Reklama

Reklama

Na nože

  • USA Knives Out (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (20)

Trailer 1

Recenze (947)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Tak proč tu jste?“ - „Jsem tu na žádost klienta.“ - „Jakého?“ - „To nemohu říct, ale ujišťuji vás, že jsem tu jen na ozdobu. Berte mě jako zdvořilého, tichého a pasivního pozorovatele pravdy.“ Což se moc nepotvrdilo…Na nože je dobře a efektně vymyšleno i odvyprávěno. Publikum na rozdíl od policie vidí, že postavy lžou, a postupně se odhaluje možný motiv všech. Přesto však nejde o úplně férovou hru s divákem, protože tvůrci jím šikovně manipulují, předkládají mu různá vodítka, ale stejně mu nedají rovnocennou šanci držet krok. A tak největší přednost snímku, fakt, že je „chytrý“, se ukazuje být i jeho menší slabinou. Díky všem těm dějovým zvratům se film stává až trochu „přechytralým“, a některé věci (např. bota, telefonát, naivní vydírání, neobvinění některých postav, celé zvracení) úplně nesedí. Což v konečném součtu ani moc nevadí (resp. v mých očích to snímek stojí srážku 1*). Film má navíc švih, trochu humoru (čekal jsem ho ale víc), úsměvný konec, a hereckou skvadru, která baví. Každopádně, v tomto případě neuděláte krok vedle. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

(80%) Od KNIVES OUT jsem nic neočekával, ani jsem nečetl předlohu. Trailer mě moc nechytl, obával jsem se moderního humoru a ujeté nadlehčenosti. Nicméně, poté, co jsem film dokoukal, jsem byl příjemně překvapen, že se mé obavy naštěstí nenaplnily. Přeci jenom detektivky beru všema deseti, tak tu reálná šance, že se mi to bude líbit, musí být. Odkud začít? Dějově je to vcelku jednoduché a to nastínění situace okolo vraždy, které se nám v průběhu filmu několikrát z různých úhlů pohledu promítalo, bylo hezky natočené – a HLAVNĚ takovým způsobem, aby se v tom divák mohl jednak dobře orientovat a jednak, aby se moc nenudil a udrželo si to jeho pozornost až do konce. Samozřejmě, na každého to zapůsobí jinak. Mě to vtáhlo do děje hned od začátku. Možná tak první 15 min je méně záživných, ale co už. Nevím, jak mám dále pokračovat, aniž bych nic nevyspoileroval, ale zkusím to. Hlavním pointu případu už tu máme víceméně z části odhalenou ani ne v polovině snímku, ke konci je ještě nějaké dovysvětlení a zaklapnutí puzzlí, aby vše sedělo, takže v tomto ohledu jsem byl zpočátku trochu zklamaný, ale vzhledem k tomu jak to bylo vše chytře natočeno, vysvětleno, tak si nemohu více stěžovat. Prostě to mohlo mít lepší pointu, ale chápu, nemusí mít každá detektivka šokující rozuzlení. Jen mi to přišlo takové předvídatelné. Ale nevadí. Přesto jsem spokojen s režií filmu a s jistou originalitou. Ta nadlehčenost zde byla pojata v rozumné míře. Herecké obsazení bylo výborné, včetně jejich postav. Za mě excelovala nejvíc hlavní dvojice Ana de Armas a Daniel Craig. Craig mě téměř nadchl, jeho herecký výkon byl excelentní. Byl vtipný, sarkastický – prostě se do role skvěle vžil. Oceňuji i Ch.Plummera, který na svůj věk (90 let) vypadal docela svěží. Líbila se mi i netradiční filmová hudba. Co k tomu víc dodávat? Jsem spokojen, jen by to chtělo lepší pointu, holt mám nakoukáno a načteno už dost detektivek. Prý má být pokračování? Určitě jsem pro! ()

Reklama

Nin 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu je fakt super, jaká je to vyvedená detektivka, která nejen že jasně následuje klasiky Arthura Conana Doylea a Agathu Christie (např. vynikající "excentrický detektiv" v podání Daniela Craiga), ale úspěšně se snaží také předvést i něco nového. Konkrétně tu jde především o zvraty, které si Rian Johnson (těžko se mi věří tomu, že je to nejen dobrý režisér, ale i tak dobrý scenárista - tohle by bylo naprosto super i jako knížka) nenechává jen na konec, ale začne je chrlit už uprostřed. Také záhadou tu není jen to, kdo je vrah, ale spíše další věci, které se zločinem souvisí - např. kdo najal detektiva a kdo manipuluje s kým... Je to napínavé, stylově natočené a parádně zahrané. Nemám tomu vlastně skoro co vytknout, ale přesto možná přeci jen kvůli velkému množství postav se film místy trošičku táhne a rozplétá se občas příliš pomalu, občas příliš komplikovaně. Celkově však skutečně povedený film, který moc doporučuju. (8/10) ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Už jsem víckrát zmínil, že klasická detektivka, která staví na rafinovaném zločinci a ještě chytřejším detektivovi, co nepotřebuje tým spolupracovníků a odhalení pachatele je pro něj především intelektuální výkon, mi nikdy příliš neseděla a s přibývajícími léty se averze ke světu lepších lidí, kde se ony příběhy obvykle odehrávají, stále stupňuje. Takové detektivky představují stylyzovanou podívanou s typizovanými postavami, obvyklými kulisami a oblíbenými rekvizitami a na můj vkus je to příliš umělé a měšťácké. Proto jsem přijal s jistými rozpaky nabídku dcery na návštěvu kina a předpokládal, že to tam tak nějak odzívu. Zrodilo se ale příjemné překvapení. Režisér Johnson, který stojí i za scénářem, má sice detektivky rád, nebojí se ale pohrát si s pravidly a udělat si z žánru tak trochu šprťouchlata. Lehká nadsázka je všudypřítomná, herecká parta si své role evidentně užívá a přidává do svých kreací dávku ironického nadhledu, aniž by se z toho stala třeskutá parodie. Výsledek by měl vyhovovat nejen fanouškům žánru, ale i těm, kterým přijdou klasická schémata žánrové detektivky poněkud obehraná. Volba Daniela Craiga do role detektiva je sice odvážná, protože typově by se hodil spíš do americké drsné školy nebo na opačnou stranu zákona, ale funguje to. A členové zbohatlické rodinky jsou svou nevraždivostí a poklesky přímo k zulíbání. Celkový dojem: 75 %. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„To bola najhoršia autonaháňačka, akú som kedy videl.“ Čakal som to lepšie, ale aj tak tomu štvrtá hviezda unikla len o rybičku. V detektívkach už som videl „všetko“, čiže som bol mimoriadne podozrievavý už od prvej sekundy a do úvahy som bral aj možnosť, že vraždili psy. Nakoniec to ale celé bolo inak a hoci ma to zaskočilo, tak scenár je vystavaný natoľko zvláštnym spôsobom, že vlastne ani neviem, či sa mi páčil alebo nie. Výprava starobylého sídla skvelá, atmosféra parádna, dialógy odsýpajú, postavy ľahko charakterizované a kasting skvelý. Daniel Craig je dobrý, ale treba vyzdvihnúť aj fantastické mrchy Jamie Lee Curtis a Toni Collette. Čo mi nesedelo? Občas čudné momenty (posledná scéna s listom pre Jamie Lee Curtis – to bola náhoda?), občas blbosti (to, že fyzicky zničím kameru vôbec neznamená, že zničím záznam v systéme) a možno to bolo zbytočne dlhé. Cinemax TN 2019 ()

Galerie (78)

Zajímavosti (49)

  • V závěru filmu je použita píseň „Sweet Virginia“ od skupiny Rolling Stones. (MartinS96)
  • Chris Evans (Ransom) po natáčení prozradil, že belgické sušenky, které jeho postava konzumuje, nemohl později ani vidět, protože jich musel sníst strašně moc. (TaNya_)
  • Scéna, ve které Benoit Blanc (Daniel Craig) promlouvá k matce Harlana Thrombeyho (K Callan), měla být původně bez hudby. Rian Johnson se ji ale později rozhodl doplnit úryvkem z opery „La Traviata“ od Giuseppe Verdiho, který poskytuje vodítka k zápletce filmu. (MartinS96)

Související novinky

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (více)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v americkém Vermontu herecký veterán M. Emmet Walsh. Výrazný představitel zejména vedlejších rolí ve filmech jako Blade Runner, Zbytečná krutost a Potíže s Arizonou… (více)

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (více)

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Reklama

Reklama