poster

Nadosmrti spolu

 • Česko

  ZOO

  (festivalový název)
 • Dánsko

  Zoo

 • USA

  Zoo

 • Velká Británie

  Death Do Us Part

Komedie / Drama / Horor

Dánsko / Švédsko, 2018, 95 min

Režie:

Antonio Tublén

Scénář:

Antonio Tublén

Kamera:

Anna Patarakina

Producenti:

Alexander Brøndsted

Střih:

Antonio Tublén

Scénografie:

Malin Kihlberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ***

  O zombie (takmer) bez zombie, skôr sociálna satira o dvoch ľuďoch odrezaných od spoločnosti, ktorý k sebe musia opätovne nájsť cestu, pričom ich postretnú rovnaké nástrahy, ako v bežnom, štandardnom živote. Horor nie, toto treba škrtnúť, lebo “ZOO” je čistá, pomerne pomalá dráma, s občasnými prvkami tragikomédie. Priemer ..(22.12.2020)

 • Morholt
  ****

  V první třetině lehká komedie, kdy se rozháraný manželský pár svérázně vyrovnává s nastálo situací, v té druhé úsměvné psychologické hrátky a v poslední části prvoplánová romantika. To vše s nádechem zombie hororu, který tu ale plní jen zástupnou roli. A dohromady to funguje víc než jen uspokojivě. Své si odvádějí i herci a docela by mě zajímalo, kde byla doteď schovaná Zoë Tapper. Líbilo. 80%(16.2.2020)

 • Radek99
  ***

  Filmu ubližuje zmatení žánrů - ze začátku zombie, ale nikoliv horor, jen coby pozadí, kontext, poté psychologické drama o sociálních rolích a maskách, nakonec romantická slaďarna...pak konečně náznak hororu...ale opravdu jen náznak...a nakonec ještě větší romantickej cukrkandl...skoro jak ze Svítání... Tohle se fakt nepovedlo...v zombie subžánru by přece jen měli účinkovat i nějací zombíci...a nejenom za vstupními dveřmi ve filmu, v němž kamera neopustí byt...(12.2.2020)

 • Enšpígl
  ****

  Když jsem si telefonoval s uživatelem Claudel a v rámci našeho filmového pokecu mě upozorňoval na tento kousek na HBO GO, tak mě během hovoru nedošlo, že jsem Antonio Tubléna dokonce videl osobně na jednom fesťáku. Takže, protože teď máme s Claudelem mírové období a nejsme v nějaké zásadní filmové rozepři, nakonec jsem se na film vyhrl a rozhodně nelituji. Je to multižánrovka jak prdel, opravu to co vypadá ze začátku jako dusná vztahovka se po chvíli mění v černohumornou komediii atd, atd až to končí u nádherného vlastně jednoho z nejsilnějšího romantického zakončení co jsem kdy viděl, opravdu tomuhle se říká láska, no trošku extremní, ale láska. Antonio Tublén ani na po druhé nezklamal a vysekl hodně originální kousek.(30.1.2021)

 • claudel
  ****

  Dánové dokáží vždy zaujmout i překvapit. Originalitu upřít nelze. Žánry se po cca patnácti minutách střídají a ačkoli se to postavami v příběhu nehemží, pocity nudy divák nezakouší. Oba hlavní představitelé oslňují svojí výstavní angličtinou a uvěřitelným projevem lidí, kteří ztratili vše, ale získali jeden druhého. Závěr navýsost dojemný umocněný Adagiem, které mi zní v hlavě i hodinu po závěru.(24.1.2021)