VS.

Velká Británie, 2018, 99 min

Ed Lilly

Ed Lilly

Slušne napísaná záležitosť s hlavným hrdinom, ktorý síce nebol veľmi sympatický, no počas filmu sa stal nakoniec. Dráma perfektne vybalancovaná akciou (brutálne rapovačky, kde bez tituliek a tlačítka PAUSE sa nebudete chytať), ale i romantickou story ( herečka Ellie James v roli Katie nemala chybu! Osobne mám veľmi rád takýto typ pohodových žien). Navyše super soundtrack, výborný príbeh... Dal som päť po zhliadnutí, no cez noc sa mi to uležalo v hlave na výborné a poctivé 4*.(30.3.2019)

Film pojednává o životě notorického rváče Adama, který díký své povaze vystřídal několik pěstounských rodin, což ho nakonec dovedlo až do jeho rodného města. Tam poznává nejen svou pravou matku, ale i komunitu lidí, kteří se po večerech schází v ulicích města a pořádají rap battles. Díky novým přátelův v sobě Adam objeví skrytý talent pro tento hudební žánr a začání nová kapitola jeho života. Vlastně to byla taková 8MILE nebo Bodied po anglicku. Většina battles se obešla bez hudebníku podkresu, tzv. acapella, díky čemuž film působil ještě více undergroundově. Přestože hlavní herec mi byl od prvního pohledu nesympatický, dokázal si mě svým výkonem během filmu získat, přestože hrál většinou naprosto bez emocí, což se ale k jeho roli naprosto hodilo. A příště tedy prosím brity o natočení filmu o grime scéně v UK!(13.2.2019)