poster

Antropocén: Epocha člověka

 • Kanada

  Anthropocene: The Human Epoch

 • Nový Zéland

  Anthropocene: The Human Epoch

Dokumentární

Kanada, 2018, 87 min

Scénář:

Jennifer Baichwal

Hrají:

Alicia Vikander (vyp.)

Producenti:

Nicholas de Pencier

Střih:

Roland Schlimme
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Frajer42
  ***

  "Teprve až pokácíte poslední strom, až otrávíte poslední řeku, až ulovíte poslední rybu, přijdete na to, že se peníze nedají jíst." Určitě nedoporučuji na dokument koukat, pokud se o vás pokouší jakýkoli náznak únavy. Hypnotické záběru doplněné hypnotickou hudbou nebudete mít nejmenší šanci přečkat bez zamhouření oka. Taktéž nedoporučuji pro všechny odpůrce artu, protože ho tam bylo dokonce i na mě trochu moc. O záběrech nelze říct, že by byly krásné, protože zobrazují dost odporné věci. Jednotlivé pasáže a sdělení jsou sama o sobě dobré, ale jako celek se neubráním pocitu určité nekonzistence. Jako kdyby bylo málo dobrých záběrů a tvůrci museli něčím nějak smysluplně naplnit stopáž. Člověk se tedy nedovídá nic moc nového a ani ta forma není nějak dobře ucelená. Každopádně, věřím, že k nějakému stupni zamyšlení dokument diváky určitě díky zvolené formě přeci jen přiměje, takže záměr dokument nakonec splnil. Za sebe dávám 3 kousky.(31.1.2020)

 • PaRi
  ****

  Velmi silný film o ničení naší planety člověkem, který je jejím největším škůdcem. Vynikající kamera kreslí až podmanivé obrazy zkázy a devastace přírody, které tak působí o to více děsivěji. Dokument vyslovuje mnoho otázek, ale záměrně nedává žádnou odpověď. Nechává na divákovi, aby si informace sám zpracoval a přemýšlel o nich.(10.11.2019)

 • SeanLSD
  *****

  Kurva! Už po prvých pár scénach som bol odjebaný.. - a nebolo to kvôli tomu hnusnému vínu, čo som vypil cestou. Vulgarita je tu namieste - ostatne veď akí vulgárni sme voči našej planéte ? Kamarátka sa ma pred filmom pýtala, aké si myslím, že to bude... Povedal som, že určite mimoriadne esteticky posobivé, ale zrejme neveľmi intelektuálne. A presne tak aj bolo. Vizuálne mi to ale odpálilo dekel a emocionálne? - no... - Možno že aj nie je celá Zem jeden veľký živý organizmus Gaia, ktorému vadí, že doňho vŕtame gigantické diery, ale 10 000 slonov, kurva!(6.2.2020)

 • Mackoun
  ****

  Záběry krásný, myšlenka ušlechtilá... ale nic novýho nám to vesměs neříká. Nezaujatá osoba o dokument nejspíš ani nezavadí, zaujatým už oči víc neotevře. Kouká se na to hezky, poslouchá se to hůř (z hlediska naší nevábný budoucnosti), ale spíš je to takový učesaný shrnutí ve stylu: “V minulých dílech jste viděli...”(7.7.2020)

 • Matty
  ***

  Ohromující záběry, pravdivější než ty, kterými nás opájejí seriály jako Planet Earth (byť můžeme debatovat nad paradoxem snahy ukazovat zkázu tak, aby především krásně vypadala), ale čemu mají sloužit? Monotónní vršení informací o tom, jak člověk dok****l planetu akorát prohlubuje environmentální žal, pocit bezmoci a apatii. Potřebnější jsou filmy ukazující, co lze změnit a vybízející k akci, ne dokola flagelantsky opakující, co všechno jsme jako civilizace udělali špatně. To už víme.(13.11.2019)