Reklama

Reklama

Co kdyby nadané dítě z jiného světa ztroskotalo na Zemi, ale místo aby se pro lidstvo stalo hrdinou, začalo by se projevovat velmi zlověstně? V Synovi temnoty přináší vizionářský tvůrce Strážců galaxieThe Belko Experiment děsivý zvrat a nový radikální žánr: superhrdinský horor. (Falcon)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (378)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Jen SPOILER: Málokdy lituju špatných konců, ale kdyby maminka svého milovaného chlapečka podřízla jako podsvinče a s jeho chrchláním a bubláním přišly závěrečné titulky, zamáčkl bych dvě slzy. Ne, není to originální, ne, není to radikální žánr, ano je to jen pičovina se Supermanem, který se při sestupu nakazil Aspergerovým syndromem (ano, to je taky pičovina). ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

A nejvíc posraný potenciál filmu za rok 2019 vyhrává....tadá : David Yarovesky!!! Luxusní námět o zlém Supermanovi z vesmíru, který nemá sebemenší chuť své super schopnosti využívat k dobru, ale lidi trhat na kusy, propalovat skrz na skrz, drtit je a kuchat je....ty vole nápad století. Bohužel pan David Yarovesky nemá styl, nemá chuť vyprávět, nemá cit pro drama natož pro horor. Jediné co mu jde, je akce a krvavé smrti, kterých je bohužel ve filmu zatraceně málo a atmosferických momentů strachu ještě míň. Režírovat tohle člověk s vizí, stylem a talentem, mohlo se jednat o béčko roku, možná desetiletí. Těšil sem se strašně moc, bohužel prvních 50 minut se nic moc neděje, film střídá pochyby rodičů, občas nějaký úlet hlavního hrdiny jinak nic. Nemá to atmosféru, šťávu ani tah na branku. Jen střih scén které vedou k neodvratnému konci. Díky bohu za něj, jinak bych šel s hodnocením mnohem níž. Potenciál zadupaný do země, kurva.50%. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

S nápadom na nevšedný hororový subžáner supermana naruby celá originalita filmu upadá. Brandon Breyer supermana pripomína iba ak svojím plášťom, nesmiernou silou a telekinetickými schopnosťami. Zvyšok napĺňa šablonovitý horor s detským záporákom, u ktorého ako inak než naivní rodičia vzhľadom k jeho nízkeho veku tolerujú skutočne nemiestne správanie príliš dlho. Až na niekoľko nechutných vrážd, pri ktorých tvorcovia zapojili zuby aj očné buľvy a ktoré v poslednej dobe v tomto žánri až tak obvyklé nie sú, využívajú k vydeseniu publika ohrané prvky ako blikajúce žiarovky alebo pomalé zábery snímajúce kladného hrdinu zozadu. Zhruba od polovice je navyše úplne evidentné, kam dej speje, čím film jasne smeruje k mainstreamu. Či tak alebo onak, žiadny zázrak sa v prípade druhého režisérovho filmového počinu nekoná. Nemilý zázrak, mylne považovaný za úžasný, zažijú len bezdetní manželia Breyerovci. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ale tak vlastne proc ne, trailery sice slibovaly vetsi narez, ale ja se docela bavil. Jasne, veskerej scenar skoncil u napadu na predelani uvodu Supermana a dal to nikdo nijak nepromejslel, na druhou stranu, film je docela nekompromisni, radne krvavej a oko nebo celist jsou docela vyzivny. Navic nektery smrti nejsou uplne cekany. Trikove samozrejme slabsi, ale nic hroznyho, trochu jako pilot nejakyho serialu, s cimz koresponduje i otevrenej konec, i kdyz se obavam, ze dvojky se nedockame. Co se tyce hercu, Banks je docela fajn a Dunn je spravnej uchylacek, vypada krapet jak ze Stranger Things. Celkove takova spis hororova jednohubka, ktera ma par pekne krvavejch scen, nenudi, ale samozrejme nic velkyho se nekona. ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Příliš předvídatelné a zkratkovité. Námět je samozřejmě fajn (byť není bůhvíjak výjimečný), ale vlastně to dopředu táhne jen jeden motiv (mateřská láska). I tak je to ale jen další horor o nebezpečném spratkovi. Chtěl bych dvojku, kde se to vděčné téma naplno zužitkuje. Tohle je fakt jen lehký rozjezd... 60 % ()

Galerie (28)

Zajímavosti (10)

  • Název filmu se objeví až chvilku před závěrečnými titulky. (noelcoward73)
  • Na konci filmu lze zahlédnout v jednom rámečku hlavního hrdinu filmu Super (2010), který režíroval producent James Gunn. (Isidor)

Reklama

Reklama