Oblastnímu školnímu řediteli Franku Tassoneovi (Hugh Jackman) a jeho věrné obchodní asistentce Pam Gluckinové (oscarová Allison Janneyová) jsou přičítány zásluhy za to, že se zasadili o nebývalý věhlas veřejných škol na Long Islandu. Vždy dokonale upravený a vypulírovaný Frank je mistrem v šíření pozitivních zpráv, ať už před publikem složeným z vedoucích představitelů místního společenství, nebo před znepokojenými studenty či rodiči ve své kanceláři. Frank zkrátka budí dojem, že mu zdánlivě nelze nic vytknout. Dokud se odvážná reportérka školních novin (Geraldine Viswanathanová) nezačne prokousávat finančními výkazy a odhalovat zpronevěru gigantických rozměrů. Frank se však za žádnou cenu nehodlá vzdát a začne nevybíravým způsobem zametat všechny stopy. (HBO Europe)

silentname

Ja som s "Bad Education" veľmi spokojný. Myslím si, že ide o dobre napísaný film s dobrými postavami a malo to aj dosť dobrý spád. Hugh Jackman je tu vo vysoko charizmatickej role a človek je prekvapený z toho, čo všetko sa dozvie a ako to s ním vlastne reálne funguje. To sebavedomie a zanietenosť pre školu boli skutočne fascinujúce. A verím tomu, že taký človek by aj na mňa urobil dojem a zalepil mi oči. Pam možno nemá v sebe až toľko charizmy, no takisto je veľmi fascinujúce ju sledovať. Myslím si, že tu mala niekoľko skvelých momentiek, pričom najlepšia je pre mňa keď príde domov po všetkých tých problémoch a syn ju pozdraví: "Hi Ma". Úplne suverénne to urobí a jej reakcia je skutočne adekvátna. Skvelá je ale aj momentka, kedy Rachel premýšľa čo reálne v tejto situácii má urobiť. Pretože si je veľmi dobre vedomá, že to všetko zmetie so sebou aj ďalších ľudí. Je to zaujímavý príbeh, dobre spracovaný a s kvalitnými hercami. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: A- ()

Lacike

Tak dokumentárne chladne podaný film o jednom školskom okrese na ktorom jeho najvyšší predstavitelia kradli ako straky, lebo to bolo tak strašne jednoduché a absolútne nikoho to nezaujímalo. Najprv sledujeme jak interne odhalia, že kradne asistentka riaditeľa ktorej sa rýchle a rázne zbavia, vďaka naoko dokonalému riaditeľovi. Ale postupne sa ukazuje, že tá najväčšia zlodejská ryba je sám riaditeľ. Skvele ho zahral Hugh Jackman ako notorického podvodníka, ktorý v rámci pudu sebazáchovy vymýšľa jedno klamstvo za druhým, prípadne nátlakom sa tých slabších snaží zahnať do kúta. Hlavne vďaka Jackmanovmu výkonu sa to raz oplatí vidieť. Trochu ma mrzelo, že Allison Janney tam bola dosť upozadená. Možno by to vyznievalo aj celkom vtipne, keby to nebolo podľa skutočnosti a keby som si predtým nepustil film Dark Waters, v ktorom tiež kvôli chamtivosti zopár vyvolených netrpeli ostatní. Tentokrát síce na to nikto nedoplatil životom, ale momentálne nejak nemám chuť súcitiť s podvodníkmi alebo sa baviť nad ich umom vyjebávať s ostatnými. 6/10. ()

Rathalos

Bad Education sa zo zaciatku javi ako nudny film,ale to je len zdanie,ono sa to neskor pekne rozbehne a zacinaju na povrch vychadzat skutocnosti,ktore by nikto necakal a pravda sa ukaze,Hugh Jackman posobi sice unavene aj staro,ale podava kvalitny herecky vykon,mimochodom komedia to nie je ani zdaleka a inspirovane je to skutocnymi udalostami,takze mna to oslovilo...:-) ()

Soweek

Hugh Jackman Vám ukáže, kam až je schopný zajít učitelský sbor, který se cítí finančně nedoceněný. Bad Education je výborný film, který z největší části táhnut právě Jackmanem, který výborně ztvárnil muže, kterému přišlo naprosto normální nahrabat si několik milionů a ani to nijak zvlášť nemaskovat, protože pod svícnem je největší tma. ()

Jaro.Krafcik

Novinka na HBO, musel som. Hugh Jackman v komédii? To tu dlho nebolo. No, zas taká komédia to nebola. Ale priznávam pozerat sa to dalo a celkom to aj zbehlo. Ale len podotknem že nič nové, čo ešte divák nevidel. O nejaké prekvapenie tak nejde. Inteligentná komédia, skôr dráma. Tie lgbt prvky vadili. 3* ()

• Skutočná Rebekah Rombom (študentka, ktorá celý podvod odhalila) uviedla, že jej filmová postava urobila viac vyšetrovania, než ona samotná v skutočnosti. (Real Tom Hardy)
  • Jackman počas filmovania spolupracoval s koučom dialektov Jess Platt, s ktorým spolupracuje už vyše 20 rokov. (Real Tom Hardy)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v New Yorku a na Long Islande. (MikaelSVK)

Ryan Gosling jako vlkodlak?

Ryan Gosling jako vlkodlak?

30.05.2020

Studio Universal pokračuje v oživování svých klasických monster, a další na řadě je podle všeho Vlkodlak. V nové verzi by si pak hlavní roli mohl zahrát Ryan Gosling (Drive, Blade Runner 2049).… (více)