Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Saxofonista Vladimír Ivanov hraje v moskevském cirkusu, který se chystá na zájezd do New Yorku. Šedivá existence v sovětské metropoli, kde se pořád něčeho nedostává a kde kvůli intimní chvilce s přítelkyní musí jít do kamarádova bytu, je najednou vystřídána návštěvou svobodného světa se spoustou lákadel. Vladimír se v náhlém hnutí mysli uprostřed prohlídky známého obchodního domu Bloomingdale's rozhodne k emigraci, jíž nezabrání ani do cirkusu nasazení agenti KGB. Ale tím jeho příběh teprve začíná, neboť život v nové vlasti není vůbec jednoduchý... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (55)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Chvílemi drama, chvílemi až groteska s několika vtipnými okamžiky. 1) Moskevské nepříliš přesné reálie vznikly v Mnichově. 2) Představitel Vladimírova přítele Anatolije, 34letý Elja Baskin z Rigy emigroval do USA ve svých 24 letech. 3) Roztomilý dialog se odehraje kdesi v polovině filmu. Vladimír se otočí po cizím muži, který si ho nenápadně všímá. Krátce na sebe pohlédnou. Vladimír posléze zjistí, že muž ho sleduje. Počká za rohem a vybafne na něj: FBI? Odpověď: FBI? No. Vladimír: KGB? Cizí muž: No. G-A-Y. Vladimír: Gay? Oh no, no. Cizí muž: Sorry. You have a nice face. I thought we had a moment back there. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Moc hezký film s naprosto skvělým Robinem Williamsem - tomu podobné role sedí jako ušité. I když vypráví o kontrastu Ruska a USA, nedělá to žádným prvoplánovým způsobem - sice je zde Rusko ukázáno jako místo bídy, ale také jako místo, kde lidi věří ve svobodu a umí se i přes bídu a totalitu radovat i z mála, naproti tomu je USA je vykresleno jako místo, kde je všechno možné - bohužel to dobré i to zlé a američani se vlastně skládají jenom z přistěhovalců - takovou sebereflexi bych od amerického filmu nečekal. Jinak je zde pár úsměvných situací, ale celý film se nese v takovém hořkosladkém duchu s špetkou nostalgie a vynikající hudbou (zajímalo by mě, jestli Williams opravdu umí na saxík), který mi docela sedí. Ve vedlejší roli mě potěšil Cleavant Derricks alias Rembrandt Brown ze Sliders-Cesta do neznáma. ()

Reklama

wosho 

všechny recenze uživatele

Námět měl na víc. Film je příliš černobíle napsaný. Sovětský svaz je k životu zcela nevhodný, Amerika má sice spousty nedostatků, ale žije se v ní šťastně a spokojeně. Nuže poplatnost době je evidentní, ale díky kouzlu mladého Robina Williamse člověk mnohé odpustí. No a ještě by to chtělo výraznějšího režiséra, nejradějí neaneričana a pokud možno i bez vztahu k socialismu-třeba někoho z Afriky :-) ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Jednou přijeli Italové a ukradli skoro polovinu zboží !!" - "To nebyli Italové, ale Rumuni !!" - "Co ?? Myslel jsem, že byli z Říma.." ;) Říká se sice, že všechny cesty vedou do Říma, ovšem spousta cest a lidských osudů vede právě do Ameriky, kde si lidé touží splnit své sny, nejen o svobodě.. A tahle skvostná dramedie zejména zkoumá a smazává rozdíly mezi lidmi a jejich domovy a právě Amerikou.. Tradičně famózní Robin Williams, jemuž toho ruského saxofonistu sežeru i s podběrákem, hraje Paulovu Mazurku jako o život a divákovi tak nabízí jeden ze svých nejpozoruhodnějších hereckých výkonů.. Moskva na Hudsonu platí za stejně jedinečný a pozoruhodný biják, když se jednak coby překvapivě dost uvědoměle vlastenecký snímek nebojí tnout do živého, srovnávat i kritizovat, navíc pracuje velmi důsledně převážně s charaktery přistěhovaleckých menšin, čímž vlastně říká, že Američané jsou v podstatě stejně všichni imigranti.. Indiáni prominou..;) ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nacpat se a vyprázdnit je podstatou lidského štěstí." I já jsem stával fronty a musím uznat, že ty na toaletní papír patřily k těm nejúžasnějším. Asi proto se mi líbila ta radost v očích prostých Sovětů, když měli zaručené informace o jemnosti dodávaného zboží. A kdybych s Ivanovem filmově emigroval v době vzniku Moskvy na Hudsonu, tak bych se taky nechal unést pozlátkem kapitalismu a nevěřil bych tomu, že při plnění amerického snu budu s jaderným fyzikem umývat nádobí. Dneska už na zboží nevěřím, hamburger mi nechutná, americká reklama na svobodu mi připadá falešná, zbožňování nesmyslu zvaného baseball nerozumím a tak mě pobavilo hlavně sdělení, že břitva utne každou diskuzi. To je ta správná Amerika, do které má noha nikdy dobrovolně nevstoupí. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu je skrytá reklama na jiný režisérův film - Rozvedená žena (1978). Ivanoff (Robin Williams) vychazí se svojí přítelkyní z kina, kde právě film dávali. (bo.rec)

Reklama

Reklama