Třída pražské konzervatoře má na letním soustředění za úkol nazkoušet Starce na chmelu v původní muzikálové podobě. Na výsledku závisí jejich budoucí kariérní život. Studenti jsou ze začátku znechucení, že se budou věnovat klasickému českému muzikálu. Během zkoušení je pohltí kouzlo Starců, ale nechtějí se spokojit se starou choreografií. Do svého nastudování přidají prvky klasického tance, ale i street dance, hip-hop či pohybové divadlo. Neúnavně budují muzikálové představení, do kterého vkládají veškerou svou energii, odvahu a talent.Termín představení se neúprosně blíží a v sázce je mnoho. Úspěch může znamenat vytoužený začátek cesty za uměleckým snem... (Bioscop)

bigmatko

nebola to až taká tregédia ako som pôvodne čakal a cestu do kina nelutujem ako pri iných českých a slovenských filmoch. za odpad by som to neoznačil. je to nenáročný film, ktorému však chýba presne to čo sľubuje a to je Hudba a Tanec. vtedy by to malo zmysel keby skutočne išlo o muzikál, v ktorom by sa spievalo a tancovalo. Ale ono je to len taká televízna inscenácia, kde síce účinkuje zopár tanečníkov ale tí musia ústupiť pred mladými hercami, na ktorých je pri každom pohybe vidieť že tancovať veru nevedia. škoda lebo hudba starcov na chmelu má potenciál a určite by našli aj tanečníkov a spevákov, ktorí by to zvládli. ()

HMTD

tři hvězdy jen pro to že je to na české poměry dobré, ale jinak by to asi chtělo delší stopáž, protože do té co měli toho zas až tak moc nenacpaly, nakousli osud až příliš mnoho postav a tak nějako to pořádně nerozvedly. Nejlepší pasáže přímo odkazovali na starce, choreografie se mi líbila jen tedy osvětlovač to místy přeháněl a střihač by mohl v tanečních číslech stříhat mnohem mnohem méně. K hercům asi žádnou výhradu nemám i když je pravda, že Mišík by se za hlavní roli do Starců hodil, ale ten druhý jednoznačně ne. ()

markeeth

Paní Morávková, která dělala choreografii, odvedla dobrou práci, mladí lidé dobře tancovali, ale celkově byl film trochu chaotický. Asi je to dost těžké navázat na něco takového, jako byly starci na chmelu. ()

Mistr119

Nejvíc asi zaujala choreografie Dany Morávkové, jinak film jen dojí už stokrát omleté téma atmosféry v muzikálovém ročníku... nicméně jako ve spoustě jiných filmů a seriálů, není možné, že během jedné návštěvy diskotéky ročník nacvičí choreografii... Jinak je to film poměrně o ničem a nijak i končí... ()

Pythonator odpad!

Vica Kerekes nezachrání to, co bylo předem odepsáno do české kategorie "nepozeratelné". Českému divákovi stačí zřejmě málo, takže asi nejsem Čech, protože neustálé zásobování české kinematografie naprostými sračkami mi už dávno leze krkem. Samozřejmě, že film točila erudovaná absolventka FAMU, což jen dokazuje, jak ubohá a zbytečná je to škola a co z ní vylézá za výkvět. Pepa z Horní Dolní by to natočil stejně blbě, i když vystudoval jen mazače kol traktorů. ()

Hombre8

S příchodem Korna a Obermaierové jsem začal převíjet a pak rychleji a rychleji až k závěrečným titulkům, které mi sdělily, že choreografie Morávková. Fajn. Eviku, Tvoje role jsou v Křídlech Vánoc a v Mužích v naději. Takhle si to celé posereš! ()

katka219

Jedna hvězda za milé tváře a druhá za to, že se natáčelo ve Chřenovicích, kde jsem sama kdysi byla na školním výletě a mám na toto místo samé hezké vzpomínky. Jinak mě film velmi zklamal. Čekala jsem veselý hudební film, sice jednodušší, ale rozhodně ne nesmyslný. A tohle mi bohužel nesmyslné přišlo. Bylo to naprosto bez děje a bez zvratů a nevšimla jsem si žádného smysluplného dialogu (podle mě neskutečně špatný scénář!). Je to škoda, protože námět mi přišel moc hezký a mladé obsazení šikovné :// ()

Sabi63

Je to skvělý film. Perfektní choreografie a hlavně to má téma. Jednotlivé scény poukazují na to, jak to opravdu je. Prostě jednoduchý žánr, ale ve skutečnosti se nad tímto filmem dá velmi dobře pozastavit. Není to jen parodie na Starce, jde o dva směry, které tomu dodávají šťávu. Po dlouhé době se zase něco opravdu moc povedlo, jsem ráda, že se takový film natočil v Česku. Myslím, že by si zasloužil nějaké pokračování. Je natočen v krásném prostředí a účinkují skvělí herci. Já dávám 5hvězdiček a narozdíl od ostatních, kteří zde zanechávají své bezvýznamné výplody mozku to opravdu myslím vážně. A to patřím ke kritikům.. Prostě a jednoduše perfektní snímek. ()

behunka

Za pět hvězd to nestojí, ale chtěla jsem zvýšit hodnocení. Není nutné všechno hanit. Je pravda, že to bylo celé takové ......nedotažené. Nechápu roli Laufra, Kotvalda a ani Korna. Tak nějak toho mohlo být i víc. Mišík byl fajn....tak trochu mimo jako Puchold. Jen asi neumí moc tancovat, protože i přesto že nacvičoval hlavní roli, byl stále někde vzadu...téměř nevidět. Polívka byl taky super. Nacvičování bylo moc hezké, jen ho bylo katastrofálně málo. Občas byl moment, že jsem kroutila hlavou, proč proboha proč. Třeba Když Anička Fialová ( bože ty vlasy měla šílené) nechá zastavit autobus, kdesi na autobusové zastávce v buši, a jde. Když se chtěla jít hledat, mohla dopis předat na vystoupení v divadle a jít s Písaříkem světem. Ale proč v tom autobuse???? No prostě úplně blbé to prostě není, celkem jsem se bavila a 85 minut uteklo jako nic. Jen mě to zanechalo trochu neukojenou :o). ()

Lulugo

Těšila jsme se, protože mám Starce na chmelu ráda. Ale i přes snahu mnoha zúčastněných a dobré herecké obsazení byl film nedotažený a měl sotva tak na to být letní televizní inscenací. A nezachránili to ani Polívka, ani Mišík. ()

FlyingGentle

Těšil jsem se na nový muzikál anebo novodobě pojatý taneční film, ale nebylo to zdaleka tak úspěšné, jak bych čekal. Starci na chmelu jsou klasika, ke které Muzikál aneb Cesty ke štěstí s respektem vzhlíží a některé taneční scény ho výborně evokují. Mladí protagonisté jsou vynikající, ale filmu celkově chybí to vnitřní napětí, kvůli kterému zůstáváte u obrazovky a nechcete odejít. Tady se to tak plouží, občas zajímavý nápad, cameo Jiřího Korna zajímavé, ale ploché, nedotažená erotická scéna mezi hlavními hrdiny byla na škodu, správně jalový Adam Mišík, příjemně čistá krajina byly naopak plusem stejně tak opravdu vydařené taneční zkoušky mladých tanečníků – to byla pastva pro oči. Velká škoda, že nebylo na konci ukázáno to finální vystoupení. To by totiž přidalo filmu hodně procent. Škoda nevyužitého potenciálu, mohl to být super dynamický moderní muzikál z venkova. Přesto dávám 4 hvězdičky za snahu! ()

pecolik

Glorifikace Starcu na chmelu je v pořádku, taneční ztvárnění mě překvapilo. Bohužel trochu vadily některé herecké výkony. ()