Reklama

Reklama

Milion malých střípků

  • USA A Million Little Pieces (více)
Trailer 3

James, třiadvacetiletý alkoholik a narkoman, má dvě možnosti: léčbu nebo smrt. Poté, co se probudí v letadle s rozbitým obličejem a bez vzpomínek na posledních několik týdnů, zamíří na odvykací kúru, kde ho čeká mnohem víc než jen detoxikace a terapie. Zatímco James podstupuje bezvýchodnou cestu za uzdravením svého zničeného těla, léčí také své zlomené srdce tím, že se spojuje s dalšími spřízněnými dušemi, které bojují za lepší život. Milion malých střípků je nejnovějším filmem uznávané režisérky Sam Taylor-Johnsonové, v němž Aaron Taylor-Johnson předvádí excelentní výkon. Ve filmu natočeném podle knižního bestselleru Jamese Freye, jehož scénář napsali Aaron Taylor-Johnson a Sam Taylor-Johnsonová, dále hrají Billy Bob Thornton, Juliette Lewisová, Giovanni Ribisi a Odessa Youngová. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (27)

UhLee 

všechny recenze uživatele

(7/10). Tento snímek je hrozně křehký. Jako hranice mezi střízlivostí a deliriem. Šlo od začátku vidět, že pro Aarona to byla srdcová záležitost. Největším důvodem bude asi společný scénář s jeho manželkou Sam. Je prostě úžasné když divákovo srdce zaplesá nad hereckým uměním takto talentovaného herce. Není potřeba, aby byl na plátně tříáčkový herec, protože Aaron to zvládl na výbornou. Potom spatříte Charlieho Hunnama, jako jeho staršího bráchu a je vám hned jasné, že tady to bude silný šálek kávy. Chemie mezi bratry výborná. Celková cesta Jamese Freye byla strastiplná a ten úplný konec bych nerozdýchal ani já. Největší síla A Million Little Pieces možná netkví v samotné přeměně alkoholika, nýbrž ve svědectví místních pacientů. Zvláště příběh Billyho Thorntona mě neskutečně chytil za srdce. Za mě jeden z nejlepších filmů o odvykačce. ()

Greya 

všechny recenze uživatele

Raketový memoár vrcholové mety konzumovaného mixážního pultu drog i bezedného sudu lihovin zve polomrtvého, obnaženého mučedníka Freye do expresních programů rehabilitačního centra v bezvědomé kondici téměř narušených funkcí trvalého pobytu orgánů. Každá následující krůpěj alkoholového stolování je ve výsledku Jamesovým rohem na schovávačku v kulaté místnosti před smrtkou. Skupinky reflektují tedy euforické recepty na pohromy, anebo ohromující metody semaforu s přesvědčivým bažením. Příhody marných přízraků vzbuzují sympatie a nemalé starosti k jejich brouzdavým uvážením. Potrpím si na porouchané bytosti a s inventurou spáleného konce “shit listu pokojně hladím čistou čtyřku. ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Společný projekt manželů Taylor-Johnsonových nedopadl nakonec vůbec špatně, i když je tedy ale opravdu nutné podotknout, že ani o milimetr neopustili tímto snímkem nejen žánrové, ale ani žádné jiné mantinely, jinými slovy, celá tato podívaná byla z jejich strany sázkou na jistotu, takže případný divák bude sice nejspíš spokojený, ale rozhodně ho nebude považovat za jakýkoliv výraznější filmový zážitek, jelikož prostě nenabízí nic, co by tomu napomohlo. Každopádně, tou sázkou na jistotu mám na mysli především dvě věci, a to prostředí a téma filmu, které jsou pro většinové publikum velmi atraktivní a samozřejmě se i jednalo o velkou hereckou výzvu pro Aarona, a dovolím si tvrdit, že v obou ohledech se manželům zadařilo. Aaron je totiž ve své roli skutečně přesvědčivý a výrazný, a dokázal, že si umí poradit i s náročnějšími hereckými party, no a co se prostředí a tématu týče, Sam odvedla sice profesionální, nicméně vyloženě chladnou práci, kdy tedy filmu nechybí slušná atmosféra, fungující dramatické situace a diváku nedovolí se až příliš nudit, na druhou stranu jí musím ovšem vytknout, že nedokázala právě vzhledem k silnému tématu navodit jakékoliv působivé emoce a pak mě trochu zarmoutil závěr filmu, který je vyloženě mdlý a absolutně nevygradovaný. Úplně mě pak navíc nenadchla ani zápletka jako celek, kdy jde spíš o takový sled jednotlivých epizodek, než nějaký promyšlenější komplexní příběh, a tak ve výsledku musím zopakovat, že jde sice o výraznější a poutavé drama, ovšem s jedním zásadním problémem, a to že zkrátka není vůbec působivé. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Filmov o alkáčoch a feťákoch, ktorí proti svojej vôli boli donútení ísť na odvykačku, bolo nakrútených neúrekom, ale tento z tých všetkých, ktoré som ja videl, je zrejme najväčšia šupa! Hlavný hrdina (Aaron Taylor-Johnson) mi neuveritelne zapasoval i napriek svojmu egu a arogancii. Okrem iného je vo filme použitých i pár dobrých myšlienok od slávneho Lao Tzu z knihy Tao Te Ching! No a záverom ešte dodám, že toto bol asi prvý film, v ktorom som zniesol Juliette Lewis a snád prvá rola, v ktorej som si naozaj obľúbil Billy Bob Thorntona. P.S. Giovanni Ribisi ako buzik nemal tiež chybu! ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Slabe, Ten Krajcir Dzonsn nie je az taky dobry herec, nemam z neho natecene prirodzenie a nebudem tu davat 5 hviezd. ne, ne. Giovanni Ribisi detto - plany herec, nevie hrat. Tu bol este v roli homosexuala. mne to nevadi, mne je jedno koho picha do prdele. Na poli protialkoholickych filmov stale vedie Bill Wilder so svojim kuskom z roku 1945  : 20 % ()

Galerie (8)

Zajímavosti (4)

  • Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Natáčelo se ve městě Pomona (Kalifornie, USA). (BMW12)

Reklama

Reklama