Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

petrce

Cely film byl tak prijemny, uvolnujici a plny hlasek, ktere nas moc pobavily a o to tu jde. Herecke vykony jsou naprosto famozni. Nalije vam to opravdu spoustu optimismu do tela😃. ()

Max Frajer

Ceklem milá komedie, ale nadstandardní je jen z pohledu hereckého obsazení, které je v rámci našeho malého rybníčku TOP. Scénář a duchaplnost humoru je spíše průměrná, dobří a charismatičtí herci z toho dostávají maximum. ()

raikonen16

Nebýt nadprůměrného hereckého obsazení, o Ženy v běhu by asi nikdo nezavadil. Bez něho a také u tohoto typu filmů už standardní kamery tu toho moc pozitivního není. Když je ve výsledku asi nejpodařenějším vtipem product placement, je něco špatně. Ne, hledání slova "ho*no" v písmenkové polívce, ani Ondřej Vetchý pokoušející se nasadit kondom na okurku opravdu nejsou vtipné. Když k tomu pak ještě připočtete naprosto bizarní chování postav (Marcela v podání Terezy Kostkové si chce přes všechnu buzeraci vzít buranského Ondřeje Vetchého a Veronika Kubařová z okna stalkuje malou dívku, ke které se nádleně nastěhuje domů a nikomu to nepřijde divné),nelze z tohoto filmu být nadšený. Vše pak podtrhává poselství filmu, které v podstatě říká, že žena bez muže je absolutní nula a rychle by si měla nějakého najít, jinak neskončí dobře. Závěrečná scéna navíc nepříjemně zavání pokračováním. Už stačilo. ()

Zdenek.D

Lehká, letní, romantická komedie, která chce bavit každým coulem! A ve většině případů, se jí to i úspěšně daří. Herecké obsazení je obstojné a celý film se nese na takové naivní, usměvané tónině. Člověk s radostí promine občas nesmyslné zkratky v ději, či jednoduché dialogy...a jen se baví! ()

Chlo0opek

Prostě takový hezký oddychový film, u kterého se každou chvíli rozesměje díky jeho citlivému humoru (teda většinou citlivému:-), se sympatickými hlavními hrdiny (a to mluvím i o Jenovéfě, která se ze začátku zdála jako protivná, nesympatická persona, která sem vůbec nepatří, což se ale během filmu docela otočí a stane se z ní taková správná osůbka), s příběhem, který tedy občas plyne až moc lehce, ale i to se mu dá odpustit, protože to v globálu celé takhle funguje. Nu co, nějaké chybky by se tu jistě našly, ale film zkrátka bavil po celou dobu, z kina jsem díky němu odcházel nalazen na příjemnou notu, takže nehodlám přemýšlet nad tím, proč nedat plný počet a místo toho šup je tam! ()

babka

Tak jsem se vydala pod tlakem okolí - to musíš vidět - na tento spektákl, když i 80% na tomto webu naznačovalo kvalitu. Leč výsledek jest více než tristní. Během několika záběrů jsem byla seznámena s osobami a obsazením a bohužel mi bylo jasné kudy narýsoval scénárista a režisér cestu svým ženám. Od jedné trapné a Bože tak předvídatelné, situace ke druhé. Podle úrovně české filmové tvorby posledních let začínám být opravdu přesvědčena o tom, že takhle blbě psát a točit je na filmových školách musí učit, to jim tam musí vtloukat do hlavy, jinak tomu nerozumím. Smích v kině jsem opravdu nechápala. Herecké výkony na úrovní béčkového seriálu, v čele s rozšafnou, s jedním výrazem hrající matkou Zlatou. Kdy už konečně dojde k poznání, že Tereza Kostoková opravdu NENÍ herečka - toho se asi nedočkám. Roztomilý klouček glosující život dospělých, hovna a okurky, kompas a vílojdní dívenka bez maminky, ale s tatínkem, co se statečně potýká se žehličkou atd. Klišé na padesát filmů. Takové sterilní, sluncem zalité velké NIC. Nejvíce mne ale děsí ten spokojený lid. A bude hůř. ()

mathha

Tak tohle je fakt TOP!!! Film plný pohody a humoru.....od začátku až do konce celé kino chcípalo smíchy :-D . ()

KuceraJohny

Tenhle nový český snímek se dá shrnout jedním slovem, PŘÍJEMNÝ. Opravdu, na film se skvěle kouká. Už z traileru vypadal snímek slibně a přesně takový byl. Už ani nepamatuju kdy naposled se mi nějaký český film tak líbil. Příběh je super, ze začátku se může zdát že všichni běží pro svého tátu, což je i ten primární důvod, ale během toho začnou v tom běhání náchazet něco víc. Což je pro mě jako sportovce, velice motivující. V každém příběhu z těch hlavních tří co jsou k vidění, si každý může najít to své. To je skvělý um režiséra, oslovit co nejširší publikum. To co bylo ve filmu asi úplně nejlešpí byli krásné záběry Prahy, to se opravdu povedlo. Musím říct že i herecké obsazení se povedlo. České filmy nejvíce zatěžuje to že ne všichni čeští herci jsou tak dobří a pak to dopadá tak že v každém druhém snímku jsou ti stejní herci a nebo herci kteří hrát neumí. Tady se to neděje. Režisér Martin Horský vybral skvělé herce, Zlata Adamovská podala přesně ten výkon který bych od ní čekal, všechny tři dcery byli dobře obsazené, Tereza Kostková je dobrá a sympatická herečka, ale nejvíc mě překvapila Jenovéfa Boková u ní jsem se dost bál že mi bude lézt na nervy, ale nakonec to bylo právě naopak, líbila se mi nejvíc. Trošku slabší výkon podala třetí dcera Veronika Kubařová, ale nebylo to nic co by kazilo film. Ondřej Vetchý byl skvělý jako vždy. S jediným výběrem jsem však spokojený nebyl a to Martin Hofmann. Mě do své role prostě neseděl, ale dá se to skousnout. Na závěr bych dodal že Ženy v Běhu je obrovsky příjemný český snímek, vřele doporučuji. ()

Sashmen13

Přiznám se, nevidím co přímo filmu vytknout, to co dělá, provádí dost slušně. Oproti některým věcem, co jsou ostatní experti řemesla schopní vyplodit, fakt slušnej oddíl, takže tak. ()

Red John

Ženy v běhu jsou bez přehánění fascinujícím filmem. Při jejich sledování je vnímavému divákovi velmi brzy jasné, že má co do činění s chladným kalkulem, který jde svému publiku s otevřenou náručí naproti a beze zbytku plní jeho očekávání. Narace je učebnicovou ukázkou klasického stylu s jeho tříaktovou strukturou, aristotelovskou výstavbou a body obratu. Vše je skutečně až hollywoodsky propočítané a technicky vypulírované, takže film zvládá patřičně efektivně vyprávět hned několik linií odvislých od trojice hlavních postav, nesportovně založených dcer trénujících na maraton (nechybí dokonce klasická tréninková montáž!). Zároveň stíhá rozvíjet několik dalších podzápletek, které ve své relevanci nejsou dramaturgicky vůbec nutné pro příběh o feministické seberealizaci a plní většinou funkci zdroje primitivnějšího humoru, ovšem v takovémto filmu slouží podstatě. Ale hlavně jsou nějakým způsobem vypointované; loose ends a nedořešená scenáristická vata jsou přitom častým nešvarem i ambicióznější české kinematografie. Zároveň se film hrdě hlásí ke svému geografickému ukotvení, a to nejen nepřenositelným humorem typickým pro současnou tuzemskou komediální tvorbu. Závěr, kdy se všichni dají dohromady a dosáhnou satisfakce či vykoupení prostřednictvím sportovních i osobních vítězství, těhotenství a narovnání partnerských vztahů, totiž připomene českou tradici veselohry. Vše samozřejmě jistí suverénní herecké výkony, které pro mě osobně film drží nad vodou upachtěné trapnosti. Jakkoli jsem proti machistickému humoru a šablonovitým fotrovským postavičkám, Vetchého šovinistický neschopný manžel je zkrátka neodolatelný. V celku jsou tak Ženy v běhu zručně vyrobeným produktem, který si na nic nehraje a plní to, co slíbil, tedy pobavit a snad i motivovat jistý druh publika, u kterého je náběh na druhý díl jen definitivním potvrzením vypočítavosti tvůrců. A já s tím nemám problém a na tu čtvrtou hvězdičku své hodnocení klidně vytáhnu. Dokonalý případ producentského filmu (Tomáš Hoffman je zjevení a já mu ten – další – milion diváků přeji) a ultimátní crowd-pleaser, který dva měsíce po eskapádách Freddieho Mercuryho opět trefil vkus českého diváka, tržebně kalendářním poučkám navzdory. 7/10 ()

kodwin

Aha, tak na tohle chtějí lidi chodit do kina ... Nenaročná veselehra ze života. A vlastně mě to taky bavilo, ale nebýt páru Vetchý/Kostková, tak jdu možná i o dvě hvězdy dolů. Vetchého hlášky byly super, škoda, že mu další dva chlapi nedokázali konkurovat. Hofmannovi jsem tu vážnou pózu moc nevěřil a Polívka byl slabý jako čajíček, ačkoliv možná spíše chybou scénáristy. Kubařovou mám rád a ačkoliv hraje pořád dost stejně, tak ta její poloha se mi líbí a do těchto komedií sedne jak prdel na hrnec.Cekově lehce nadprůměrná zábava. ()

Kekik

Po skončení filmu jsme ještě hodinu hláškovali dialogy a vzpomínali  na vtipné momenty, kterých je zde  požehnaně. Jít na tento film do kina byl ten nejlepší  nápad. Herecké obsazení je na výbornou. Ondřej Vetchý  se zde vyřádil a je právem jedním z nejlepších herců.  A to nemyslím jen v rámci tohoto filmu.  Celý děj a scénář si zaslouží pochvalu. Scéna se salátovou okurkou se mi vybaví pokaždé,  když mamka udělá salát k obědu. Výborná česká komedie. ()

pan_Bily

5* je asi přehnané hodnocení, ale po prvním zhlédnutí v kině to tak cítím. Uvidím později. Na stopro se na to podívám znovu. A velice rád. Na druhou stranu je pravda, že do pěti hvězdiček to překlopila postava a hlavně pak v první řadě výkon Ondřeje Vetchého. To je jednoduše bomba a nemá to chybu. Jasně, příběh (ten hlavní, i minipříběhy jednotlivých postav) je jednoduchý, předvídatelný, až trochu klišovitý. Ale tak to se dá říct o spoustě filmů... um je v tom, podat to tak, aby to nevadilo a byli jste ochotni to odpustit. A to se tady povedlo dokonale. Je vám celkem jasné, jak to dopadne, ale vůbec to nevadí. A až po skončení filmu si vlastně uvědomíte, že základ příběhu je až klišovitý, ale dobře pobaveni si řeknete „no a co“. Navíc takováto komedie se netočí úplně kvůli příběhu jako takovému. Dojem mi trochu pokazila píseň „Když nemůžeš, přidej“, která se sice vyloženě nabízí, ale kterou vyloženě nemám rád. V jednom komentáři jsem četl, že to je film „o ženách, pro ženy“, v jiném, že to je „poselství pro muže“. Ani jedno bych neřekl. A ani nic takového jsem v tom nehledal. Na tom je vidět, že každý ten film vnímá jinak a podle toho se pak odvíjí i hodnocení. Pokud v tom nebudete hledat nic hlubšího, tak se výborně pobavíte. Jednoduchá oddechová komedie, ale dobře a vkusně natočená, s hodně dobrým hereckým obsazením a výborným humorem (samozřejmě záleží na vkusu). ()

chosan

Tenhle film stojí za to, zvlášť když není pasáž že byste se v kině nesmáli tak až ho pomalu zboříte.! Za mě solidních 95%. ()

Camel91

Za mě po hoooodně dlouhé době dobrá česká komedie, myslím že za poslední dekádu si nevybavím Český film který by mě takto pobavil, ale je jasné že některým se prostě nezavděčte když tady vidím ty jednohvězdy. Dlouho jsem se takto nenasmál a většina fórků je ze života, člověk co má trochu toho nadhledu nemůže být zklamaný. Navíc jsem film viděl v letním kině, kde jsem bohužel dorazil pozdě a už nebyly místa k sezení, byl jsem tedy nucen celý film stát... Normálně by mě to sralo, ale za to pobavení když jsem viděl tento film to stálo. ()

lukyna

Takový miloučký film s několika povedenými vtipy, který není žádným velkým uměním, ale takové ambice asi ani neměl. Ideální do letního kina, pán za námi to svým nakažlivý smíchem a komentáři pozvedl nejméně o jednu hvězdu! ()

Pavelkedar

Nebavilo, nudilo, na rozdíl třeba od"Nejlepší ženská na krku". Slaboduché,jednoduché a lehce předvídatelné fórky ve stylu pozdně Troškových propadáků. Ondra Vetchý exceluje jako vždy a ve všem. ()

Mark1983

Na film jsem se těšil z důvodu, že to bude mít kvalitu filmů Žen v pokušení, Mužů v naději a nebo Bezva ženské na krku, což musím plně konstatovat, že i když není film špatný, tak do té kvality již zmíněných filmů dle mého úhlu pohledu bohužel nedosáhl. I když se ve filmu pár úsměvných momentů najde, což nepopírám (proto dávám 3 hvězdičky) avšak přesto mě nic ve filmu doslova nerozesmálo, že bych se řezal. To ani náhodou, takže dle mého úhlu pohledu se jedná spíše o koukatelný průměr. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin