Antropocén: Epocha člověka

Jennifer Baichwal

Alicia Vikander (vyp.)

Nicholas de Pencier

Roland Schlimme

Silné obrazy, ale celý film mi príde zle zostrihaný a nedosahujúci svojho potenciálu vyplývajúceho z námetu a vizuálnej kvality. Premárnená šanca. Kvôli tým obrazom sa to ale oplatí vidieť.(14.7.2019)

Velmi silný film o ničení naší planety člověkem, který je jejím největším škůdcem. Vynikající kamera kreslí až podmanivé obrazy zkázy a devastace přírody, které tak působí o to více děsivěji. Dokument vyslovuje mnoho otázek, ale záměrně nedává žádnou odpověď. Nechává na divákovi, aby si informace sám zpracoval a přemýšlel o nich.(10.11.2019)

Ohromující záběry, pravdivější než ty, kterými nás opájejí seriály jako Planet Earth (byť můžeme debatovat nad paradoxem snahy ukazovat zkázu tak, aby především krásně vypadala), ale čemu mají sloužit? Monotónní vršení informací o tom, jak člověk dok****l planetu akorát prohlubuje environmentální žal, pocit bezmoci a apatii. Potřebnější jsou filmy ukazující, co lze změnit a vybízející k akci, ne dokola flagelantsky opakující, co všechno jsme jako civilizace udělali špatně. To už víme.(13.11.2019)

• neskvik

Obrazy su pekne, ale to predsa nestaci. Hodnota informacii - o co by teda v dokumente malo ist je velmi slaba, niekedy myslim si zavadzajuca, len aby si tvorci obhajili svoje presvedcenie a to je skoda. Ale podla tunajsieho hodnotenia staci byt tendencnym a uspech sa dostavi - teda ten v podobe hviezdiciek, pretoze ak by sme mali ist do dosledkov, vacsina z nas by bola riadnym pokrytcom.(20.11.2019)

Smutné, co všechno jsou lidé ochotni zničit pro peníze. Až bude po všem, bude pozdě všeho litovati.(10.12.2019)