Věrní nevěrní

• Francie L'Homme fidèle (více)

Ábelovi se zhroutí svět poté, co ho opustí celoživotní láska Marianne, která mu oznámí, že čeká dítě s jiným mužem. O deset let později se k němu vrací, ale přináší s sebou také šokující tajemství. Drama o lásce, smutku, žárlivosti a nevěře je druhým celovečerním filmem známého francouzského herce Louise Garrela, který se kromě režie podílel i na scénáři. Ten napsal spolu s renomovaným Jean-Claudem Carrierem. V hlavních rolích se po boku Garrela objeví Laetitia Casta a Lily-Rose Depp. (Film Europe)

janabel

Kdo čeká romantickou komedii asi bude zklamán. Podle mě je to spíše psycho s romantickým nádechem a s troškou černýho humoru, takže asi těžko se bude někdo u této komedie za břicho popadat. ()

lapsus

film, ktorý vo mne ostal niekoľko dní po pozretí nielen pútavou, miestami až parodizujúcou formou, ale aj zaujímavými dialógmi na hranici absurditky. až tak, že mi ho nevadilo vidieť druhýkrát, a asi by mi to nevadilo ani tretíkrát. postava malého josepha 1000/1000. ()

pushover

Výborně popsaná psychologie vztahu. Lily-Rose Depp jsem viděl hrát poprvé a jde jí to. Navíc je naprostá kopie Deppa a Paradis. ()

solisoli

Akési Romanca X v slušnej podobe. Intelektuálne myslenie, strednej inteligencii v pretechnizovanom svete až natoľko, že pojem mravnosť je len vecheť na umývacom drese. Zaujímavá téma, že vraj pre romantiku, v úvodzovkách, s ešte pôsobivejšou bodkou za príbehom. Že sa dalo pri tom vydržať s určitou dávkou nadhľadu, sa dá priznať, ale aj to s patričnou dávkou trpezlivosti. Konečná podoba príbehu je len plochá domnienka do možno vzdialenej budúcností. Pri životnom štýle určitého druhu jedincov, zrejme už teraz, nič nevídané. ()

blondboss

Taký obyčajný rodinný príbeh poprepletaný zaujímavými vzťahovými variáciami a dosť všednou a neoriginálnou myšlienkou a aj prevedením. Laetitia Casta stále má čo ukázať a prekvapila aj herecky. Čo mi ale v podobných francúzskych snímkoch chýba, je práve to, že tu neprechádzajú na diváka žiadne emócie, a ak áno, tak len minimálne. Preto len jeden z tých priemernejších filmov v danom žánri. 55 % ()

BarVo

Je pozoruhodné s akou ľahkosťou dokážu natočiť Francúzi aj takéto plytké scenáre. Tieto divné milostné zápletky idú síce úplne mimo mňa, ale keď sa nad tým človek moc nezamýšľa, tak to aj ujde. Dobre sa na to pozerá, to je ale všetko. ()

rigby

Zajímavá studijka, ani ne hra, jako snad hříčka. Na něco vážnějšího je to málo hluboké a moc krátké. Ale jinak docela bavilo, i když toho zítra v hlavě moc nezůstane. ()

Astonko

Nie, že by som sa pri tom vyslovene nudil, no aj tých 75 minút mi prišlo ako dve hodiny a námet mi prišiel vhodný skôr pre divadlo než pre film. Herecké výkony nepochybne famózne 5/10 ()

Dawe2

Rozjeté na několik stran, ale děj nerozveden a stávající prakticky nikam nedoveden. Nedozvíme se skoro nic. Herecky mi to taky moc nesedlo, bych to snad napsal sám líp. Fakt bída, nelze doporučit. ()

Slepejsek

Slušný námět, bohužel příliš plytce vyprávěný (říkám si, co by s ním dokázal takový Woody Allen). Přes krátkou stopáž jsem měl pocit, že se film neskutečně vleče - a to ještě od hlavního tématu často odbíhá do bočních slepých uliček, které vztahy nijak neposouvají, jen nahánějí čas (namísto pseudodetektivní či gay-linie bych čekal víc kolem postavy Josepha, a to jak směrem k jeho tetě, tak k novému "otci"). ()

Capri2016

Love story v ktorej mladícka vášeň na chvíľu zvíťazila nad rovnocenným ľúbostným vzťahom, ale tak rýchlo ako vzplanula sa aj rozplynula. Milenecký trojuholník, dvoch bývalých milencov a jednej mladej divošky. Bohužiaľ je film rozpovedaný v prvej osobe hlavného hrdinu Ábela. Hlavnej mužskej úlohy aj réžie sa zhostil Louis Garrel. On je ale najslabším článkom tohoto trojuholníka. Bývalá milenka, ktorá sa znova stala partnerkou a milenkou v podaní Laetitie Casta je zaujímavá, prefíkaná, citlivá a nepredvídateľná krásna dospelá žena. Naproti nej je náruživá mladá dievčina, ktorá je sestrou zosnulého partnera novo-nájdenej bývalej lásky. V tejto úlohe mladučkej divošky ma zaujala Lily-Rose Depp, ktorá jednoznačne zdedila talent po oboch rodičoch a predpovedám jej skvelú hereckú kariéru. Zaujímavá zápletka v dobrej metráži (našťastie iba 75 minút), ktorá je ale spracovaná ťažkopádne, niekedy až nudne. Ale kvôli dobrému príbehu a skvelým hereckým výkonom dávam 3 hviezdy. ()

hanca.uh

Anotaci filmu "romantický" bych rozhodně škrtla. Naštěstí nebyl!! :-)) Tady vzorově romantického nebylo nic. Super trefně a zajímavě zrežírovaný film na jinak už trochu fádní obehrané téma "výměna starého za lepší model" :-)). Zde mě od začátku bavila směsice velice vtipných neotřelých dialogů a scén vytvářející téměř dokonalou až jakoby parodii na lásku, na city, na řízné řešení krize mezi partnery. Mně se tento artový film líbil hodně moc a je pravda, že charismatický Louis Garrel umí hrát i natočit zajímavý snímek. Deppova Růženka je celej taťka a vypadá to, že i ona má jakousi herecky výrazovou jiskru. Nemám vůbec co vytknout, takže 100%. ()

sonyrx

Velmi zajímavé! Skvěle jsem se nad tímto úletem bavila, dcerka Johnyho Deppa tátu nezapře, ale rozhodně nezůstane dlouho v jeho stínu. Velmi nadějná slečna! ()

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky