Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

patient333

Veľmi dobre pozerateľný film. Tento návrat detektívok s dobrým puncom je príjemné osvieženie po všelijakých bezduchých akčných fantasmagorinách. Postavy sú uveriteľné, film ma dobré tempo, občasné spomalenia len prospievajú. Navyše je to veľmi dobre vyváženie ešte uveriteľnej no nie príliš prekombinovanej zápletky. Divák sa tak dokáže sústrediť na dej, aj trocha porozmýšľať, avšak nie je to až tak komplexné, aby záver niekto nepochopil. Rian Johnson po Star Wars ukazuje, že keď si to od začiatku spíše a spraví sám, tak z toho vyjde prekvapivo dobré dielo. Len tak ďalej. ()

Mykie

Svizna zabavna detektivka, ktera uspesne vraci murder mystery filmy na velke platno. Jestli se z toho opravdu stane serie, do kina se podivam s radosti znovu. ()

Sejdyndou

Dávám 5*. Celý film byl jeden velký paradox plný náhod, omylů a jak řekl James Bond jako detektiv: “je to jako donut s dírou a v něm další donut s dírou”. Skvělé herecké obsazení, skvělý příběh a spousta skvělých zápletek, které vás pohltí až si budete řikát “co to sakra?” Film mě naprosto bavil. Pozadí příběhu mi připomínal jako Vraždu v Orient expresu, záhadné úmrtí, spousta podezřelých a teď, který je ten pravý? A nakonec to bude ten, u kterého jste to nejméně čekali. ()

artlover

Knives out má dotiahnuté absolútne všetko. Čím dlhšie som pozerala, tým viac ma to bavilo. Výborne vystavané, výborne zahrané a výborne vymyslené. Niekoľko veľmi podarených scén, vtipných momentov aj prekvapení. Stopáž najprv možno nenadchne, ale celé to vďaka gradujúcemu spádu pomerne rýchlo ubehne. Viac takýchto filmov! ()

lex85

Tady není o čem psát :) Od doby kdy jsem poprvé koukal na: Vražda v orient express, je toto jedna z nejlepších krimi detektivek jaké jsou. Na rozdíl od předchozího filmu který je ve velmi smutné atmosféře tak tady jde o uplně neco jiného. Podle mě Daniel Craig hraje jako ještě nikdy a tato malá velká role předčí velkou část jeho tvorby. Ano i nekteré bondovky i když Casino Royale asi ne :) Na první pohled by jste to asi neřekli ale herecké obsazení tady z nějakého důvodu tvoří téměř dokonalý soulad a elá filmová rodina je více než reálná. Jeden z vrcholů filmů je když Daniel Craig žačne metaforovat o donutech:)) V této scéně celé kino doslova řvalo smíchem. ()

McGuffin

Na nože, Knives Out je dvouhodinová detektivka, film o vyšetřování zločinu a tedy o práci. Scénárista a dvojjediný režisér Rian Johnson se chvíli snaží diváky znejistět, jestli to nebude film o páchání zločinu, ale tento motiv nakonec použije klasicky, tedy jen tak, aby divákům a hlavnímu hrdinovi z postupu pátrání ukázal právě tolik, kolik mají v daný čas příběhu vědět, aby si mohli myslet, že už poznali pachatele. Jako většinou v pátracích filmech nejsou překážkami nastraženými scénáristou vnější okolnosti, ale právě jen postup jejich odkrývání, který kombinuje postupné skrývání a odhalování důkazů tak, aby pátrajícího a diváky vedl po falešných stopách až do samého finále. Nechce se hodnotit, jestli je v případě tohoto filmu vypravěčovo klopýtání mezí tezí o sebevraždě a jejím jasném původci a tezí o vraždě a jejich potencionálních autorech progresivní, zdá se ale, že publikum tento konformní fígl oceňuje. https://www.macguffin.cz/ ()

Petaska1

Skvělá detektivka, která překvapí hned několika zvraty. Hodně to připomíná Agathu Christie. A jako bonus úžasnej Chris ()

swetko

Americká komédia bez zvratkov? Dlho to tak vyzeralo ale nakoniec som sa dočkal, svojím spôsobom s noblesou, ale boli tam. ()

NejkubaCZE

Tak toto se opravdu povedlo. Skvěle propracované prostředí, zápletka zajímavá (ikdyž byla trochu předvídatelná) a úžasné herecké obsazení i výkony. A ten humor byl taky docela povedený. Výlet do kina se tentokrát určitě vyplatil, za mě 8/10 ()

dragon'88

Taketo ja mozem. Funny spin na detektivku, humor vyvazuje pritiahnutost za vlasy. Ale rewatch value je napriek vsetkemu asi trochu slabsi. Prezradena "pointa" by mi ani nevadila, ale taky ten supervillain efekt, ze az do poslednej chvile to dokaze nejaka postava kombinovat vo svoj prospech... Radost z riesenia a la E.A.Poe sa tym vytraca, alebo mozno uz toho bolo privela na jeden film. Zaokruhlujem hore za originalnost, vtip a dobru naladu, ktoru to vo mne zanechalo, aj ked neviem ci za to moze film. 3.5* ()

nagual2

Tak teda, parádne herecké obsadenie, ale žiadny zázrak sa nekoná. Čakal som niečo na spôsob Vraždy v Orient Exprese. Ale bohužiaľ ani náhodou. Zdĺhavé dialógy, postráda to tajomno, nejakú tú mysterióznu atmosféru. Už po 15 tich minútach som vedel, že to asi nedopozerám. Jediné plus je výprava, skvelí starodávny dom, respektíve kulisy. ()

mety6

Já ti nevím, Karle. Nebolo to zle, ale nebolo to ani natolko dobre, aby to potesilo. Problem celeho filmu je v tom, ze v opise je napisana KOMEDIA a vo filme sa nic komedialne nedeje. Nema to ziadny nadych vtipu, alebo vtipnych scen. Je to proste novodoba Agata Christie: Poirot alebo Murder, she wrote. Necakal som, ze sa budem rehotat pocas 120 minut ale toto jednoducho nie je komedia! Na plagate obrovske Hollywoodske hviezdy, ktore nijak neohurili a keby tam boli beckovy alebo ceckovy herci, ktorych sme v zivote nevideli, vobec by to tomu filmu neuskodilo. Chcel som dat 3* ale ten primitivny akcent Daniela Craiga ma tak iritoval pocas celeho filmu, ze som to znizil na 2*. ()

Artixl

určitě skvělý snímek který pobaví i překvapí. po shlédnutí jsem jej doporučoval snad všem koho jsem kde potkal. jediná věc co mi nepřišla tak skvěle promyšlená byla myšlenka hlavní postavy zvracící vždy když lže. za mě velice kvalitní film který si zaslouží více než 83%, proto dávám 5 hvězd a ne 4. ()

Thercukial20

Zajímavě vystylizovaná neotřelá detektivka s neobvyklým příběhem a zejména jeho podáním. Audiovizuálně si to Johnson pohlídal skvěle, stejně jako hvězdně a hlavně trefně obsazený casting, na kterém je strašně vidět, jak si jednotlivý herci své party užívají a ždímou ze sebe maximum. Postupné dávkování otázek a odpovědí bylo zajímavým a nevídaným přístupem k zažitým stereotypům detektivního žánru, na druhou stranu se ale jednalo o největší slabinu filmu, neboť díky němu finále snímku rychle dochází dech a podtaktovanému závěrečnému rozuzlení, od kterého jsem očekával jednoznačně víc, těžce bere vítr z plachet. Ačkoliv se tu tak Johnson snaží sebevíc, mnoho cíleně zavádějících motivů a zvratů mu prostě "nesežerete", stejně tak spoustu jednotlivých aspektů příběhu divák odhadne předem a film tak ztrácí potřebný drive. Přesto se jinak jedná o vykutálený a originální počin, který skvěle paroduje a prezentuje lidskou chamtivost a zášť v plné nahotě. ()

SteveCZE

(8.5/10) Hele tomu kdo čte moje komentáře asi nemusím vysvětlovat že osmé Star Wars jsou pro mne nefungující průměrnou scifárnou. I přesto mi Rian Johnson přišel jako fajn režisér, kterému stačí mít v ruce kvalitní scénář a povede se mu natočit skvělý film. A světe div se, ono se mu to tentokrát povedlo. To je takhle jedno krásné ráno, kdy vstanete, připravíte vašemu příbuznému snídani a přinesete mu ji až do pokoje. Jenže ouha, on tam leží mrtvej! Že jste tohle nikdy nezažili? No, hlavní postavy - rodina Thrombeyova - tohle zažili. A užijí si toho ještě dost. Týden po pohřbu se musí znovu sejít kvůli dalšímu vyšetřování pod vedením soukromého detektiva Benoita Blanca (jižanská verze Hercula Poirota), protože - a teď se podržte - to co vypadalo jako sebevražda mohla být ve skutečnosti vražda! A takhle nějak začína děj filmu. Nebudu lhát, Rian Johnson se tentokráte opravdu vytáhl, a to jak po režijní tak po scénáristické stránce. V ději se sice objeví nějaké ty klišé, ty jsou zde ovšem zpracovány velmi dobře. Krom toho tu ovšem Johnson předvádí celkem povedené dějové zvraty při kterých jsem si prostě musel říct "wow". Co ještě vychválit? Kulisy v kterých se film odehrává a postavy. Ono celkově obsazení, kterému vévodí Daniel Craig a Ana De Armas, je hrozně super a je hodně vidět že je práce na filmu očividně bavila. Celá tahle rozhádaná rodinka, kde každej by mohl vraždit, vás tedy bude bavit i přesto že jejím členům nebudete přát úplně pěkné věci. Snad jedinou výtkou by mohla být první půlka filmu, jež se trochu vleče. Když to tak shrnu, Na nože je úžasný příspěvek k detektivkám typu "Whodunnit", která krásně vypadá, má skvělé obsazení, a dokáže i mile překvapit. Zhlédnutí rozhodně mohu doporučit. A já jsem čím dál tím víc zvědavý na další Johnsonovy projekty. Že bych Riana vzal na milost? ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky