Nadosmrti spolu

• Česko ZOO (festivalový název) (více)

V den, kdy se Karen a John dozvědí, že nemohou mít děti, ztratí jejich manželství jiskru. Začnou vypadat jako chodící mrtvoly, lapené ve spárech každodenního života a na pokraji rozvodu. Poté, co vypukne zombie apokalypsa, se mladý pár musí zamknout ve svém bytě a čekat na záchranu. Zatímco se okolní svět hroutí, nezbývá, než si k sobě znovu najít cestu a získat zpět ztracenou lásku. (Cinemax)

Rathalos

Zoo je velmi zaujimava zalezitost zo severu z Danska,taky mix roznych zanrov so sympatickou dvojicou v hlavnej ulohe,najma Zoe Tapper bola rozkosna,ma to dobru atmosferu,z ktorej je jasne,ze nieco zle pride a aj koniec mi prisiel vydareny,zabavny film,ktory mi padol do oka...:-) ()

MickeyStuma

Rozpadající se manželství a invaze zombie. Dva motivy příběhu odehrávající se v jednom bytě, tentokrát však v poněkud neobvyklé atmosféře zasahující až do artového rozhraní. Máme tu zajímavé mezilidské drama okořeněné nějakým tím humorem a v menší míře horor. Skutečně jen v menší míře, neb že se něco děje se dozvíme už na samém začátku příběhu společně s problémem hlavního páru a to je tak vše. Pomaličku se to roztáčí ve chvíli, kdy do dějství vstoupí další pár ze sousedství, čímž rodinné drama přechází přes humornou stránku do thrilleru, které nakonec skončí v drsné atmosféře hororu obsahující šokující finále. Svým způsobem by se mohlo jednat o tradiční *happy end*, avšak záleží na divákovi jak celý koncept pojme. Takže suma sumárum, první polovina je poutavá a dojemná, druhá je už tragičtější a ve vývoji děje intenzivnější. Závěr je naplněním slibu, které v průběhu příběhu vlastně nabývá dojmu určitého poselství. Není to zombie horor, na jaký jsme byli doposud zvyklí. Technicky se spíše jedná o festivalový snímek, takže nic pro ryze hororové fanoušky, neboť hlavně ti budou z tohoto počinu patřičně zklamáni. Film pro náročného diváka? To asi z poloviny, těžko říct. Každopádně je to film jen pro určitý okruh diváků. Dánští a švédští tvůrci se na to v koprodukci podívali zase poněkud jinak a je to dobře. Zajímavý námět, který je dobře zpracován. Toť vše. ()

Rockerman

Vlastně v současnosti zažíváme něco podobného. Pravda, nakažení Covid - 19 na zdravé zatím neútočí. Z mladého, mírumilovného manželského páru se vlivem okolností stává dvojice likvidující všechny, kdo se jim postaví do cesty a to nejen zombíky. Je tu vtip, drama a nakonec i romantika. Naprosto unikátní zombie film, ve kterém na zombie narazíte jen sporadicky! Netradiční děj se zaměřuje na lidi, uvězněné kvůli "nákaze" ve svých bytech. Skvělý film! ()

Vabr

Podle mě kdyby nahradili herce za nějaké, kteří budou mluvit vtipněji a lehce přehrávat, tak bych se zasmál. Takto to byl párkrát dobrý pokus o vtip, ale stylem, kterým ho vyslovili jsem se nezasmál. Bratr to po půl hodině vzdal, protože věděl, že se mu to nebude líbit. Nutil jsem ho na půl hodinu, jinak by to vzdal už dřív. Zombíci tam tak málo nejsou, abych řekl pravdu. Štve mě, že když jdou ven, tak vidíte jen dveře, ze kterých vyšli a to je vše. To je úplně o ničem. Druhá polovina byla horší. Vážně nechápu bad ending v tomto filmu. To jsem vážně nepochopil a film to akorát zkazilo. Hodil se sem perfektně happy ending. Nic moc. Záběry města jsou docela nelogické. Kouří se totiž z některých komínů, ale moc jsem to neřešil. Jediná věc, u které jsme se zasmál bylo, jak umírali dva sousedé. Že by jsem se popadal za břicho to ne. Docela nijaké a konec to kazí. VYHODNOCENÍ: RADŠI NÁVŠTĚVA LEGOLANDU NEŽ TENTO FILM ()

Brenda.Ch

Tři hvězdy, ale lepší tři hvězdy! Musím napsat, že mě to příjemně překvapilo. Ani ve snu by mě nenapadlo pustit si nějaký dánsko-švédský film o zombie, ale tedy klobouk dolů ! Napínavé, správně švihlé, oba hlavní představitelé tak akorát vyšinutí na to, aby to bylo zajímavé a poutavé. Super scény - spolubydlící a co s nimi, jak se zabezpečit a využít krádeže nejen na to nejnutnější, jak se zbavit tlupy zlodějů a násilníků, špičkové dialogy k pobavení, kreativní využití času nedobrovolně stráveného ve zdech jednoho bytu, bavila jsem se ! Ale pak bylo jasné, že film připomíná horskou dráhu, kde vás ze začátku vyvezou hodně vysoko, tam vás chvíli vozí v nečekaných zatáčkách, aby vás vzápětí volným pádem spustili zpět na zem a kvalitní zábavu vystřídá romantický doják, při kterém se už zas tak moc nebavíte a v rozpacích pokukujete po těch výšinách, ze kterých jste spadli. Ale koneckonců proč ne ? Tak se na závěr chytíte za srdíčko, vzdychnete si a přepnete na jiný kanál. V každém případě jeden z těch lepších soft zombie filmů, který dokáže zaujmout. ()

Little_Sawy

Za mě 4.7*, jelikož jsem byla překvapená že to je krapet jine než ostatní filmy ze zombie, hlavne první trištvrte hodina, pak to jde trocha do sucha ale konec to oak mírně okorenil. V některých částech jsem zaspávala, ale jinak vcelku dobrej romantickej - mrdačkovej - zombie - komedio - horor.. ()