Tajemství: Odvaha snít

• USA The Secret: Dare to Dream (více)

Vdova, která má problémů až nad hlavu, potkává okouzlujícího profesora. Ten pro ni má zprávu, která jí může změnit život, ale zatím si ji nechává pro sebe. (Netflix)

Rathalos

Uplne nenapadna zalezitost,no velmi prijemne sa na to pozeralo,drama je to len z malej casti,viac sa to priklana k romantike,vela urobil dobry vyber hercov,Katie Holmes je stale kocka a Josh Lucas je sympatak,ide z tohto filmu nieco fajn,pozitivne,co sa mi pacilo,preto aj take vysoke hodnotenie...:-) ()

Greya

Začneme tak, že jde o sdružení autorky knihy o zákonu přitažlivosti The secret (2006) Rhondy Byrne, aneb nového myšlení, prosazovaného adekvátnějšími myšlenkovými pochody, kterým dokážeme v praxi ohýbat a formovat cesty, či ústupy do nevysvětlitelných realit. Žertovným příkladem uvádím, že si srknu projímadlo a vyšlu do sfér universa, že nezneuctím toaletní misku, i když to je humánně nemožné. Uskočíme-li ale do běžných skutečností mimořádné asociace s zapečetěným tajemstvím, máme co do činění s vlnami prostoduché víry v kladné preference myšlení do budoucna a moci úderu pozitivity, aneb „kdo zaváhá, nežere“. Dramatické zesilování založené na slovních prosbách tedy nevcucne do gauče s prošlejší, ale do role zapadající Katie Holmes za každou cenu všechny, ale lze si posbírat minimálně ponaučení, že magnetizovaný sběr negace a usuzování o smolařském bytí ničemu nepomůže. ()

Connik

Film, který sice nepatří mezi nejlepší, ale zároveň si na nic nehraje, ví co chce a co je jeho účelem. Pokud shlédnete trailer asi předem odhadnete vše co se ve filmu stane, ale v současné depresivní době je fajn podívat se pro změnu zase na něco pozitivního. Guilty pleasure pro rok 2020. ()

megajalec

Z času na čas si treba pozrieť aj podobný film. Aj keď pre niekoho to bude klišé a gýč, mne sa tá pozitivná sila myšlienky páčila. Aj keď sa treba prekusať tradične na začiatku nepríjemnosťami, ktoré stretávajú hlavnú hrdinku (aj jej rodinu). Záver už bol trochu príliš podľa mňa. Myšlienku Secretu mám rád, myslím, že má niečo do seba. ()

hanazu

Jste vdova se třemi dětmi? Máte jen dluhy? Ale jste hodná, poctivá ženská se zlatým srdíčkem? Tak se nebojte, brzo vám někdo koupí jeep! A co jeep, brzo vám někdo zaplatí všechny dluhy! A děti přestanou odmlouvat! Život je super, fakt. Btw, když má chlap blondýnu v domě, tak je to jeho ségra! Fakt. Tak to vždycky je. ()

Kosi..

I když myšlenku prezentovanou filmem "The Secret" nepovažuju za blábol, (naopak se totéž dá bez větší námahy vyčíst z učebnice kvantové fyziky a empirickejch dat) tak forma, kterou se to snažil film THE SECRET divákovi sdělit, byla přinejmenším odpudivá a tak nějak oplzlá ($$$). Tady sledujeme vlastně totéž, akorát je to zasazený do fiktivního příběhu o bezchybném osvíceném hezounovi, kterej rozsévá kolem sebe lásku a porozumění a samozřejmě i ňáký ty $. Přeslazený, naivní, podbízivý. ()

Marieta18

Jeden milý a citlivý príbeh, ktorý poteší romantickú dušu - ľudskosť, obeta, láska... Dôkaz toho, že i v dnešnej dobe sa dá natočiť film s preferovaním dobra a bez zbytočných afektov, ktorými tak často americká produkcia oplýva. Musím vyzdvihnúť veľmi dobré obsadenie dospelých i detských postáv, bavilo ma to do konca, i keď som vedela, aký bude - celkom milé prekvapenie! ()

krisikowa

Katie Holmes je nerudná zamindrákovaná broke vdova zasnoubená s chlapem, který si ji v podstatě vydržuje, ale nemá ho ráda. Po řadě nešťastných příhod ji navštíví bývalý kamarád jejího manžela, který pro ni má zen a přesně tolik peněz, aby splatila dluhy. Jo a opravil jí barák.  Prostě si to předlohu maže po rozkroku a ezoteriky to tahá za vlasy, jestli mi rozumíte. ()

KuceraJohny

Ačkoliv mám myšlenku přitahování si věcí do svého života rád (tedy né nijak fanaticky), tak samotný film prostě nemohu hodnotit více než dvěmi hvězdičkami. Celý snímek působí jako televizní film, který jsem náhodou zahlédl v televizi, když jsem byl nemocný. Celou dobu stopáže jsem přemýšlel jestli se mám vlastně soustředit na příběh a film jako takový nebo zde hledat skutečnosti, které mě přesvědčí o tajemství. Chápu, že další krok pro fenomén The Secret, může být filmová tvorba na trošku vyšší úrovni, protože přece jen pár filmů už vzniklo. Ale jak říkám, dobrý viděl jsem to, ale je to takové nijaké. Spoustu věcí je úplně bez duše a lidé se tu mění z minuty na minutu aniž by tomu předcházel hlubší příběh. Prostě za dva a končím. ()

Jirkacek

Snímek Tajemství: Odvaha snít z roku 2020 se rozběhl na obrazovce naší korejské TV kvůli tomu, že si ho z nabídky společnosti NETFLIX vybrala moje žena, ale tu neznáte. Nebo znáte moji ženu ? Možná ji zná kámen, ale ten šel někam s kamenem. To je ale jiný film. Příběh tohoto amerického romantického snímku se odehrával v New Orleans, k němuž se hned na začátku blížila tropická bouře. Ve městě žila naše hlavní hrdinka Miranda Wells (Katie Holmes), tvrdě pracující mladá vdova, která se snažila vychovat tři děti. Pracovala pro obchod s rybami, který vlastnil Tucker (Jerry O'Connell), který byl zároveň také jejím přítelem. Den před bouří do města přijel Bray Johnson (Josh Lucas), univerzitní profesor inženýrství, který se s Mirandou chtěl setkat a doručit velkou dopisní obálku. Z toho důvodu Bray navštíví Mirandin dům, ale ona nebyla doma, mluvil pouze s jejím synem Gregem Wellsem (Aidan Pierce Brennan) a rozhodl se vrátit později. Došlo k tomu dříve než si myslel, protože když Miranda vyzvedla své dvě dcery, starší Missy Wells (Sarah Hoffmeister) a mladší Bess Wells (Chloe Lee) ze školy, cestou mu nabourala jeho terénní vůz. Bray se k jejímu překvapení nabídl, že Mirandě opraví rozbitý nárazník a tak zajeli k jejímu domu, kde tak učinil. Poté dostal pozvání k večeři, ke které byla pizza. Sice doma žádnou neměli, ale mladší Bess si ji tak přála, že jí osud přání splnil. Ve skutečnosti ji dovezl poslíček, když jídlo objednal Tucker. Bylo to první poučení, kterých ve film zaznělo několik a donutilo mne myslet o něco pozitivněji…..Mezitím se přihnal hurikán a Bray odjel poté, co dal obálku do schránky. Bouře v noci řádila tak moc, že kus stromu propadl střechou domu, z čehož měla rodina deprese. Miranda měla totiž jen dluhy a nemohla dětem splnit jejich přání tak, jak by chtěli. Ke všemu ráno přijela Mirandina tchyně Bobby (Celia Weston), aby zkontrolovala rodinu a od začátku byla k Brayovi velmi ostražitá. Ten se nabídl levně opravit střechu, což Miranda s dímy přijala a pak odjela ke tchyni s dětmi. Další den se rodina do domu vrátila, když jej Bray opravil, ale to ještě nebyl konec. Vše se zkomplikovalo, kdy tentýž večer Tucker požádal Mirandu o ruku, což ona neochotně přijala. Bray ještě neodjel, neboť´se chystala oslava narozenin starší dcery, která si sympatického opraváře oblíbila, i když si to zpočátku nechtěla připustit. Navíc ji Bray motivoval, aby našla něco, co by mohla oslavit se svými přáteli, co by ji udělalo šťastnou. Dívka na to přišla a v tom Miranda přijela domů ve svém novém autě, dárku od Tuckera. Druhý den začala oslava a vypadalo na pěknou idylku, dokud protivná tchýně nepřinesla novinový článek o vynálezu s Brayovou fotkou. Problém byl v tom, že na podobný vynález přišel i Mirandin zesnulý manžel a tak Bobby předpokládala, že mu jej Bray ukradl. Zklamaná Miranda si nic nenechala vysvětlit a z oslavy ho vyhodila. Pak jsme se dozvěděli jak vše v minulosti proběhlo a závěrečné minuty filmu nám pak prozradily, jako to celé dopadlo v budoucnosti. Jednalo se o romantický film, takže mohu prozradit, že vše se vyvinulo dobře, ovšem podrobnosti si nechám pro sebe. Příběh mne velice oslovil a vzal jsem si z něj ponaučení, že by měl člověk myslet pozitivně, neboť se mu splní to, co si přeje. A pokud myslíme negativně, dostaneme jen to špatné. Tohle zjištění zvedlo mé hodnocení výše o jednu cípatou, nicméně ani tak jsem se těch 107 minut nenudil, i když někdy byl děj průhledný jako oblečení zkušené striptérky. Celkově tak hodnotím film pozitivně, také abych naplnil myšlenku autorů tohoto díla. Suma sumárum, romantický film Tajemství: Odvaha snít ode mne dostal tři vysněné hvězdičky ***. () (méně) (více)