poster

Syn temnoty

 • USA

  Brightburn

 • Slovensko

  Brightburn

 • Austrálie

  Brightburn

 • Nový Zéland

  Brightburn

 • Velká Británie

  Brightburn

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2019, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  **

  Damiánek z Kryptonu terorizuje své adoptivní Kentovi, Lois Laneové pro jistotu rozdrtí ruku a náš svět nechce spasit, ale zprasit. Jestliže je nebe, musí být i peklo. Jestliže je Superman, musí být i Badman.. Brightburn se snaží napříč žánry dekonstruovat superhrdinství, ale paralyzují ho tři kryptonity. Bratranci Gunnovi (náhled do jejich filmografie je ostatně všeříkající) a Yarovesky, který s potenciálně atraktivním tématem prokázal i na ploše pouhých 85 minut absolutní neschopnost čímkoliv zaujmout (utrhnuté čelisti a střepy v oku se sice budou vyjímat v bulvární verzi Daily Planet, ale vyčichlému zbytku nijak nepomůžou). Lex Luthor jako poctivý lidumil, štíhlý chytrák Otis a Zodova parta v modroústřičných oblečcích zachraňující planetu Zemi jsou sice lákavé představy, ale k nějakému globálnějšímu pokračování s tímhle tvůrčím týmem už snad nebude vůle..(11.7.2019)

 • pepo
  ***

  Brightburn je premárnenou príležitosťou na originálny a kvalitný príspevok k superhrdinskej vlne. Namiesto ambícií sa vydal cestou obyčajného hororu, ktorý by mohol zaimponovať nenáročnému násťročnému publiku, ktoré urobilo hity už z omnoho horších filmov. Výsledkom je tak bohužiaľ iba klasická žánrová konfekcia akú sme v 80. a 90. rokoch minulého storočia mali plné videopožičovne.Vraždy však naplno využívajú R-kový rating a útlocitné povahy si oči určite párkrát zakryjú. Tempo je vzhľadom na absenciu rozohrávania potenciálne zaujímavých tém veľmi svižné (film má s titulkami skromných 90 minút) a ten nevyužitý námet je dostatočne dobrý, aby si mal pocit, že sleduješ niečo zaujímavé. Nenudil som sa, ale sklamaný som bol dosť. 5/10(16.5.2019)

 • BoPo
  ***

  Marvel drtí, čo sa týka tržieb, DC Comics. Vďaka tomu DC Comisc musí ísť aj menej overenou cestou. Superhrdina, ktorý svoje schopnosti využije proti ľudom? Komiksový film, v ktorom zomierajú ľudia z ktorých vytreskuje krv? Bez happy endu? Ano prosím! Syn temnoty Vás síce neohúri, ale poteší. Jednoduchý príbeh bez zbytočných odbočiek, ktorý ponúka už spomínané superhrdinské vady. Možno vraždy v nasledujúcich rokoch nájdu nových omaskovaných záhradníkov.(19.8.2019)

 • xxmartinxx
  ***

  Co v tom filmu je, není špatné, ale je až příliš očividné, že v tom filmu něco chybí. Netuším, jestli z něj z nějakého důvodu bylo něco vystříháno, nebo jde o organičtější omyl, ale působí to jako funkční kostra děje, ve které chybí všechny scény, které by nějak prohlubovaly charaktery a mezi těmi dějovými body tvořily něco, na co by se dalo napojit. Je to obrovsky promarněný potenciál, protože hodně věcí se mi tu líbilo, ale nakonec je to podivně hluché. Je to skoro až bizarní - v tom filmu je tak moc očividně něco špatně.(14.9.2019)

 • Toren
  ***

  6/10. Je to hloupý, plný klišé a nelogičností. Ale taky to má šťavnaté fatality a solidního alternativního supráka. Těch nápadů možná není tolik, kolik bych si úplně přál, ale jako zábavná jednohubka to funguje slušně. A technicky je to fakt dobře ošetřený. Více: https://www.youtube.com/watch?v=Z19ylUprLf4(4.6.2019)

 • - Tori Breyer (Elizabeth Banks) nosí ve filmu tričko punkové kapely Ramones. (korbitch22)

 • - Název filmu se objeví až chvilku před závěrečnými titulky. (noelcoward73)

 • - Na konci filmu lze zahlédnout v jednom rámečku hlavního hrdinu filmu Super (2010), který režíroval producent James Gunn. (Isidor)