Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

Flexis

Skvělá trhlá komedie! Pobavil jsem se. Film jde hezky svižně,krásné záběry na Prahu,zejména na Vyšehrad. Děj není nikterak složitý a zbytečně komplikovaný. Všichni herci mě bavili až na Martina Hofmanna,který ztvárněním hodného policajta mě prostě nepřesvědčil. Pokud si chcete pustit nějakou oddechovou českou komedii, tak vřele doporučuji. 70% ()

Vesprem

Dlouho jsem se nepobavila, jako u tohoto filmu. Většina hlášek a situací je jednoznačně předvídatelná, ale díky podání hlavních herců vyzní vtipně. Je to jednoduchý film pro pobavení, víc jsem od něho nečekala. Vzhledem k žánru ani neřeším řadu logistických a praktických otázek, které ve filmu plynou hladce, ale v životě by to tak jednoduché určitě nebylo. Šla jsem se zasmát a to klaplo :) ()

Channach

Ta procenta fakt nechápu. Šablonkovitá zápletka, trapné a strašlivě prkenné dialogy, Hofmann-Kubařová naprosto bez chemie. Puberťácké vtipy, předvídatelné repliky. Nulový posun mužských postav už ani nekomentuju. A z "Když nemůžeš, tak přidej" mám tiky. Další zářez na pažbě nebezpečné zbraně "české komedie 21. století", tentokrát překvapivě bez Langmajera. ()

Debreno

jedna vec mi je na česku/čechoch veľmi sympatická - patriotizmus, ktorý spôsobuje, že všetko české nadhodnocujú a aj priemerní umelci sa u nich tešia obľúbe, akoby boli géniovia. (to by sme potrebovali, slováci práve naopak, k všetkému slovenskému pristupujú s obrovskými predsudkami). na tomto filme to krásne vidieť, pokiaľ teda užívatelia csfd nie sú fanúšikovia fakt bazálneho gýču (rovnako ako diváci na ČL). naozaj jediné, čo som vnímal pozitívne, bola kamera a občas dialógy vetchého s jeho deťmi. námet filmu znie veľmi pekne a myslím, že scenárista, ktorý by ho nepodal ako lacnú komédiu, by z neho vedel vyťažiť viac. kvalitu filmu dokonale vystihuje jeho titulná pesnička, ktorej každý jeden základný element - text, hudba, aranž - dávajú svojou nekvalitou dokopy “dielko”, ktoré je svojou primitívnosťou otravné ako osy na terase. ()

akni76

No, čo už, začnem pozitívami. Bolo to určite menej trápne, ako Kameňáky. Ale zas nie o moc... Ak si nevšimnem ten začiatok s otvorene skrytou reklamou na Porsche (v tomto filme sú umiestňované produkty? aha, zasa som zaspal dobu), tak tam bolo aj pár miest, kde sa dalo zasmiať. Ale o nič viacej, než pár... Inak umelý, suchý a vykonštruovaný príbeh, kde by aj žiaci pomocnej školy vedeli čo a ako napokon dopadne. Všetko smerovalo k jednému dokonalému multilevel hollywoodskemu happyendu, ktorého sme sa napokon dočkali. Tri hviezdičky dávam len za bonmoty malého chlapca (bratova "skoupá holka") a to, že to celé netrvalo 3 hodiny... ()

bubo82

Tyhle běhny na 4 hvězdy prostě nejsou. Vtipné scény jsou bohužel notně vyváženy trapnými klišé. Ale jako oddychovka vyloženě neurazí. ()

gapa466

Film jsem viděl už několikrát a vždy pobaví. Ondřej Vetchý hraje role hodně podobně, ale já se vždy bavím. Jednoduché * , vtipné *, dobře zahrané *, české* a dobře to skončí *. Tím pádem jasně 5*. Nejméně mě bavila dvojice Kubařová - Hofmann. ()

ArdeliaLortz

Dlouho odkládaná osobní premiéra, až jako lehce odpor se na to kouknout.... Ale jo, film k žehlení je za **, tohle je za ***. Asi už si to cíleně nepustím, ale přistavený kýbl na blití zůstal prázdný. Takže dobrý a to je za *** ()

Elles odpad!

Podle hodnocení většiny ostatních lidí soudím, že viděli nejspíš jiný film. Ubohost a trapnost, nudný a předvídatelný děj, nucené “fórky” proti kterým je i Kameňák Vykoupení z věznice Shawshank. ()

Jirkacek

Na snímek Ženy v běhu z roku 2019 jsem se chtěl podívat hned poté, co byl natočen, ale jaksi nenastaly příznivé okolnosti, takže k tomu došlo až o dva roky později. K prvnímu podívání jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho květnového večera tato česká komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme se seznámili s manželským párem Věrou (Zlata Adamovská) a Jindřichem (Bolek Polívka), kteří spolu vychovali tři dcery - nejstarší Marcelu (Tereza Kostková), střední Báru (Veronika Kubařová) a nejmladší Kateřinu (Jenoféva Boková). Mimochodem tohle herecké obsazení mne potěšilo, neboť všechny tři dcery, tedy jejich představitelky, mi byly vždy velice sympatické. Ale vraťme se k Jindřichovi, který měl napsaný seznam přání, které si postupně plnil, jako třeba seskok padákem, jízdu rychlým autem značky Ferrari či uběhnout maraton. Jenže to poslední přání mu nebylo po infarktu dopřáno splnit a tak se ho ujala manželka. Ta chtěla s urnou s jeho popelem uběhnout část maratonu a zbytek měla v plánu rozdělit mezi své dcery. Jenže ty pro její nápad neměly pochopení a plán odmítly. Nejstarší Marcela totiž žila s partnerem Karlem (Ondřej Vetchý) a třemi syny poměrně hektickým životem a starání se o ně ji vyčerpávalo, takže na běh neměla ani pomyšlení. Karel s nímž žila na hromádce ji vůbec nepomáhal a tři synáčci z ní měli spíše legraci. Prostřední Bára se zrovinka rozešla s přítelem, jehož našla doma v posteli s jinou a jelikož pocítila zklamání z mužů, ale zároveň toužila po dítěti, rozhodla se pro umělé početí, takže na maratón neměla ani pomyšlení. Nejmladší Kateřina spala se svým ženatým šéfem Liborem (Petr Vondráček), který ji sliboval rozvod už pár let, ale k tomu se jaksi neměl. Maminka Věra se však rozhodla své dcery přesvědčit a tak najala mladého trenéra Vojtu (Vladimír Polívka), s nímž se těsně předtím Katka setkala při venčení psů a postupně se spolu sblížili. Mamince se tak podařilo nemožné a všechny začaly trénovat běh a vylepšovat si kondici. Karel trénink Marcely pohrdavě sledoval, ale když se s ní vsadil, že ji v maratonu předběhne, začal raději také trénovat, neboť jeho partnerka byla stále lepší a rychlejší. Pokud by totiž prohrál, musel by ji požádat o ruku. Mezitím se Kateřina se díky Vojtovi rozešla se svým šéfem a ten ji vyhodil nejen z práce, ale i ze služebního bytu. Vojta jí nabídl, že se k němu zatím přestěhovat a tak aniž by si toho Katka všimla, z kamarádského vztahu se rodila láska. Po rozchodu se svým přítelem se Bára přestěhovala k mamince a tak se netradičně seznámila s malou dívenkou Rozárkou z protějšího domu, která po smrti maminky žila sama se svým otcem a policistou Josefem (Martin Hofmann). Postupně se všichni tři sblížili a začali spolu dokonce žít, ale nic nebylo ideální. Po tréninku nastal den D a holky běžely maraton, který dopadl....Nic víc nebudu prozrazovat, jen to, že se mi film líbil a pobavil mne. Neustále se něco dělo, na nudu nebyl čas, vtipu bylo tak akorát, obsazení výborné, takže za mne velká spokojenost. A jestli bude druhý díl, což by vhledem k závěrečným titulkům mohl být, tak se na něj určitě podívám. Suma sumárum, svěží komedie Ženy v běhu ode mne získala pět uběhnutých hvězd *****. () (méně) (více)

SandroCZ

Pohodovej film žádná složitá zápletka, klídeček a šťastnej konec. Nejni to žádné veledílo ale bylo příjemné na to koukat protože tam bylo takřka vše ideální. Sice za to tady ten film schytal kritiku že to nejni jako ve skutečnosti ale tak jasně je to film nejni to skutečnost a proto se na to kouká dobře. ()

Somewheres

Ženy v běhu je zábavná česká komedie pro ženy vhodná, která vás pobaví a potěší, ale nejedná se o žádné veledílo. Má rychlý nástup a zhruba po 15 minutách budete vědět, jak to dopadne. Po smrti otce (Bolek Polívka) se jeho manželka Věra (Zlata Adamovská) rozhodne splnit mu poslední přání - uběhnout maraton. Snaží se k tomu přimět i své 3 dcery - Marcelu (Tereza Kostková), Báru (Veronika Khek Kubařová) a Kateřinu (Jenovéfa Boková), ze začátku neúspěšně. Marcela má dlouholetého přítele Karla, s ním tři syny, ale on ji stále ještě nepožádal o ruku. Bára chodí s umělcem, kterého nachytá při nevěře, a Kateřina spí se svým šéfem. Všechny nakonec své rozhodnutí přehodnotí a rozhodnou se do toho se svou matkou jít a uběhnout maraton pro svého otce jako štafetu. Aby jim šel trénink rychleji, najme Věra cvičitele běhu Vojtěcha. Po odhalené nevěře se k matce Bára nastěhuje a z okna pozoruje holčičku Rozárku, skamarádí se s ní a poté i s jejím otcem Josefem, se kterým si padnou do oka, rozcházejí se však v názorech na výchovu. Proto je Bára i nadále sama a zvažuje umělé oplodnění, které plánuje po uběhnutí maratonu. Kateřina se rozejde se svým šéfem a nastěhuje se k Vojtěchovi, který se do ní zamiluje, ale ona ho stále považuje za svého kamaráda a trenéra. Pár dní před závodem se Marcela vsadí s Karlem, že když vyhraje, tak jí musí požádat o ruku. Závod je tedy pro všechny rozhodující událostí. Film má příjemnou atmosféru, děj rychle odbíhá a některé hlášky jsou opravdu vtipné, ale průběh filmu je velmi lehce předvídatelný, ničím nepřekvapí a pokud si odmyslíte to běhání a maraton, tak se jedná o běžnou romantickou komedii a velké mínus za mojí osobu je, že veškeré problémy hlavních hrdinek se točí kolem mužů. ()

yarca

To nebylo vůbec špatný. Čekala jsem další konformní českou rádoby komedii poslední doby. A dočkala jsem se milého a příjemného filmu s kupodivu uvěřitelnými herci. Bylo to tak pozitivní, že mi z toho možná stoupl cukr. Ale tak nějak mile. Jo, a kdyby byly půlhvězdy, dala bych ještě půl navíc. ()

Asanoth

Tak tady mi bylo za scénáristu místy notně trapně. Co, laciné vtipy, ale plošší postavy už mají jen na reklamách u pokladen v kině. Z kartonu. ()

Nellaron

Nenechajte sa zmiasť, ide o výborný český oddychový film z novodobej produkcie, ktorý stojí aj za viacnásobné pozretie. Matka a jej dcéry sa rozhodnú uskutočniť jedno z posledných želaní ich otca - zabehnúť maratón. Od toho sa odvíja dej a množstvo bočných malých príbehov postáv, v ktorých nájdete humor, romantiku, ale aj dávku dojatia a sebareflexie. Veľmi pekne natočený film. ()

Marcimor

Po dlouhé době česká komedie, která není trapná, ale naopak pobaví a jeden se i zasměje. Herecké výkony a obsazení velmi sympatické. Zápletka zajímavá, vykreslení postav a jejich vztahů solidní. Nějaké momenty, kdy se na city tlačí až příliš by se samozřejmě našly, ale čert to vem. 4 hvězdy možná nejsou zcela objektivní, ale v kontextu ostatních českých rádoby komedií zcela zasloužené. ()

Filumena

Plně se ztotožňuji s recenzí Tetsuo takže se nebudu opakovat. Za příjemné pokoukání na oblíbené herce dám 3* . ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin