Poručík VB v přestrojení za dělníka hledá mezi pracovníky obsluhy kolesového velkorypadla vraha mladé ženy. Který ze zjištěných možných motivů je však ten pravý? (oficiální text distributora)

klukluka

Lepší z normalizačních detektivek, byť lehce překombinovaná a vystavěná na naivitě až dětinskosti dospělých představitelů (Pavlatův hrdina žije v tom, že vraždil, byť se jeho oběť našla na jiném místě, než kde ji předtím zanechal). Iritovala mě technická stránka, z poloviny se to odehrává ve tmě, se kterou se tehdejší kamery vůbec neměly rády. Jinak jako by si tady kulturní fronta vyřizovala účty s dělnickou třídou. Nebyl snad jedinej člen party kameníků, kterej by se nenamočil do vraždy mladé ženy v podání Carmen Mayerové. Měli jsme tady násilnýho nevěrníka, vyděrače, agresora, lháře... Soudruhům na schvalovačce z toho muselo cukat v obočí. ()

Kovaja

Hodně povedená kriminálka z prostředí velkorypadla a dělnického prostředí kde dojde k vraždě mladé holky.Hlavní podezřelý je samozřejmě její bývalý který jí té osudné noci dá sbohem po trošku ostřejší výměně názorů.Navíc i on sám si myslí že ji zabil on takže maskování před VB dlouho nevydrží.Supr krimi které neomrzí ()

ViktorD

Ponurý příběh z ponurého prostředí, jemuž dodává neopakovatelnou atmosféru hudba Luboše Fišera. Na svou dobu zdařilá detektivka. Scény, kdy se samovolně sesouvá skalní převis, asi v českém filmu taky jen tak neuvidíte. ()

prezdivaka

Naprosto souhlasím se Sudem a je zbytečné to více rozepisovat. Kvalitní scénář a dobří herci. Velmi věrohodné. Bohužel se tady hlasuje podle jmen a mnohem slabší filmy mají lepší hodnocení. Skvělý Pavlata, který po filmu Bylo čtvrt a bude půl znovu předvedl, jak je dobrý. Zvláštní, že později dostával méně a méně příležitostí. ()

Brejlil

Celkem děsivá záležitost, realizačně naprosto nezvládnutá. Když už režisér neví, jak divákovi hlavní stopu vysvětlit, tak ji v retrospektivě několkrát předvede!!! Pochopí i úplný idiot. Herecké výkony jsou také na úrovni. Největší vtip je Vala na rypadle. ()

waits

Film se sune dopředu pomalu, klopýtavě a trochu amatérsky (popisné retrospektivy), ale dostatečná syrovost a temnost snímku sluší (černobílé zpracování je v tomto případě výhodou). Děj je zaostřen na dělníky a hlavně na Pavlatu, skupinka vyšetřovatelů je naproti tomu mimořádně mdlá (Rážův projev je téměř na usnutí). Podruhé už bych se nedíval, ale pro jednou, proč ne. ()

arcticsky

Více než příběh / milence zavražděné by si jistě policajti proklepli hned druhý den, až by mu z toho bylo špatně/ mne zaujalo zajímavé obsazení - vynikající dabér Pavlata a Vladimír Ráž v roli vyšetřovatele. ()

Vesecký

Slabší čtyři hvězdičky, závěr a la Agatha Christie, všichni podezřelí v půlkruhu, ale to bylo jedině správné rozhodnutí scénáristy. Mnozí asi namítnou, že to zase bylo z pracovního prostředí, ale tam přece většina z nás prožije třetinu svého života, hrdiny nebyli žádní gangsteři, ale parta dělníků na hnědouhelném dolu. I tam se stávají vraždy... Jenže trošku předem bylo jasné, že by film neměl žádnou cenu, kdyby Pavlata skutečně vraždu spáchal. A ten Kostka mi byl hned podezřelý, že jde o fízla... ()

MickeyStuma

Solidní detektivka z prostředí hnědouhelného dolu. Děj plný kliček a nečekaných situací. Zajímavostí je, že se tu objevuje tajný policista. Infiltroval se mezi dělníky, aby mohl sledovat zevnitř veškeré dění a co si kdo a o čem povídá pro snazší vypátrání pachatele. A zdařilo se. Příběh je zpracován velmi dobře a přesně dle českých regulí. Tento snímek je zkrátka povedený. ()

kkarx

Tohle by se dalo nazvat dělnickou detektivkou (bez jakéhokoliv negativního zabarvení dobou), protože se prakticky celá odehrává v dole a hrdiny a i podezřelými z vraždy jsou horníci. Ti jsou skvěle typově obsazeni a s takovými herci snad ani nejde natočit vyloženě špatný film. Atmosféra je dobrá, pěkně temná, stejně jako obraz. Zpracování slabší, spíš televizní než jako celovečerní film. ()

Schlierkamp

Československý kriminální film z prostředí povrchových hnědouhelných dolů v Komořanech. Po úvodní oslavě narozenin jednoho z dělníků je nalezena mrtvá mladá žena a případu se ujímá vyšetřovatel V. Ráž. Strohý, klidný, ale bezpečně jdoucí za odhalením pachatele a jiných trestných činů souvisejících s touto tragickou událostí. Jako nejvíce podezřelý se jeví mladý M. Pavlata. Muž, jenž je znám především díky svému hlasu a jenž nebývá často viděn na filmových plátnech si zahrál neklidného, láskou omámeného horníka s nepříliš čistým svědomím. Co se týče kriminální zápletky, je na velmi slušné úrovni a divákovi je napětí servírováno až do konce snímku. Postava tajného policisty, jehož ztvárnil P. Kostka, skutečný manžel zavražděné C. Mayerové, byla však lehce odhadnutelná. Ve vedlejší roli dostal poměrně velký prostor oblíbený V. Babka, dále robustní Z. Kryzánek, netradičně nevtipný J. Krampol a méně známý J. Koza. Originální průmyslové prostředí spolu se záběry na obří vícepodlažní kolesové rypadlo dodávají snímku originalitu a snadnou zapamatovatelnost. Spojením všech těchto aspektů se režiséru Matějkovi povedlo vytvořit lehce nadprůměrné krimi. ()

alonsanfan

Nevýrazná, neslaná, nemastná detektivka ne nepodobná šedivé univerzální UHO omáčce ze školní jídelny osmdesátých let minulého století, ve které se naštěstí občas něco pěkného uloví, nebo taky ne. Těmi nejlepšími sousty jsou v tomto případě Carmen Mayerová, Michal Pavlata a Petr Kostka, třešničkou na dortu pak skvělá hudba Luboše Fišera. Příběh samotný není nezajímavý, stejně jako prostředí uhelných dolů, ale film trpí zvláštní rozvláčností, nevýrazností a bezspádností. ()

Parm1

Krimi film průměrný, ale zajímavé je zasazení do prostředí povrchového dolu a používání těžké těžební techniky. ()

rivah

Ponurou atmosféru prostředí velkorypadla povrchového dolu spolu s utržením boku horniny  dotváří hádanku se zabitím ženy. Velmi dobře obsazeno i provedeno. ()

Robbi

Plusem ve Zlé noci je prostředí, podle mého názoru nijak nepřibarované. Uvědomme si, že na povrchovém dole asi těžko dělala skupina vysokoškoláků. K chování Semeráda (M. Pavlata) chci říci tolik - kdo z hodnotících se ocitl v situaci, kdy se domníval, že zavraždil a zachoval si úžasně chladnou hlavu a nedělal nesmysly? Tahle detektivka je nepřehrávaným příběhem, civilně natočená a proto uvěřitelná, také z důvodu, že se lidé v ní chovají nikoli jako filmoví supermani, ale okolnostmi zaskočení jedinci. Chyběl jen kousíček, možná méně průhledné některé scény (že Eda - P. Kostka - je "fízl", lze uhodnout opravdu ještě dříve, než vyleze do druhého patra rypadla), aby to byly zasloužené ****. ()

Godhaj

,,Proč bys mě ztrácel?“ Spojení kriminálního příběhu, prostředí povrchového dolu a černobílého provedení vytváří ponurou atmosféru, která zalézá pod kůži. Nutno dodat, že tvůrci si s ní zdatně pohráli, kromě pocitu, že vrahem může být kdokoliv, přidali i všudypřítomné nebezpečí ze sesuvů kamení. Postava detektiva v podání Ráže zde hraje vedlejší housle, hlavní část příběhu se odehrává v partě pracovníků, kteří obsluhují obrovské rypadlo. Jejich herecké výkony jsou minimalistické a dobře se hodí do jejich postav obyčejných lidí. Kostkova postava i jeho hraní je ale trochu přestřelené. Potěšila mě postava Zdenky hraná milou Jaroslavou Schallerovou. Samotný závěr ve stylu Poirota, kdy se sezvou všichni zúčastnění k závěrečnému ,,odhalení“ vraha mi ke zbytku příběhu vůbec neseděl. Čekal jsem na konec něco akčnějšího či temnějšího. ()

Vikinec odpad!

Zlá noc, zlý sen. Neuvěřitelně trapná hra na detektivku ani ne tak námětem jak spíš provedením. Film byl zřejmě určen pro nejtěžší případy diváků v Bohnicích nebo z Bohnic rovnou pocházel. Jinak si takovou snůšku vyumělkovaných scén, divných pohnutek zapírat důkazy o vlastní nevině a poblázněného chování skoro všech postav neumím vysvětlit. No proti gustu žádný dišputát. ()

Pitryx

Obyčejná kriminálka, ale za zajímavého prostředí. Ne že by mne to kdovíjak bavilo, ale nezrychloval jsem, takže si to svou čtyřicítku procent zaslouží. ()