Co kdyby nadané dítě z jiného světa ztroskotalo na Zemi, ale místo aby se pro lidstvo stalo hrdinou, začalo by se projevovat velmi zlověstně? V Synovi temnoty přináší vizionářský tvůrce Strážců galaxieThe Belko Experiment děsivý zvrat a nový radikální žánr: superhrdinský horor. (Falcon)

helloween93

Nevyužitý potenciál námětu, to je asi nejvýstižnější popisek filmu Brightburn. Je to temný Superman, nic víc navrch. Divák se nedozví nic o původu klučiny Brandona, jen to, že je z vesmíru. Jeho slabina tam není rozvedena, je to opravdu ploché odvyprávění originu dětského antihrdiny. Kasovní zklamání pro Screen Gems/Sony. 3* ()

GOREGASM

Temně do polohy gore hororu laděná a variace na Supermana, která nekonečný jakýmkoliv propadákem, ale zároveň zažíváte jako divák ten všeobjímající pocit, že se z toho dalo vypotit, vyždímat, vycucat... mnohem více. Absolutně ošizená story, která fragmentovitým přístupem spoléhá na naši znalost konceptu Clarka Kenta, je plná na první pohled zajímavých postav, na pohled totálně rezignuje na jejich přiblížení divákovi a tak je vám v důsledku putna, jestli někomu vykousne volant do lebky díru nebo ne. Úplně nejhorší psychologický nevývoj je pak u ústřední trojky, kdy reakce rodičů na zničehonic zvěrstva páchajícího superzlouna racionální hlava nebere a tím víc s postupujícími minutami skřípe nejenom logikou jakákoliv jejich interakce O malém divochovi ani nemluvím. Psychologický vývoj se tomu říká Briane a Marku, sakra. Když to shrnu, tak odvyprávěno je to účelově, aby malý satan mohl vygenerovat co nejvíce digitálních mrtvol a působilo to celé hodně temně. Ta temnota se daří, vizuálně při šestimiliónovém rozpočtu nadstandartní, ale po tvůrčí stránce je to baráž o druhou ligu. 60% ()

ludva10

Za mne moc milé překvapení po přečtení zdejšího hodnocení. Mě se film moc líbil, napětí od začátku do konce a hodina a půl utekla jako nic. A nápad? Moc super a proto dávám možná o hvězdu víc. ()

Enceladus

Počas premietania filmu sme sedeli v najväčšej kinosále samy dvaja, čo už vopred naznačovalo kvality filmu. Prvý dojem však bol klamlivým len z polovice. Paralely so Supermanom sú zjavné - mimozemšťan ako dieťa "padne" z vesmíru, má adoptívnych rodičov, jeho kryptonitom je mimozemská substanciu neznáma pre náš svet, slabinu pozná len pár vyvolených ľudí. A ešte k tomu je psychopat. Holt, puberta býva ťažká, hlavne keď máte za domom klišé stodolu. Bohužial negatív, ako je veľmi pomalý príbeh, primitívne jumpscarey alebo nevýrazné postavy sú vo filme v pomerne väčšom počte. A pritom potenciál je práve v tých brutálnych scénach, ktoré ukazujú chlapcove superschopnosti prepojené s tým najčistejším zlom. ()

Cinematrix

Osobně bych ke každému dítěti z baby boxu dával i tohle dvd, aby se novopečení rodiče nedivili tomu, jak to může dopadnout, když se snaží socializovat cizí geny, byť je to záměr sebeušlechtilejší. To, že vás pak ve dvanácti letech takový synek poprosí o zvýšení kapesného pálkou přes hubu, to je ještě slabý odvar. Ale když vám namlátí vašim vlastnim třítunovym autem, už to k smíchu není, i když vám u toho urazí spodní čelist tak žertovně, že to vypadá, že se smějete od ucha k uchu. To se vám pak chce volat X-meny, aby vám s tou výchovou trochu pomohli, jenže ti se na takovou pomoc zvysoka vyprdnou, poněvadž na to už nezbyl rozpočet, tak se to snažíte vyřešit sami, ale řešit neřešitelné nelze; proto dávám jen 3 hvězdy a varování: neosvojujte si dítě, které najdete v lese, protože už to je podezřelé, není tototiž houba, z které byste si udělali smaženici, ba naopak, smaženici si z vás udělá ta houba a o to asi režisérovi šlo. ()

Kingjiri

Zajímavej kříženec Supermana a The Omen. Určitě by se dalo víc zapracovat na Bryanově řádění (výsledkem by byla víc akční a krvavá hororová podivaná) nebo se víc zabývat psychologií Bryanovy postavy (vydat se spíš směrem mysteriózního psychologickýho hororu). Výsledek je tak spíš lepší průměr, kterej v rámci žánru příliš objevnej neni, ale nápad pojmout superhrdinu jako zápornou / démonickou postavu mě celou dobu fakt bavil. Objevilo se i pár nápaditějších vražd, gore nebyl špatnej a atmosféra byla občas slušně napínavá. Za to všechno a ještě za nehollywoodskej závěr nebo casting přihodim čtvrtou hodně slabou hvězdu. PS: Vidim to vlastně podobně jako J*A*S*M, ale ve výsledku jsem přece jenom o něco víc spokojenej. ()

Dogfish

Už jsem to jednou napsal, že mám rád filmy o takových hodných dětech, z kterých se vyklubou šmejdi. On je to takový záporný Superman. I maminku vzal na výlet do oblak, jenže ji nějak zapomněl donést zpátky na zem ... ()

emdvojka

Dajte malému dieťaťu hračku a dieťa sa bude hrať. Môže si však vybrať rôzne hry. Môže byť dobráckym dobrodruhom, zlovesným pirátom, bájnym princom alebo supermanom. Ale keď mu dáte mimozemskú moc, silu a dieťa pochopí, že autority sú akoby len papierové bábiky, môžte si byť istý, že dieťa to náležite využije a potom ho s kľudom gentlemana, môžete nazvať Synom temnoty. Verte či nie, ale práve tu je decký antihrdina zlosynom, ktorý vypaľuje oči, trhá ľudí na kúsky či si ich púšťa z výšok stratosféry. Čo k tomu dodať.... ()

misbos

Smrad s fuseklí na hlavě dělá bordel v letecké dopravě - aneb - když máte nápadů na deset minut a chcete celovečerák, dopadne to takhle. Hanba blit. ()

Torgal

Čo by vyrástlo zo Supermana, keby nevyrastal v milujúcej rodine? To sa v tomto filme bohužiaľ nedozvieme, lebo tu sa z mladého mimozemštana stane hajzel len preto, že jeho záchranný modul zrazu začne vysielať signál “Kill all humans”. Je to škoda, absencia uveriteľného zrodu záporáka je to jediné, čo tomuto filmu chýbalo k tomu, aby sa zaradil medzi výrazné míľniky komiksového žánru. R-kový rating film využíva na maximum, miestami je až nepríjemné sa na tú bezdôvodnú brutalitu pozerat, o to viac zamrzí plytkosť motivácii ústredného hajzlíka. Sľubný námet sa pretavil v slušný horror, ale v správnych rukách sme mohli dostať niečo viac. 6+/10 ()

AngelG

Skvělý nápad, příšerné provedení. Obsazení je až na Banks, kterou mám veskrze ráda, otřesné. Obzvlášť hlavní dětský představitel, kterému člověk nevěří ani nos mezi očima. Krátká stopáž je sice příjemná, ale ve finále to přináší filmu víc škody než úžitku. Vše tak působí nereálně, uspěchaně, chybí tomu napětí a sblížení s postavami, tím pádem je člověku vše tak nějak ukradené. Takže znovu, "zlý Superman" nápad je fajn (obzvlášť v dnešní éře topení se v superhrdinských seriálech a filmech), ale zpracování tomu láme vaz. ()

TheSompeque

Jak začít. Film se prezentuje jako superhrdinský horor což zní stejně absurdně jako přátelství mezi ženou a mužem. Jeden manželský pár z Vidlákova po několika marných koitusech vzdá snahu o dítě, když tu náhle jedné noci v lese najdou vesmírnou loď a v ní batole, které adoptují. Samozřejmě to dítě není jako každé jiné, je z něj v podstatě 500IQ kluk, který když se naštve, tak ho ovládnou jeho superschopnosti, díky kterým zabíjí. A jelikož se dostane do přítomnosti šikanujících dětí, tak nervy pracují samy. Je to klišé fest. Creepy dítě co maluje obrázky, které by v dnešní době kdejaký pseudo-umělec hodil na IG, blikající světla, hodný policista, který dostane bídu a LIDL jumpscare scény. Horory jsou vážně dead. ()

helraiser

Hororová variace na Supermana, která zůstala hodně za očekávaním. Co se týče spratka tak není problém, dost brutální a úchylnej je tenhle Superman a mordy vypadají slušně a krví se moc nešetřilo, ale tím to dobrý bohužel končí. Scénář katastrof a o postavách se nemá cenu ani bavit. Mělo to opravdu velkej potenciál, který ovšem vůbec nevyužili, takže je jedná o koulatelnej filmek o zvraceným superspratkovi, ale jen průměr. Škoda. ()

Hpatrik

Velice dobré! Syn temnoty ničím zvlášť nepřekvapí, takže divák dostane zhruba asi to co očekává. Nicméně dostává to ve slušné kvalitě, tedy docela umně natočené, dobře obsazené a skvěle ozvučené. Navíc je tu ohromný potenciál pro pokračování... ()

ViktorS

Je to zaujímavý typ žánru kde pri jeho niektorých scénach som dostal aj zimomriavky. Ale aj tak to nie je, asi kvôli rozpočtu, nijako prelomový horor (aspoň ja ho tak chápem). Vytvára to však, ako sa aj hovorí, nový druh hororu. Herecké výkony sa mi tu dosť páčili. Lenže ako pri veľa hororoch tu človeka toho moc neprekvapí. Jediná vec čo som skutočne nečakal bola pieseň v záverečných titulkách. ()