Ženy v běhu

Ženy v behu

Komedie

Česko, 2019, 93 min

Měl jsem možnost tuhle komedii vidět už koncem listopadu. Pokud mám být upřímný tak od jména Horský jsem toho moc neočekával. Rozhodně jeho režisérký debut příjemně překvapil a dopadl lépe než jeho scénáře. Herecké obsazení je fajn. Takhle dobře jsem se bavil naposled u Teorie tygra. Myslím si, že to není film jen pro ženy, ale pro všechny co chtějí vypnout a jen se bavit. Jako vždy vévodí Ondra Vetchý. 8/10(25.1.2019)

CineStar Anděl - Mám silné nutkání dát 5*, protože tohle byla paráda. Velmi příjemný nenásilný humor a skvělé herecké obsazení. Na české poměry to je opravdu kvalitní snímek a pan Horský se tímto zapsal opravdu skvěle a více takových filmů. Vsadil bych se, že díky komerčnímu úspěchu se do 5 let dočkáme pokračování, za což bych se vůbec nezlobil. 84% (with J.)(4.2.2019)

Film, který nijak nevyčnívá, ale překvapivě na české poměry ani neurazí. Po celou dobu divák ví, co se stane v příštích minutách a nikdy nedojde k žádnému překvapení. Vše jde tak, aby to nakonec mohlo dopadnou, jak nejlépe to jde a pokud přijde nějaká menší krize, divák ví, že bude zažehnána. Je to jednoduchá, nenáročná zábava, na kterou můžete vyvést ženu a nijak Vám to neublíží a jí zároveň potěšíte.(11.2.2019)

Do krásného prostředí Vyšehradu byl zasazen ladný běh čtyř půvabných představitelek Kovářových (Věra, Marcela, Bára, Kateřina). Příběh filmu je lidský, příjemný a odpočinkový. Přesto ne nudný. Postava Ondřeje Vetchého mi připomínala Jirku Luňáka z Okresního přeboru, postava Martina Hofmanna zase Luďana Říhu z Mostu!. U Vladimíra Polívky podobně jako u jeho sestry Anny platí, že jablko nepadá daleko od stromu.(3.3.2019)

Ženy v běhu. Co s Vámi? Hodnocení českých filmů je vždy trochu nevděčné a nefér vůči ostatním filmům. Je to takový subžánr. Hodnocení tedy v rámci své vlastní kategorie. A zde si vskutku zaslouží 4 hvězdy. Je tam dobrá hudba, nenudí to, příjemné herecké obsazení, některé příběhy (malá Rozárka), chytnou za srdce. Ale, je to komedie a nutno říci, že některé vtípky byly neskutečně laciné a šly najistotu a také to vyšlo.Např. Vděčné publikum v kině hýkalo smíchy, náročnější divák jen udiveně pozdvihl obočí, jak vtípek, kdy pojmenujete svého psa Kolík, funguje. Film má vysokou návštěvnost, lidem se líbí, vysoké hodnocení a asi ano, zaslouží si to. Ale nezapomeňme, jak nízko je nastavená laťka u českých filmů.......Kdo viděl film Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, asi chápe, o čem mluvím.(11.2.2019)

• - Komedie Ženy v běhu se stala filmem, který v historii české kinematografie od roku 1992 viděl miliontý divák v nejkratší době od jeho premiéry, a to již za 42 dnů. Pro režiséra a scenáristu Martina Horského se podle Unie filmových distributorů zároveň jedná o nejúspěšnější filmový debut od roku 1992, který překonal v této kategorii dosud vedoucí Účastníky zájezdu (2006) Jiřího Vejdělka. [Zdroj: ceskenoviny.cz] (Bioscop)

• - Filmové partnery a rodiče tří dětí ve filmu hrají Tereza Kostková a Ondřej Vetchý. Dvě z těchto dětí hraje syn Kostkové a syn Vetchého. (bearmeedek)