Co kdyby nadané dítě z jiného světa ztroskotalo na Zemi, ale místo aby se pro lidstvo stalo hrdinou, začalo by se projevovat velmi zlověstně? V Synovi temnoty přináší vizionářský tvůrce Strážců galaxieThe Belko Experiment děsivý zvrat a nový radikální žánr: superhrdinský horor. (Falcon)

Trailer 4

PetrPan

Jen SPOILER: Málokdy lituju špatných konců, ale kdyby maminka svého milovaného chlapečka podřízla jako podsvinče a s jeho chrchláním a bubláním přišly závěrečné titulky, zamáčkl bych dvě slzy. Ne, není to originální, ne, není to radikální žánr, ano je to jen pičovina se Supermanem, který se při sestupu nakazil Aspergerovým syndromem (ano, to je taky pičovina). ()

Anderton

Brightburn by pôsobil originálne a sviežo v osemdesiatych rokov v réžii takého Johna Carpentera alebo Wesa Cravena. Redneck horor, ktorý načrtáva viacero zaujímavých tém, ale žiadnu poriadne nerozpracováva, pretože všetko je podriadené tuctoej dramaturgickej výstavbe. Mohol to byť film o osamelosti výnimočného dieťaťa, o bezhraničnej a subjektívnej materinskej láske, o kladení opozít voči mainstreamovému poňatiu superhrdinských filmov. Nakoniec ale ide iba o tuctový, ale pozerateľný horor s priemernými scénami vrážd, kde sa začnete zamýšľať nad logickými nedostatkami typu, prečo sa mimozemšťan s neobmedzenými schopnosťami vôbec zaoberá nímandmi v nejakom zapadákove a prečo všade necháva svoj podpis, aby každý hneď vedel, odkiaľ vietor fúka. ()

InJo

Příliš předvídatelné a zkratkovité. Námět je samozřejmě fajn (byť není bůhvíjak výjimečný), ale vlastně to dopředu táhne jen jeden motiv (mateřská láska). I tak je to ale jen další horor o nebezpečném spratkovi. Chtěl bych dvojku, kde se to vděčné téma naplno zužitkuje. Tohle je fakt jen lehký rozjezd... 60 % ()

Morien odpad!

Tak tomu říkám stupidně napsaný a brakově natočený teoreticky slibný námět. Z nějakého důvodu jsem získala dojem, že film má pověst zajímavé lahůdky, ale bohužel se mi dostalo jen počinu, kde tvůrci snad při každém rozhodování učinili tu špatnější volbu. Nevím, co mi lezlo na nervy víc, jestli nepřirozené expoziční dialogy, přehrávaní herců nebo tone-deaf nesmyslný střih, ale jisté je, že to všechno dohromady vyplodilo opravdu nekonečných devadesát minut. ()

Spiker01

Na celovečeráku Justice League byl nejlepší ten evil Superman. Sice nedostal tolik prostoru, kolik bylo původně zamýšleno, ale mě bavil nejvíce ze všech jeho filmů. Proto jsem měl poměrně značná očekávání na tuhle Brightburnskou parafrázi na muže v červené kápi, která se bohužel rozptýlila po vývěskách negativních recenzí. A vskutku i já jsem částečně zklamán, na druhou stranu ale musím ocenit snahu to zkoušet trošku jinak, ač po tom průseru v kinech patrně poslední. Další smůlou z mého pohledu je, že jsem ještě před zhlédnutím začal sledovat tématicky podobné the Boys, kde se taktéž krví nešetří, tudíž zdejší brutalita na mě nezafungovala na 100%, přesto jsem sem tam odvracel zrak, jelikož to místy tvůrci už přehnali. Bohužel nebyl budget a cliffhanger nikdy nebude dovyprávěn, ale jsem rád alespoň za tento jednotlivý neokoukaný námět. Děkuji producentu Jamesi Gunnovi..7/10 ()

• Na konci filmu lze zahlédnout v jednom rámečku hlavního hrdinu filmu Super (2010), který režíroval producent James Gunn. (Isidor)