Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021 Autor dO_od

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako Netflix, Amazon nebo Apple často zlákají ty největší hvězdy, aby šly pracovat na jejich píseček. Nově teď dokonce máme i konkrétní představu, kolik si můžou některá z těch největších jmen vydělat.

 

Podle serveru Variety tak například Daniel Craig dostal za oba další sequely k filmu Na nože zaplaceno neuvěřitelných 100 milionů dolarů. To bude dost možná i nějaký rekord. Dwayne Johnson si za akční thriller Red Notice vydělal slušných 30 milionů předem, a dalších 20 na něj čeká po premiéře, pakliže se naplní některé smluvní podmínky. Denzel Washington a Will Smith oba brali po 40 milionech, první za Střípky, ten druhý za Krále Richarda. Michael B. Jordan zatím bral jen 15 milionů za roli ve filmu Tom Clancy: Bez výčitek. Leonardo DiCaprio bral 30 milionů a Jennifer Lawrence 25 milionů za účast ve filmu Don’t Look Up, Mark Wahlberg bral 30 za Spravedlnost podle Spensera a Ryan Gosling dostane 20 za v Česku natáčený thriller The Grey Man. Nyní to pojďme srovnat s platy pod tradičními studii.

 

Tom Cruise a Keanu Reeves dostali 13 milionů předem s možností dalších peněz z tržeb za účast ve filmech Top Gun: Maverick a Matrix 4. Chris Pine bere 11,5 za roli v Dungeons & Dragons, Brad Pitt 20 za akčňák Bullet Train a Chris Hemsworth 20 za čtvrtého Thora. Takový Robert Pattinson ale za Batmana dostane jen 3 miliony. No a pak jsou tu ještě seriály.

 

Chris Pratt dostává 1,4 milionu za epizodu sci-fi seriálu The Terminal List od Amazonu, kdežto Jeff Bridges bere 1 milion za epizodu dramatu The Old Man od FX. Pod nimi jsou Bryan Cranston, Kate Winslet a trojce dam ze Sexu ve městě – všichni obdrží mezi 650–750 tisíci dolarů za epizodu seriálů Your Honor, Mare z Easttownu a nového Sexu ve městě And Just Like That. 600 tisíc za epizodu pak berou taky Pedro Pascal (The Last of Us), Gillian Anderson, Michelle Pfeiffer a Viola Davis (The First Lady) nebo Steve Martin a Martin Short (Only Murders in the Building). Na "spodu" listiny jsou pak Henry Cavill (Zaklínač), Jason Sudeikis (Ted Lasso), Ted Danson (Mr. Mayor) nebo hvězdy Stranger Things či Boje o moc, které berou v průměru 300 tisíc dolarů za epizodu.

Související novinky

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

01.06.2023

Svět Rychle a zběsile nedávno rozšířil již desátý film (nepočítaje spin-off Hobbs a Shaw), na jehož konci se diváci dočkali poněkud nečekaného překvapení. Pakliže jste ještě desítku v kině neviděli a… (více)

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (více)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ačkoliv to tak po kvalitním, ale relativně nenápadném prvním filmu v roce 2014 nemuselo vypadat, ze série o nájemném vrahovi Johnu Wickovi se stal globální hit. Překvapivě se díl od dílu zlepšovala… (více)

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (více)

Scorseseho novinka nadchla kritiky v Cannes

Scorseseho novinka nadchla kritiky v Cannes

21.05.2023

Poslední dny se intenzivně řešilo především to, jakým způsobem kritici v Cannes odstřelili nového Indiana Jonese a nástroj osudu poté, co se Disney spolu s tvůrci troufale rozhodlo film promítat na… (více)

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (více)

Brad Pitt usedne do skutečné formule

Brad Pitt usedne do skutečné formule

05.05.2023

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick) a legendární producent Jerry Bruckheimer (Skála) se po několikaměsíčních přípravách už brzy pustí do natáčení jejich závodního filmu pro Apple, v němž si… (více)

Další posily pro druhého Gladiátora

Další posily pro druhého Gladiátora

03.05.2023

Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) letos na podzim divákům naservíruje velkolepý historický pohled na legendárního francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparteho, to pravé ořechové ale zřejmě… (více)

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Reklama

Nejčtenější novinky

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Velice smutná zpráva zasáhla v pondělí filmový svět. Milovaný a uznávaný herec Ray Stevenson zemřel ve věku 58 let. Zprávu potvrdil server Deadline s tím, že Stevenson údajně zemřel v Itálii, kde… (více)

Netflix zavádí příplatek za sdílení účtu

Netflix zavádí příplatek za sdílení účtu

24.05.2023

V loňském roce Netflix oznámil, že chystá určité změny týkající se sdílení účtů mimo jednu domácnost. No a ohlášené změny jsou konečně tady. Čeští předplatitelé Netflixu s tarify Standard nebo… (více)

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

19.05.2023

Snímek Indiana Jones a nástroj osudu si užil svoji slavnostní premiéru na festivalu v Cannes, kde se Harrison Ford záhy dočkal pětiminutového potlesku ve stoje. Hned poté se na Twitteru začaly… (více)

Nejnovější novinky

Festival Sziget nabízí desítky světových hvězd

Festival Sziget nabízí desítky světových hvězd

08.06.2023 Reklama

Nádherný areál festivalu Sziget na ostrově uprostřed Budapešti bude letos hostit hvězdy jako Billie Eilish, Imagine Dragons, David Guetta, Macklemore, Florence and The Machine, Mumford and Sons nebo… (více)

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

07.06.2023

Režisér Bryan Singer byl dlouhý čas jedním z nejnadějnějších mladých tvůrců v Hollywoodu a jeho kariéra se zdála být neotřesitelná. Rodák z New Yorku se proslavil už začátkem devadesátých let svým… (více)

Reklama

Reklama