Nadosmrti spolu

Anna Patarakina

Alexander Brøndsted

Scénografie:

Malin Kihlberg

Takový tichý, málo známý filmík, který konečně vtipně pojal zombie apokalypsu u mladého páru (jejich denní jóga, zásoba drog, krádeže sousedovic oblečení...). Má to rychlý začátek prošpikovaný vtípky a fakt jsem se od srdce smál, některé situace byly neskutečně lidsky stupidní a komické. Do půlky si zachovává takový komornější přístup, což je možná trochu škoda, ale postupem času dal film neuvěřitelně prudce nohu z plynu a veškeré komediální prvky zmizely, naopak je vystřídalo sáhodlouhé drama až do závěrečných titulků. Jednotlivé části byly dobré, kdyby se jen přenesly na film a utvořily konzistentní celek, takto rozhozené na komediální a drámovou půlku mi to prostě strašně nesedlo. Nehledě na to, že prvky zombie apokalypsy zde nebylo využito ani na minimum a konec byl až moc klasický.(1.6.2019)

Trefa do černého. Tím myslím, že venku řádí virus, takže lepší výběr už být ani nemohl. Z filmu mám pocity tak půl na půl. Jsou tu strašně nudné pasáže a naopak, některé výborné. Z těch skvělých scén jsou sousedi, drogy a partička hajzlů. Zbytek mě celkem nudil a ani výběr herců nebyl můj šálek čaje. Finále umělo zahrát na city. Lepší průměr.(21.3.2020)

• berusche

Nápad se tomu upřít nedá. První část dokonce graduje, láká a dalo by se říct, že drží v očekávání. Druhá to zabije, je plná klišé, stahuje pozornost a závěr je "bez komentáře". Natočit hlubokou lovestory pouze na pozadí zombie apokalypsy není špatný, ale myslet si, že tím zvládnem hloubku postav a sílu lásky je špatnej předpoklad.(17.11.2019)

Filmu ubližuje zmatení žánrů - ze začátku zombie, ale nikoliv horor, jen coby pozadí, kontext, poté psychologické drama o sociálních rolích a maskách, nakonec romantická slaďarna...pak konečně náznak hororu...ale opravdu jen náznak...a nakonec ještě větší romantickej cukrkandl...skoro jak ze Svítání... Tohle se fakt nepovedlo...v zombie subžánru by přece jen měli účinkovat i nějací zombíci...a nejenom za vstupními dveřmi ve filmu, v němž kamera neopustí byt...(12.2.2020)

V první třetině lehká komedie, kdy se rozháraný manželský pár svérázně vyrovnává s nastálo situací, v té druhé úsměvné psychologické hrátky a v poslední části prvoplánová romantika. To vše s nádechem zombie hororu, který tu ale plní jen zástupnou roli. A dohromady to funguje víc než jen uspokojivě. Své si odvádějí i herci a docela by mě zajímalo, kde byla doteď schovaná Zoë Tapper. Líbilo. 80%(16.2.2020)