Saxofonista Vladimír Ivanov hraje v moskevském cirkusu, který se chystá na zájezd do New Yorku. Šedivá existence v sovětské metropoli, kde se pořád něčeho nedostává a kde kvůli intimní chvilce s přítelkyní musí jít do kamarádova bytu, je najednou vystřídána návštěvou svobodného světa se spoustou lákadel. Vladimír se v náhlém hnutí mysli uprostřed prohlídky známého obchodního domu Bloomingdale's rozhodne k emigraci, jíž nezabrání ani do cirkusu nasazení agenti KGB. Ale tím jeho příběh teprve začíná, neboť život v nové vlasti není vůbec jednoduchý... (oficiální text distributora)

mirra66

Proamerický a protisovětský film, který ukazuje socialistickou bídu a nesvobodu v protikladu svobody a demokracie pro všechny sociální vrstvy v USA. Ten rozdíl je tak propastný, že vysokému státnímu úředníkovi v SSSR stojí za to, aby emigroval do USA a tam prodával párky na ulici (vždyť jde hlavně o svobodu, že?). Herecky velice dobré, ale bohužel jde o klasickou agitku studené války, takže za mě 45%. ()

MirkaP

Hořkosladká komedie. Dobře vystižená atmosféra východní Evropy, úžasný Robin Williams. Kdybych ho neznala, věřila bych mu toho Rusa na 100%. Za jeho výkon zvedám hodnocení až na 4* ()

Gladi

Zaujimava komedia s prvkami dramy, zivot v cudzom svete moze a vacsinou aj je velmi tazky a cloveku sa mozu niektore vyhody zdat skor ako ich opak. ()

msp5

Jeden z filmů, na který ráda koukám zas a znova. Kdo jiný by zahrál Rusa prchnuvšího do Ameriky lépe než Robin Williams. Ten zde dokazuje, že i vážné role mu sedí. Opět počin, který dokazuje, že tohoto hereckého génia je opravdu škoda. ()

gizi

Film dobře vystihuje dobu socialismu, nesvobody a nedostatku v Rusku, je přirozeně plynoucí, díky Williamsovi zábavný a díky krásné Marii Alonso přitažlivý. Pravda, má i pár trochu nudnějších míst, ale přesto velmi příjemný film. 75%, 31.12.2015. ()

datel13

Docela dost milej film, i když pochybuju, že emigrovat ze SSSR byla až taková taškařice, a že by Amerika 80. let byla až tak pohostinná vůči imigrantům. Ale chápu nadsázku… Ještě chvíli před koncem to vypadalo, že se tentokrát obejdeme bez většího poselstvi i vyraznejsiho happy endu, posledních 5 minut vlezlyho patosu to ale poněkud pokazilo a to se odrazi i na hodnoceni. Celkove ale film, co potesi a urcite se na nej da divat, mozna i opakovane. 70 % ()

kodwin

Tento film by měl nyní (okolo oslav třicátin sametové revoluce) běžet v televizi několikrát ... Svoboda je svoboda a je určitě lepší než nesvoboda, jen se s ní musí umět zacházet. Moc hezky natočený film občas připomínající reklamu na Ameriku, ale v kontextu celého filmu mi to nevadilo. ()

Ganka

Po shlédnutí filmu jsem měla chuť emigrovat do Ameriky v oddělení jeansů obchodního domu Bloomingdale's. S nebožtíkem Robinem by byla ta emigrace ještě o to lepší. Před třiceti lety to asi bylo jednodušší - stačilo zavolat "já chci azyl!" a všichni se mohli přetrhnout. Momentálně za Trumpova režimu by nejspíš následovala rychlá deportace a tučná faktura za vzniklé náklady. Robin je jako vždy skvělý, film sice není úplný trhák, ale je to příjemná podívaná. ()