fantastickým castingom. Samara Weaving mimikou i akcentom robí zo šialenej Nix svoju doposiaľ životnú rolu. Prečo ju neobsadili ako Furiousu v prequele Fury Road? ()