Poručík VB v přestrojení za dělníka hledá mezi pracovníky obsluhy kolesového velkorypadla vraha mladé ženy. Který ze zjištěných možných motivů je však ten pravý? (oficiální text distributora)

Nerajohn

Troufám si tvrdit, že jedna z nejlepších českých detektivek. A spolu s Nocí klavíristy a Smrtí stopařek ta nejlepší ze 70. let. A proč? Protože je syrová. A originální. Prostředí hnědouhelného dolu dává filmu neotřelou atmosféru. Jaké jsou hlavní klady? 1. Již zmíněná atmosféra. Některé scény (nález mrtvoly nebo utržení stěny) jsou dost mrazivé i dneska. 2. herecké výkony. Michal Pavlata v roli zmateného mladíka ukázal, že je škoda, že nedostal víc hereckých příležitostí. Nezklamali ani herci ve vedlejších rolích. Třeba trochu pitomoučký horník K. Augusty, nebo Kverka taktéž trochu opomíjeného herce J. Kozy. Naopak vyšetřovatel Vladimíra Ráže je možná malé mínus. Nemůžu si pomoct, ale když promluví, slyším večerníček O kouzelné mašince. Příběh je takový komplikovanější, vrahem může být kdokoli. 3. Hudba. Luboš Fišer se pochlapil a stvořil dostatečně syrovou a mrazivou hudbu, která k filmu sedí. ()

rozum i cit

Taková normální detektivka, nic výjimečného, ale špatná také není. Já jsem ostatně vděčná téměř za jakoukoli naši starou detektivku, kterou objevím, protože jsou vesměs všechny lepší než ta dnešní slavná tvorba. Prostředí zajímavé a ponuré, atmosféra velmi dobrá, ani s hereckými výkony nemám žádný problém. Nicméně skutečného vraha i pravou identitu Kostky jsem poznala už na začátku, takže žádné překvapení se nekonalo. ()

vinducha

Tady se opět postavím svým oponentům z naší Katovny . Ano pánové tomuhle krimi by barva jedině prospěla.  Jinak na to , že pan Matějka rozhodně třeba panu Schulhoffovi nedosahoval  po lýtka , tak zde sem se i docela bavil . ()

Lockeroom

S ohledem na dobu vzniku ( tuhá normalizace ) dobré. Sám bych si z podobného prostředí představoval temnější detektivku. Líbil se mi přirozený herecký projev Zdeňka Kryzánka, naopak Petr Kostka jakoby vypadl z nějakého normalizačního seriálu - scéna když byl drsný na policistu v hospodě autenticitou zrovna nevynikala :-) ()

vasosak

Zmítat se mezi Carmen Mayerovou a Jaroslavou Schallerovou by mě taky bavilo <3 Hudba super, jináč nic úplně extrovního. ()